hüseyin gülerce nin 2010 yılında hayatını anlattığı bir röportajda geçen bilgi.

--- alıntı ---

sonra iki kardeş yalova’da dershane açtık. 10 yıl dershanecilik yaptık. muharrem ince öğrencim benim. dershanemizde fizik öğretmenliği yaptı, beraber derslere girdik. dostluğumuz sürüyor. kaba hesapla on yılda üç bin kadar öğrencim oldu. 77’den beri yalova’da oturuyorum.

--- alıntı ---

kaynak

muharrem ince nin doğuya tayini çıkınca istifa edip bu dershanede öğretmenliğe başladığı da iddia ediliyor.

asla ve kata kandırılamayan chp li birinin bunların dershanesinde öğretmenlik yapması çok ilginç.

edit1: açıklamanın tarihi 2010. henüz kimse kimse ile didişmiyor. bu zamana kadar da muharrem ince den bir yalanlama gelmedi.

edit2: muharrem ince hüseyin gülerce nin dersanesinde çalıştığını kendisi de söylüyor.

--- alıntı ---

dershane: hüseyin gülerce’ye saygıda kusur etmem

balıkesir’de necatibey eğitim fakültesi’ni bitirdikten sonra artvin’de imam hatip lisesinde 2.5 yıl öğretmenlik yaptım. imam hatip’teki yapıyı bilirim yani. onlar da bu ülkenin evlatları. bazıları onları oxfordlu, bazıları vebalı gibi göstermek istiyor, ikisi de değil bence. eşim ülkü de coğrafya öğretmeni, onun tayini çıkmamıştı. geçim sıkıntısı nedeniyle istifa edip, yalova’ya gittim. tarlada kıvırcık ekecektim, projem oydu. hüseyin gülerce lisede fizik hocamdı. ortak tanıdığımız biri beni tavsiye etmiş, hüseyin beyin dershanesinde bir yıl çalıştım. hüseyin bey, tanıştığım yıllarca cemaat ile ilişkisi böyle öne çıkmamıştı. yalova’da sevilip sayılan, itibar gören birisidir. ben de saygıda kusur etmem. ama dünya görüşüyle yakından uzaktan bir ilişkim yoktur. 1990’da ortaklarımla kendim bir dershane açtım. dershanecilik okuldaki öğretmenliğe göre çok daha zor bir iş. pazar kavramını unutmuştum ben. 2002’de milletvekili olduğumda dershanemi ortağıma devrettim, sonra o da tasfiye etti. şimdi hiçbir ticari faaliyetim yok.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...
bu şey değil mi 17 - 25 aralıktan öncesi. akp uluslararası standartlarına göre 17-25 aralıktan önce yapılan her şey sıfırlandı. milat 17-25 aralık.
devamını gör...
devletin tabelası asılı iken, ücreti mukabilinde ders vermiş olabilir. yasal ve ahlaki bir durum.
d e v a m.
devamını gör...
o da bir şey mi, mevcut başkan adaylarından biri fetö için onlarca yurt açmış, devlet kadrolarında usülsüz kadrolaşmaya bile izin vermiştir.
sayın ince helalinden parasını kazanmışsa ne mutlu o’na.
devamını gör...
iktidar cephesinde 17-25 aralık'ın milat olmasının muhalifler için geçerli olup olmadığı şüphesine yol açabilecek geçmişte yaşanan bir durum.

bana göre hiç kimse için böyle bir milat geçerli olamaz ya neyse... şimdi işine gelmez akplilerin.
devamını gör...
dershane tekelinin neredeyse belli bir güruhun elinde olduğu döneme dair ortaya çıkan şaşırtıcı bir gelişme.
insanın aklına şöyle bir soru geliyor, acaba erdoğan ailesinin çocukları hangi dershaneye gittiler vaktiyle?
devamını gör...
2010 yılında dinde adalet arayanlar hariç herkes fetö ile kanka idi.

özellikle menfaatçi takımı.

Allah ın mesajının karşılığını onun yarattığı hayatta arayanlar fetö nün ağına düşmezler.
devamını gör...
fetöyle yemediği halt kalmayan akp'ci tayfanın ağzına almaya hakkının olmadığı durumdur. önce bir kendine bak derler adama.
devamını gör...
son kırk yılda fetö ile o veya bu şekilde irtibatı bulanmayan, çıkarına göre iş tutmamış veya maklubesini yememiş siyasetçi yoktur. varsa bile bugün siyasetin içinde yoktur. devletin her kadrosunda, orduda, akademilerde ve bürokraside zararlı bakteri kıvamında türemiş bir oluşumun kapısını çalmayana ekmek yoktu. ya siyasetin gereğini yapıp değerlerden taviz vereceklerdi yada onurlu durup yok olacaklardı.

yine de fetö ile en az ilişkisi bulunan bahçeli'nin ardına ince'yi yazarım. onun için ince'yi eleştirmeye kullanılabilecek bir argüman olduğunu sanmıyorum.
devamını gör...
iş bu başlığı ölümüne reisçi bir yazarın açması cidden utanmazlık diye düşündürür insana. ahlaktan adaletten az biraz nasibiniz varsa o bahsedilen dönemler ve sonraları akpli nice siyasinin çocukları fethullahçıların kolejinden üniversitesinden mezun olmuştur onları da buraya yazarsınız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar