tamam biliyorum alan 5 milyon almaz ama, muharrem başkan öyle dedi... 5 milyon insan chp'li katılmış mitinge....

not: arkadaş ben demedim mitingin başlangıcın da muharrem başkan dedi... bana niye kızıyorsunuz...
devamını gör...
izmir'deki miting için muharrem bey 3 milyon dedi. sonra bbc türkçe 2,5 milyon dedi. izmir'in nüfusu toplam 4 milyon 300 bin civarı..

yüksekten başlayalım zaten biraz iskonto yapılır. diğer yandan bu seçimden çok ümitliler. sürekli dip dalgadan bahsediliyor. 24 haziran akşamı bu dip dalganın gerçek olup olmadığını göreceğiz. 15 yıldır bekliyor muhalefet, ha bugün ha yarın diye.
devamını gör...
mahşeri bir kalabalık var, sayısını bilmiyorum ama ücretsiz ulaşım olmadan, bedava yemek verilmeden, üstelik hava muhalefetine karşı bu kadar insanın akın etmesi birilerini çıldırtmaya yeter de artar bile.
devamını gör...
istanbul'da en az 2 milyon hdp'li seçmen olduğunu düşünürsek rakamın doğruluğu test edilmemeli. demokrasi adına güzel gelişmeler, kimse kavga gürültü etmeden duruşunu sergiliyor. demokrasi böyle bir şey . .

uefa (bkz: respect)
devamını gör...
sarhoş kafayla çift değil, dört görse dahi 400 bini aşamayacak katılımdır. gülerek, göbeğimizi kaşıyarak izliyoruz efendim.
devamını gör...
abartılmış bir söz.

mitinge kaç kişinin geldiği önemli değil, sandığa gidenlerden kaç tanesi sana oy verecek, sandık güvenliği nasıl sağlanacak... bunlar önemli muharrem bey.
devamını gör...
bizim bir inşaat ustası abim var onu çağırdım halk tv'ye bakarak eline mezureyi aldı klasik hesaplamasını yaparak kalemini kulağının üstüne koydu ve şöyle dedi. Allah Allah 12.432.796 kişi var, ben şahsen ikna oldum oyum ince baba'ya.
devamını gör...
maltepe meydanının alanına bakınca imkansız oğlu imkansızdır. alan 31.016 metre kare. her metre kareye 4 kişi sığmış olsa 124 bin kişi eder. hadi dışarıda da o kadar adam var diyelim taş çatlasın 250 bin kişi var.ak partinin miting yaptığı yenikapı meydanı burasının tam iki katı ve hınca hınç doluyor.chp li kardeşim seni yine fena gaza getiriyorlar. seçimden sonra da hile var deyip yine seni kandıracaklar.
devamını gör...
içlerinde 1 tane akp li yoksa herkesin cumhurbaşkanı sloganı yalan olmuş demektir.
devamını gör...
aynı meydana 2 milyona yakın insanı sığdırabilen akp'lilere göre bugün taş çatlasa 250 bin kişi varmış.

--- alıntı ---

ak parti genel başkanı ve başbakan ahmet davutoğlu maltepe'de milyonlarca istanbullu'ya hitap etti. tarihi mitinge çok sayıda vatandaş katıldı..

--- alıntı ---

https://www.takvim.com.tr/g...
devamını gör...
ak partililer merak edip izlemeye geldiyse demek ki..

devamını gör...
isterseler 81 milyonu oraya toplasınlar bi şekilde... sandıktan yine rte çıkar, bunlar yine hiç bişey anlamaz. bu necip milletin şahsiyetine tükürüpte iktidar olmayı beklemek hayasızlığın ve yüzsüzlüğün dik âlâsıdır.
devamını gör...
5 milyon çok büyük bir rakam, bana da açıkçası pek inandırıcı gelmedi.. 4,5 olsa inanırdım..
devamını gör...
mitinge kaç kişi gitti tartışılır ama yarın seçime girecek mhp tüm türkiye genelinde bu alandaki insan sayısı kadar oy alabilecek mi hiç ihtimal vermiyorum.
devamını gör...
seçimden sonra "hile yapıldı" demek için
şimdiden zemin hazırlama girişimi.

görünen o ki yabancı elçiliklerden gelen
ağababaları kaos talimatlarını verip gitmişler.

ve muhtemelen seçim gecesi ve sonrası
müzmin yenilgisini hazmedemeyen
zavallı ama çirkef ve çirkin bir chp göreceğiz.
devamını gör...
hitler'in efsanevi nurnberg konuşmalarını dahi katladığı iddia edilen miting.

o mitinglerde dahi en fazla 1,5 milyon katılım olduğu söyleniyor. kaldı ki nurnberg mitingleri metrobüs gibi, insanlar sardalya konservesi istifinde dizilmişler resmen.

sayan yok ya, sallayın anasını satayım !
devamını gör...
uydurmasyon sayıdır. esas katılım sayısı küsüratı ile birlikte 5465415154897766564897987788546156544565644 kişidir. tamı tamına saydım oturup uğraştım.
devamını gör...
(#6301858)

bak fanatik akpli arkadaş, bilale anlatır gibi anlatıyorum;

ölçüm olarak bile bile niye alanın sadece beton zeminin ölçüp insanları yanıltıyorsun? o arkadaki yeşillikleri niye hesaplamıyorsun? müslümana yakışıyor mu?

,


kabaca insan sığabilecek alana yuvarlak hesap 500 x 340 = 170.000 metrekare diyebiliriz. senin hesabınla metrekareye 4 insan düşse 680.000 insan eder. ki bu kabaca bir hesaptı bana kalırsa o meydan hınca hınç dolduğunda 1 milyon insan alabilir.

ha bak ne olmuş; meydana da sığmamış insanlar;bu durumda 1 milyonu da rahat geçebilir.

5 milyon rakamını ben de abartı buldum. ama rte ne diyor? 500 kişi bile yoktu diyor. hadi buyur hesap ortada. inanak mı şimdi? niye işiniz gücünüz yalan dolan ya? göz göre göre hem de.
devamını gör...
miting sayıları ile seçim kazanacağını düşünenler var hala öyle mi?

(bkz: o zaman dans)

not:akplı değilim, akpli diyenin ağzına kurekle peynirli pide sokarım.
devamını gör...
büyük bir olay. bu durumda ince istanbul'daki oyların %167,38'ini alır.
devamını gör...
500 kisi bile yoktu, trt ekranlarinda ince'nin bos alana seslendigini hep birlikte gorduk.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar