hızlı bir türban avcısının soru önergesi. şimdi çıkıp pişkin pişkin bu iş bitti demek kolay. size rağmen bitti muharrem.

devamını gör...
önergeye göre 2009'da başörtülü trt çalışanına kafayı taktığı anlaşılıyor. başörtülü avcılığı yapmış zamanında.

türkiye değişir insanlar da değişir. burası doğal ve normal. ancak sıkıntı/şüphe şu, chp -ve uzantıları- iktidar olduğunda aynı günlere döner mi türkiye?

asıl soru bu ve bu cenahta derin bir şüphe var. çünkü her ne kadar camilerde poz verilse de benim babaannem de başörtülüydü dense de, ikamet ettiği yerden başörtülü kızkardeşi gelse de bu mahallede derin şüphe giderilemiyor. çünkü chp hacı maarrem'den ibaret değil.

başörtülülere reva görülenleri zamanında gördük. (28 şubat süreci gibi) aynısının olmayacağını kim garanti edebilir? kimse edemez ve ben chp'ye genel itibariyle güvenmiyorum.

evet, tekrar ediyorum başörtü meselesi vb. konularda -genel itibariyle- chp'ye ve uzantılarına güvenmiyorum. durum bundan ibaret gençler. ve muhtemelen karşılıklı güvensizlik var. onlar da bu mahalleye güvenmiyordur..
devamını gör...
başganlık elden gidiyeah korkusuna kapılmış olanların "rakibi din üzerinden yıpratma çabaları vol. bilmem kaç" olarak gündeme getirdiği önerge.

2009 yılında halen yürürlükte olan, zamanında yasama organı tarafından çıkarılmış bir yönetmeliğin uygulanmadığını tespit eden bir millet vekilinin, bu yönetmeliğin uygulanmasını sağlayacak yürütme organın bağlı olduğu bakana verdiği soru önergesidir. soru önergesini veren millet vekili görevini yapmıştır.
devamını gör...
yeminle sayenizde meralden vazgeçip gidip inceye oy vereceğim. şimdi bunu paylaşıp galebe çalma derdine düşen arkadaşa ben sormak istiyorum, sen başörtüsü serbestisinin hangi torba yasayla birlikte getirildiğini hatırlıyor musun? kck lı puştların serbest bırakılmasını içeren torba yasaya adeta sus payı olarak eklenmişti. yani baş örtüsünü halka yem olarak atıp, kcklıları serbest bırakmışlardı. böyle işgüzarlık yapacaklarına en başından ben karşıyım başörtüsüne arkadaş demek çok daha gururlu bir harekettir bilmem anlatabildim mi?
devamını gör...
ayıptır. ancak akp destekçilerinin buraya gelip eski defterleri açmaları kadar yüzsüzce bir şey yok.

bu adamın görüşlerinin değiştiğine inanmıyorum. siyaset gereği tesettürle uğraşmayacağını beyan ediyor. normal bir şey.

ancak böyle eski belgeler açıp laf çakacaksak çok gol yersiniz. okyanus ötesinden dön artık diyen cbaşkanının görüntüleri, fetullah gülen'le samimi pozları her yerde. üzülürsünüz, zaten üzüyorlar da sizleri.
devamını gör...
-belge doğruysa diye ibaresini koyalım çünkü belgenin orjinalinin nerden teyit edileceğini bulamadım. bulan varsa direk link atabilir.
belgeye göre muharrem ince -o zamanki mevzuata göre- soru önergesi vermiş.

herhalde anlaşılmıyor, soru önergesinde 1 kişiyi soruyor. yani hafiyelik yapıyor. burada mevzuat öyleydi, gereğini yapmış izahatı güçlü bir açıklama değil. kamuda başörtüsüne karşılar ve gereğini yaptılar dense hadi neyse. hala aynı fikirdeler mi emin olamıyoruz, sıkıntı burda. tekrar başa geldiklerinde -bu husustaki- kanunları eskiye çevirmeyeceklerini kim söyleyebilir? ve tekrar aynı süreç... öyle mi?

- "... trt ekibindeki bir kameramanın saçlarının kışlık bere ile kapattığı, bu kameramanın trt de türbanla çalıştığı.... "

bu trt kameramanı hanımefendi suçu(!) tam işlememiş, bere takmış ama zaten trt'de türbanla çalıştığına ilişkin basında çıkan haberler falan varmış bunu soruyor. peki bu nedir?

tabi bugünden geriye doğu yazınca biraz tuhaf/eksik oluyor, pek yerine oturtamıyoruz. başörtüsü baskısının olduğu bir ortamı düşünün ve ona göre hesap edin. böyle bir ortamın ve psikolojinin tekrar olmasını istemiyoruz ve bu hususta chp'ye güvenmiyoruz. olay bu kadar net benim şahsımda. başörtüsü konusundaki alerji muharrem ince'nin şahsıyla da alakalı değil. chp'nin öteden beri gelen kurumsal kimliğiyle de alakalı. (veya benzer idelojiler, partiler vs.) başörtünün meclisten kovuluşunu dün gibi hatırlıyoruz.
devamını gör...
fetöyü bitiren erdoğan için 16 sene önce fetöyle koyun koyunaydınız naberrr çekenlerin eski defterleri niye karıştırıyorsunuz dediği şey.
devamını gör...
klasik şaşırtmayan bir chp icraatıdır(!). tarihe takılmaya gerek yok. bunu 2009' da dert eden adam bugünde fırsatını bulsa fazlasını yapacaktır. ancak sırf iktidar partisine oy toplamak için bunun gündeme taşınması ve '' bizden sonrası tufan'' korkutmasından da bunaldık artık..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar