muhlis berberoğlu

sen nasıl birşeysin be. böyle bozlak açılır mı vicdansız. bu adama iyi bakın sağlam geliyor. muhteşem icraları var.

ne çektin de böyle çalıyorsun be adam.

devamını gör...
"hemdem" albümüyle hemhal olduğum, parmaklarına, çalışına, tavrına, duyarlılığına hayran olduğum, müptela olduğum, dinlemeden gün geçiremediğim, tanışmadığım ama oğlum kadar sevdiğim, beraber çaldıklarını gönendiren, ısrarla "kaytağı" çalmasını beklediğim gencecik sanatçımız...
devamını gör...
bu adamın açışları bitince bir şey açılmıyor, bir şeyler bitiyor. hızlandırılmış ingilizce eğitimi gibi bozlaklara giriş dersi gibi bir çalış.muhlis berberoğlu gırşehir'in yolunu bilmeyen adama, yol tarifi yaptırır, haritada buldurur. sizin yükünüzü alır gibi yapıp daha fazla yük bırakır "göynünüze".
devamını gör...
çok güzel bir tanıtım, müthiş yeteneğini, duygusunu, sorumluluğunu izleyebildiğimiz bir kayıt... on sekiz dakika ama bana çok kısa geldi doğrusu, saatlerce, günlerce dinlerdim devamı olsaydı... insana umut veren, mutlu eden, güven veren bir yetenek muhlis berberoğlu... kelenderis'in armağanı oldu bu gece bana, sağ olsun.

devamını gör...
o benim kıvırcık marulum, o bir yetenek,o bir tuşe uzmanı,o bir makam master, o bir şarkışlalı, o veyselin torunu,o bir hasret gültekin klonu.
devamını gör...
karnabahar saçların islamcı gözlüklerin tarzı ile bağdaşmadığı kavruk genj. evet eleştirim bu kadar tanımam bilmem son derece yüzeysel bakış açımı bırakıp gidiyorum.
devamını gör...
tanınması, dinlenmesi çok şey kazandıracak genç.. henüz 23 yaşında bir yetenek... öyle böyle değil, şekline bakmadan becerisine, duyarlılığına, bilgisine ve ustalarla kopmaz bağlarını kendi özgünlüğüyle katmerleyişine bakılmak gereken bir genç.

devamını gör...
adını belki daha önce duyduğum ve ilk defa bu başlık vesilesiyle dinlediğim bağlama icracısı. akıyor maşaallah. dinlerken sanki aynı ortamdaymışız gibi eşlik ettim.
devamını gör...
20 yaşımdan beri bağlama dinliyorum, dinlemediğim kimse kalmamıştır. bu yaşta bu çocuğun yaptıklarını daha önce bir tek (bkz: hasret gültekin) de görmüştüm. onuda islamın hoşgörüsünde pişirdik. gerçek bir yetenek,gerçek bir cevher. önünün açılması için devletin bile araya girip himayesine alması gereken bir kıvırcık marul. benim manevi oğlumdur.
devamını gör...
bu çocuğa dikkat edin arkadaşlar, yüz yılda bir gelen cinsten bu, erolu,erdalı,dedem musayı,arif hocayı bile geçiyorum bakın. umarım saçma sapan yollara girmez.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar