muhsin yazıcıoğlu

#siyaset  #özgürler 

üşümek mastarı kendisiyle anlamlandı.yiğitlik nedir diye sorsanız günümüz için adı anılmadan geçilemez.dürüstlük,doğruluk da ona keza. yüreğimizi yakıp gitti ve tekbirler getiren insan seli içindeki bir sandalla çekti,gitti.sonsuzluğun sahibine ulaştı. ona dair söyleyeceklerim çok. hele bi konuyu açalım, Allah kerim.
devamını gör...
ölümünün ardındaki sis perdesi henüz aralanmamış siyasetçi. ölümü bir kaza ile gelmiş olsa da kazanın ertesinde yaşananlar "kurtarılma ihtimalini sıfıra indirmek isteyen birileri mi vardı" sorusunu akıllara getiriyor malesef.
devamını gör...
muhsin ağabey mağdurdu, kurbandı, mazlumdu... bazı insanların keyfi uğruna yıllarca hapsedildi. sağcı, solcu aynı yerlerde kaldılar. ve bir şeyi anladılar ki: sen, ben olmakta fayda yok. biz olmakta fayda var. muhsin ağabey hapisten çıktıktan sonra şuculuk, buculuk yapmadı, biz dedi. biz olmalıyız dedi. büyük birlik dedi. elbet muhsin ağabeyin görüşünde olmayanlar onu sevmez. zaten herkesin sevdiği insan var mı ki şu dünyada. yeter ki saygı duyalım. bakın herkes bir bir gidiyor dünyadan. dünya kimseye kalmıyor. ne gerek var kavga etmeye.

muhsin ağabey,
sen sıcak yataklara alışkın değildin.
sana sıcak yatakta ölmek yakışmazdı.
dağ gibi adamdın ve bir dağ başında yaratana kavuştun.
devamını gör...
odasının kapısı gıcırdayan tek lider.çalıştığım tv kanalında ses provası almak için kendisini arıyorduk.yine bir sabah ses provası için aramıştık merhumu.birden odasının kapısı açıldı ve gaaarrrçç diye bir ses yayıldı rejiye.o an duygulanmadım desem yalan http://olur.ne kadarda bizden biri diye düşünmüştüm.dünya görüşlerimiz uyuşmasada çok mert yiğit dürüst adam gibi adam olduğunu belirtmek istiyorum.allah gani gani rahmet eylesin.darbecilere karşı dik duran demokrat bir tarafıda vardır.üşüyorum şiiri hepimizi duygulandırmıştıhttp://r.geçmişte yaptıklarının bedelini fazlasıyla ödemiştir.o yüzden kimse geçmişine atıfta bulunarak ruhunu incitmesin.
devamını gör...
türk islam sentezcisi merhum kişidir. ölümüne kadar %1 oy alamayan bir partinin başkanı iken ölümü sonrasında güzel yurdumun duygusal insanlarının oylarıyla partisi %2 oy almıştır.

mhp den ümmetçi anlayışı sonucu ayrıldığı söylensede özellikle kürt meselesi konusunda (ümmetin bir parçası olan kürtlerden bahsediyorum, aynı zamanda ümmetin yetimleri olan kürtlerdir) gösterdiği tutum ile maalesef ümmetçiliği konusunda bizleri derin düşünceler itmiştir.

yine de birçok lidere göre daha değerlidir gözümde, çünkü fikirlerine kesinlikle katılmasam da fikirlerini söylerken kimseden çekinmemesi ile takdiri haketmiştir kanımca. çünkü muhsin yazıcıoğlu olduğu gibi görünen, göründüğü gibi olan bir liderdir. bir cuma namazı sonrası elimi sıkarak Allah kabul etsin diyen bu merhuma varsa hakkım helal olsun.
devamını gör...
bitirme ödevimi tamamlamak için bütün bir öğleden sonrasını bana ayıran muhteşem insan... tanışmadan önce çok da önemli değildi benim için ama tanıştıktan sonra daima muhsin ağabeyim oldu, mekanı cennet olsun...
devamını gör...
"hepimiz bir kilimin desenleriyiz" ve "biz bu ülkeyi alevisi sünnisi lazı türkmeni kürdü çerkezi hep beraber kurduk " diyen ve konuştuğu gibi uygulamaları olan; her partiye eşit mesafede duran, dtp pkknın terör örgütü olduğunu kabul ederse onada aynı mesafede olacak güzide ülkemin gelmiş geçmiş en güzel ve demokratik, insan haklarına en saygılı, karşısındaki kim olursa olsun milletin zararına birşey konuşuyorsa kim olduğuna bakmaksızın karşı durabilen...
yiğit, mert, delikanlı, insan sevgisiyle dolu yüreğinde "sonsuzluğun sahibi"ni hiç unutmayan...
alperen kelimesinin hakkını vererek yaşayan ve alperen gibi hakk'a yürüyen "gül adam"ın adıdır ...
mekanın cennet olsun "gül adam" ...
devamını gör...
şaibeli bir helikopter kazasıyla hakkın rahmetine kavuşmuş, milliyetçi cenahı yasa boğmuş delikanlı kişiliktir. söylediklerinin arkasında her zaman durmuş asla eğilip bükülmemiştir.
devamını gör...
ölümünden sonra her iki tarafın da dillerinden düşüremediği siyasetçi. sağ kesim kendisini bir anda baştacı yapmıştır adeta. ölmeden önce ismini bile ayda yılda bir televizyonda duyan insanların reisi, üstadı, yiğidi oluvermiştir, bir anda insanlar davasını benimseyip haklı savunucuları olmuştur. bu insanlara sormak gerekir madem üstadınızı bu kadar çok seviyordunuz niye ölümünden önce yalnız bıraktınız? sol kesim ise adeta coşmuştur. ölümünden dolayı bayram yapmaktadırlar adeta. Allah lafzını duymaktan bile korkan insanlar ölümünü beraat ettiği halde maraş katliamından dolayı hak yerini buldu! diyerek sevinçle karşılamışlardır. sözlük sitelerinde bile ancak bir kaç sayfa entrysi olan adama bir anda yüzlerce entry girilmiş ve hepsi de içlerinde var olan kini kusmuşlardır. kendisini ancak televizyonlardan gördüğüm kadarıyla tanırım ki gördüğüm kadarıyla da iyi bir adamdı. Allah rahmet eylesin...
devamını gör...
gittiği yerde üşümüyeceğine emin olduğum,sivas katliamı,maraş katliamı,bahçelievler katliamı'nda parmağı olan kişi.bu dünyada yargılanmamış cezasını yeterince çekmemiştir.ilahi adalet bu olsa gerek ki kendisi maraş'ta ölmüştür.

(bkz: ökkeş kenger)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar