muhtar adaylarının seçim sloganları

hizmet aşkı ile yanıp tutuşan muhtar adaylarının oy kapmak için afişlerinde kullandığı sloganlar. çevremde gördüğüm birkaç örnek :

- oylar sizden hizmet bizden
- efsane geri dönüyor
- artık yeter
- laf değil icraat
devamını gör...
içinde oldukça komik sloganların bulunduğu seçim propagandalarıdır. tanımı da yaptık esas meseleye gelelim, ulen bir aydır vatan mahallesi muhtar adayının ''her şey vatan için'' seçim sloganını gördükçe başlığı açacağım deyip unutuyorum, neyse ki başlığı açan olmuş.

''her şey vatan için'' bursa vatan mahallesi muhtar adayı.
''her şey yalan hakan gerçek'' bursa osmangazi il meclis üyesi adayı (hakan gerçek)
devamını gör...
"koltuk için değil hizmet için adayım"

bizim mahallenin bir sürü muhtar adayından birinin sloganı. sanki başbakan olacak mubarek koltuk için değilmiş, koltuk da koltukmuş ha.
devamını gör...
çağdaş bir mahalle için
aydınlık yarınlar için
halka hizmet hak için
oylarınıza talibim.

* * *

bir tanesinin sloganı yok ancak muhtar adayının isminin altında parantez içinde "eski muhtarın amcası" yazıyor. *
devamını gör...
"muhtarlık ek işimiz değil tek işimiz olacak"
"size hizmet için koltuğa talibim"

gibi çeşitlendirilen sloganlardır. bir de chp'li belediye başkanı sloganı var ki "ülkenin sünnet politikasını değiştirdik" yazıyor sünnet olan çocuklarla birlikte fotoğrafı da var, enteresan yani.
devamını gör...
daha önce oyumu eski muhtara vereceğimi ima etmiştim.ama bugün her şey değişti.kapıya resimli ilanını bırakan muhtar bacımız, bütün dengeleri altüst edecek vaatlerde bulunmuş,kafam fena halde karıştı.
"mahallemizin sorunlarını gidermek için,apartman yöneticileri ile her an toplantıya hazır muhtar arkadaşları,

ailevi veya maddi sorunlardan okuyamayan çocuklarımızın eğitimine devam edebilmesine katkı sunabilecek bir muhtar ablaları,

annenin çocuğunu götüremeyeceği,bırakacak kimsesinin olmadığı konumlarda*çocuğunu güvenle bırakabileceği onunla oyun oynayarak veya ders çalışarak vakit geçirebileceği bir muhtar teyzeleri,

çocukları başka şehirlerde veya uzak semtlerde yaşayan tonton yaşlılarımızın * bir telefonla yanında olacak muhtar kızları olmak için bu seçimde ben de varım."
(bkz: acil durum butonu)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar