münib engin noyan

bir zamanlar komunist olan, daha sonra hidayete eren, şŸimdi müslümanım diyen kişŸi.

--- alıntı ---
1953 yılında istanbul'da doğŸdu. istanbul Alman Lisesi ve Viyana Üniversitesi Felsefe Fakültesi Tiyatrobilimi Enstitüsünde eğŸitim gördü. Türkiye'ye döndükten sonra bir müddet istanbul şžehir Tiyatroları'nda yönetmen ve dramaturg olarak çalışŸtı. Bir dönem Avrupa'nın çeşŸitli yörelerinde, örneğŸin Fransa'nın güneydoğŸu şŸehir ve kasabalarında eşŸi ile birlikte çok başŸarılı yahudi tiplemeleri yapmaktaydı. Halk deyimi ile bir vakit önce "hidayete erdi" ve şŸimdilerde yurtiçinde ve yurtdışŸında konferanslar veriyor, dini sohbetlere katılıyor, ilahiler seslendiriyor.
--- alıntı ---
devamını gör...
bir zamanlar komunist olan, daha sonra hidayete eren, şimdi müslümanım diyen kişi.

--- alıntı ---
1953 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Alman Lisesi ve Viyana Üniversitesi Felsefe Fakültesi Tiyatrobilimi Enstitüsünde eğitim gördü. Türkiye'ye döndükten sonra bir müddet İstanbul Şehir Tiyatroları'nda yönetmen ve dramaturg olarak çalıştı. Bir dönem Avrupa'nın çeşitli yörelerinde, örneğin Fransa'nın güneydoğu şehir ve kasabalarında eşi ile birlikte çok başarılı yahudi tiplemeleri yapmaktaydı. Halk deyimi ile bir vakit önce "hidayete erdi" ve şimdilerde yurtiçinde ve yurtdışında konferanslar veriyor, dini sohbetlere katılıyor, ilahiler seslendiriyor.
--- alıntı ---
devamını gör...
siz güneşi doğdu diye alkışlarmısınız ?
yada ağaçlar çiçek açınca tebrik edermisiniz ?
inekler möö ledi diye konferans verirmi ?

doğru yolu bulan birisi, onun 50 yıl sonra yapmaya başladıklarını * buluğ çağına erdiği günden bu yana yapanlar tarafından bu kadar değer görmeli mi ? diye sorduran şahsı muhterem.
devamını gör...
müslümanlığın bazı farklar haricinde solculuğu kapsadığını
ve solcuların çok kolay bir şekilde müslüman olabileceğini
ama sağcıların çok sıkıntı çekebileceğini söylemiştir.
devamını gör...
böyle bir müslüman olmayı çok isterim örnek aldığım insandır kendisiyle tanışma şerefine erişmişimdir.allah böyle müslümanların sayısını arttırsın
devamını gör...
kendisi de mustafa islamoğŸlu'nun yeni çıkarttığŸı veya çıkartmak üzere olduğŸu dine inanmaktadır. reformist islam.
yüzlerce islam aliminin aklı çalışŸmıyordu da buna bir bunlar düşŸünebildi aslında dinimizin ne kadar kolay olduğŸu tezinden yola çıkıp da bunun saptırılması ile oluşŸturulmaya çalışŸılan bu dini.
kendisi read quran charge your iman şŸeklinde yazılı t-shirt ler ile bir şŸeyler ispatlama çabasındadır.
(bkz: cin olmadan adam çarpmak)
devamını gör...
yardımseverdir, ayağında çarığı ile dolaşır, çok okur, bizim kraldan çok kralcıların kendisini yakında uçurması beklenmektedir.
sonradan kapanmış eski sabah gazetesinden bir yazar ile evlidir .
(bkz: sevda noyan)
devamını gör...
yıllarca ermeni gayr-i müslã®m sanılan. islama karınca kararınca hizmet etme edebilme yolunda yaşamaya çalışan mütevazi nezih muhterem bir kimsedir. kendini Allah'a, peygambere ve ilme vermiş....

ancak saldırı ve haksızlıklardan kurtulamamış ehli iman bir zat.
devamını gör...
hakkında yapılan olumsuz eleştirilere pek anlam veremediğim kişi. onu dinlemek çok ayrı bir zevk. neden 'inanıyorum' diyen insanları kabullenmekte bu kadar zorlanıyoruz acaba?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar