#haber  #özgürler 

en son evrakta yazan kişiler bilhassa dikkatimi çekti. bir kadın “belediye, köpeğini zehirlediği için türklüğü tahkir etmekten”, bir adam da “vesikasız namaz kıldırmaktan” mahkemeye verilmiş. güler misin ağlar mısın?
ayrıca namaz kıldırmaya vesika istenmesi de bi acayip. bu yasak şu anda geçerli olsa iki kişi bir mescide girdiğimizde birbirimize imam olamayacağız demektir.
devamını gör...
o dönemin şartlarında gerekliydi bunlar. siz dua edin dini toptan yasaklamadı atatürk. dine verdiği kıymetten ötürü. her dindar insan da atatürk'ü örnek almalı. atatürk dini çok severdi. kadir geceleri içki içmezdi.
devamını gör...
atalarımızın din yaşanmıyacak vatan elden gidiyor derdiyle, hür yaşamak için vatan namustur nidalarıyla canını verdiği mücadeleler sayesinde kazanılan kurtuluş savaşı ve torunlarına edilen zulümlerin belgeleridir.
gayri müslimler, müslümanlar hiç farketmiyor her türlü dini hareket suç unsuru. özellikle dini türkçeleştirecez derken ezan ve selanın türkçeleştirilmesi tam bir zorbalık. takke takmanın nesi tehlikeli ki? dini ayin yapmanın?
bir de günümüzde bektaşiliğin yalan olması ve o dönemde bektaşilere yapılan zulümler...
keşke bütün inkilaplar eğitim üzerine, sanayi üzerine olsaymış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar