murat bardakçı

fazla sinirlendiğinde ağzını sağa sola kıpırdatması sebebiyle cümlelerinden çok çenesine baktıran,yüksek ego sorunu yaşayan, konukların sürekli arapça ve osmanlıcalarını sınayan, devamlı söz kesen, tahammül zorlayan saygısız kişi.
devamını gör...
kabe'nin iç görüntülerini programında yayınladığŸı için arabistan topraklarına girişŸi yasaklanmışŸ tarihçi. lakin tarihi bilgisi çok sağŸlam vesselam.
devamını gör...
programı esnasında kendisine atılan eleştirel e-postalara çok sinirlenen ve hemen karşılığını verme ihtiyacı duyan tarihçidir.tarih bilgisinin muazzam olduğu tartışılmazdır.
devamını gör...
hiperaktif tarihçi. ilber ortaylı ile olan sohbetlerine dahil olmak, o masada oturmak, arada iki çay kapıp muhabbetlerini harlandırmak, dinlemek ve de dinlemek isterdim.
edit: araştırmacı- gazeteci. gönüllerin tarihçisi. *)
devamını gör...
zekidir.fermanları ezbere bilir.küçümsemeyi çok iyi http://becerir.geçenki programda ebru sanatına sulu boya dedi.ondan önceki haftada türk tarih kurumunun çıkarttığı seri kitapların hatalı olduğu, raportörden geçmediğini görünce kitapları yere attı.kızmasında haklıydı çünkü kitaplar çok hatalıydı ancak programın sonunda türk tarih kurumu yerlerdeydi.(utanç verici)
devamını gör...
ebru sanatı hakkında hiç birşey bilmemektedir. mustafa düzgünmana ait olan bir ebruyu necmeddin okyay öncesidir diyerek bu konudaki cahilliğini kanıtlamıştır. erhan afyoncunun uyarıları da kar etmemiş necmeddin hocadan önce de böyle çiçekler yapılmıştır diyerek hem kel fodul konumuna düşmüştür.
devamını gör...
biçok kişinin elinde olmayan tarihi belgelere sahip olması kendisini özel bi konuma oturtmuş vefakat kendisi hakkında zihinlerde büyük soru işaretleri uyandırmış tarih yorumcusu.
devamını gör...
şu sıralar haber türk gazetesinin trajlarını arttırma atraksiyonlarına kapılıp gitmektedir. bilim adamının yönlendirici halleri'de hiç çekilmiyor hocam diyeceğim şahsiyettir.o güzel ilmi adamlığını niçin gündem'e meze yaparsın ey hocam! diye de sitem edeceğim değerli bilim adamı.
devamını gör...
tarih konusuna meraklı bir tip, bunun dışŸında hiçbir sanı yok. ama benim için önemli olan bu değŸil hiçbir eğŸitim almayan birinin çok çalışŸarak bir konuda yetkinliğŸe ulaşŸabilceğŸine inanırım(lakin gerçek tarihçiler kendisin pek çok bariz maddi hatalarını göstermekteler.)

benim bu kişŸi hakkında asıl canımı sıkan kişŸiliğŸi ve tavrı. ã‡ok saygısız ve kibirli birisi. kendinden başŸka begendiğŸi birini görmedim bugune kadar. programına konuk ettiğŸi insanlara bile saygı göstermeyen , sözleri, mimik ve jestleriyle gerçekten sinir bozan birisi. bir programda esaslı birine rastlarsa ağŸzı burnu dağŸılacak diye korkmayım.
devamını gör...
tarih konusuna meraklı bir tip, bunun dışında hiçbir sanı yok. ama benim için önemli olan bu değil hiçbir eğitim almayan birinin çok çalışarak bir konuda yetkinliğe ulaşabilceğine inanırım(lakin gerçek tarihçiler kendisin pek çok bariz maddi hatalarını göstermekteler.)

benim bu kişi hakkında asıl canımı sıkan kişiliği ve tavrı. çok saygısız ve kibirli birisi. kendinden başka begendiği birini görmedim bugune kadar. programına konuk ettiği insanlara bile saygı göstermeyen , sözleri, mimik ve jestleriyle gerçekten sinir bozan birisi. bir programda esaslı birine rastlarsa ağzı burnu dağılacak diye korkmayım.
devamını gör...
tarihçi olarak bilinir ama aslında bir arşivcidir kendisi. son zamanlarda haberturk tv de sürekli kendisini görmekteyiz. fatih altaylı ile kankadır, tanbur çalmaya çalışır arada sırada ama iyi icra eden birilerini programa davet etse de tanbur dinlesek dedirtir bazen. misal özer özel, murat aydemir vs.
devamını gör...
çok ilginçtir ki; fikriyle uyuşmayan tarihçilere(misal; taner akçam) 'osmanlıca okumayı bilmez' der. ama başka bir tarihçi, mustafa armağan da, murat bardakçı'yı osmanlıca okuyamamakla itham eder...

bu kısır döngü içerisinde, osmanlıca'dan zerre haberdar olmayan bizler, anlamsız tartışmaların öznesi konumuna geliriz.
devamını gör...
mustafa armağan hocamızın pek sevmediği çakma tarihçi dediği insandır...kaç haftadır zaman gazetesindeki yazılarında ondan bahsetmektedir..ve müntehasında beni çok sinir etmektedir...

severiz seni mustafa hocam..ona buna laf atarak değil tarihi bilgilerini bizimle paylaşarak sevdirebilirsin kendini...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar