*

uğur korunmaz denilen kişi de bunlardan biri. bu şarlatanlar müridim dedikleri kişilerle cennet vaadiyle her pisliği mübah görüyor. dini duygularımla oynadı diye açıklama yapanların da aklına yanayım. cenneti yalnızca yaratıcı vaadedebilir o da kur'an'da yazılıdır. hepsinden öte zina, nikah gibi kavramlar fıkıhta boy boy yazıyorken, ayetler ve sahih hadisler bu konuda o kadar düsturlar bildirmişken bir kul -kul diyorum ama neyse...- sana cenneti vadediyorum deyip de inanmak? korkunç bir gaflet...

dini kopyalayarak üzerine eklemeler yapılmasıyla islam adı altında her türlü pisliğe kalkışanlar ahirette biliyorum Allah'ın gazabından kaçamayacak fakat din adamları, evet evet din adamlarının dini kur'an ışığında anlatmak yerine kendi kafalarına göre şekillendirmesi; bunlar hep para sevdası. bu tür pisliklerin derinine bakın işin içinde hep menfi çıkarlar vardır. parayı bulan bu kaynaktan beslenir, kimisi de paranın yanında uçkurunu mest eder. bunlar gibi nefsinin köpeği olanların da nefesine nefes ekleyenlere Allah akıl fikir versin.
devamını gör...
çok abartılmış. dini siyasete alet edip millete oral seks yaptırmak yerine kendisi bizzat bunu istemiş ne var bunda? her iki taraf da görüldüğü gibi razı. verecek insani durduramazsin.
devamını gör...
hiç bir insana, dini bir oluşumda direk bunu yaptıramazsın. peki bu insanları din adına bir araya toparlayıp da nasıl bunları yaptırabiliyorlar ? insanların akılları ve şuurları nasıl dumura uğratılıyor. tabii ki, kullandıkları argümanlar öncelikle dini argümanlarla örtüşük olacak. ve haşlanmış kurbağa sendromu ile kendi uydurdukları hezeyanları din diye pazarlayabilecekler. o zaman uydurulmuş din var aman dikkat diyenlere karşı niye birileri hırlamaya başlıyor.
aklımızı ve de tasavvurumuzu kur'an ve kur'ana dayanan medeniyetimiz inşa etmezse, hint ve pers kültüründen gelen sızmalar önce aklımızın ırzına sonra da karımızın kızımızın ırzına tasallut eder.
devamını gör...
ne yalan söyleyeyim bu din, diyanet, tarikat mevzularına hiç giresim yok. hele de sözlükte linç yemek gibi durumlar varken kendimi gereksiz strese sokmaya da ihtiyacım yok. yeteri kadar mevzu var kafamda zaten. bir yenisine ihtiyacım yok. her şey bir yana ölüm sokaklarda kol geziyor ve ben ölümü düşünüyorum. boğularak ölmek ayrı bir dert. sizin önce ölmeniz ve sevdiklerinizin öldüğünü görmek istememek hem insani bir durum hem de bir açıdan da günah. günah olmasını çok tartışamam ama psikolojik olarak da sağlıklı değil. anne babanızın her gün biraz daha boğularak öldüğünü izleyerek kafanıza bir kurşun sıkmayı istemek, size can verenin iradesine baş kaldırmak demek. bu da sizi şeytanla ortak bir noktada buluşturuyor olması yönüyle şeytani bir şey.

ben bu tip haberleri ve türevlerini gördükçe topluca delirdiğimizi düşünüyorum. fetöcü yapılanma sonrası boşalan alana adam devşirmek için yol verilen bazı grupların merdiven altı tarikat olduğunu bu devletin istihbarat sistemi göremiyorsa bu çok üzücü. gördüğü halde müdahale etmiyorsa bu daha da üzücü.

çakma şeyhler yüzünden genç insanlar çözümü Allahı inkar noktasına kadar götürmekte buluyorlar. kültürel olarak hakim olamadık, eksik kaldık deniyor ya. kitaplar neden bu kadar pahalı o zaman kardeşim diye sormazlar mı.

devlet çinden tablet ithalatı yapsın. bu kadar öğrenci var. sen devlet olarak bu çocukları uzaktan yakından fark etmez okutup adam etmezsen fetöcü gidecek betöcü gelecek. oluk oluk para akıtıp mac pro verip çocukların gözünü boyayarak en zekilerini devşirip silikon vadisine götürecek çünkü hepsi amerikan devletine çalışıyor bu fetöcü / betöcü / x-etöcülerin.

diyeceğim devlet, uyan da silkinip kendine gel. devlet dini bilimsel olarak öğretirse böyle sapık sapık işler olmaz demiyorum ama kayda değer ölçüde azalır.
devamını gör...
bir tür alışverişe din kisfesi büründürmektir (her iki taraf için de)

birşeyler istediği gibi gitmeyince "beni kandırdı, taciz etti" söylemiyle ifşa yoluna gitmeyi tercih ederler.

muhtemelen bir süre öncesinden "bak böyle giderse ben bunu patlatırım" iması veya söylemi de olmuştur.

yoksa kimse dini hislerle gittiği yerde uzatılan birşeyi sorgusuz sualsiz (işine gelmiyorsa) emüklemez/emükletmez.

bu tür çakma liderler birilerinin projesi olabilir, oraya gidip emükleyen de bu lideri patlatmak için böyle bir projenin elemanı olabilir veya her ikisi aynı anda olabilir.

tabii birde sözkonusu çakma ama varlık/imkan sahibi cemaatten yarar sağlamak için bunu bile yapmayı göze alıp sonra istediğini alamayınca ifşa eden/ettirenler olabilir.

rivayet muhteliftir.

arkasından herşey çıkabilir bir durumdur.

çıkmayacak olan tek şey din/ahlak tır.
devamını gör...
aşağıdaki hadis-i şerifi akıllara getiren kişi.

kıyamet yaklaştıkça, din adamları eşek leşinden daha bozuk, daha kokmuş olacaklardır.
tezkire-i kurtubî muhtasarı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar