muse

time is running out diye bir şarkısı vardır.

bana göre muscle museum en güzel şarkısı dır.

radiohead fanları pek hazzetmez bu guruptan.lakin matt'in* sesi ve yorumu çok güzeldir be sözlük.*

hysteria şarkısında ki (solosundan mütevellit) türk ezgilerine benzerliği,matthew'in türk müziğini çok severek dinlemesi dir.kendisi bir ropörtajın da bunu belirtmiştir zira.
devamını gör...
wembley satını iki gün üst üste tıklım tıklım doldurabilme rekorunu kırmışlardır.defalarca en iyi canlı performans ödülünü almışlardır üç kişiyle çok büyük iş yapıyorlar.
en iyi albümü absolution origin of symhetry(böyle yazılıyor sanırım)çok eleştiri almışlardır ama içinde new born ve citizen erased gibi muhteşem şarkıları barındırır.
bir diğer eleştirilme konusuda radiohead özentisi olduklarıdır.mike porton(dream theater davulcusu)da verdiği bi röportajda son noktayı koymuştur.stockholm syndrome işte muse un radiohead den farkı
devamını gör...
invincible şarkısı insanı bağımlı yapıyor.

radiohead özentisimiymiş diyenler güldürmesinler.şahsi kanaatim matthew bellamy ve thom yorke yorumunu benzeten insanlar ikisininde jeff buckley nin büyüleyici yorumunun etkisinde olduğunu anlayabilmeli.muse özenti ise radiohead kurulduğundan beri özenti dir.*bu iki grup'un solistleri jeff buckley özentisi dir. varsın olsun.jeff buckley öldü.klonlarıda gayet iyi bence.
devamını gör...
sevdiğimiz melodileri vardır yalnız neredeyse bütün parçaları birbirine benzer. vokal hep aynı tonda söyler şarkılarını.
devamını gör...
twilight'taki beyzbol sahnesinde supermassive black hole ile tanıdığım, i belong to you, time is running out, muscle museum, new born, showbiz hele hele de sunburn ile iyice hayran olduğum gruptur. radiohead taklidi olduğunu düşünenlerin ciddi bir kulaksızlık sorunu ile karşı karşıya olduğunu düşünmekteyim.
devamını gör...
13.
1994 yılında ingiltere'nin güneybatısında yer alan devon'da kurulmuş rock grubu.çılgın sahne şovlarıyla,coşkulu tınılarıyla ve baştan çıkarıcı atmosferiyle her yaştan insanın zevkle dinlediği bir gruptur. matthew bellamy, chris wolstenholme ve dominic howard olmak üzere üç kişiden oluşur.

(bkz: hysteria)
devamını gör...
tabi ki de kim ne derse desin aldirmayin en efsane sarkisihysteriadır.

radiohead'a olan benzerligiyle bilinmektedir.hele ki solistleri tam bir tom yorke hayrani olsa gerek.

yasayan efsane bir kac rock grubundan biridir.daha simdiden efsane olmustur aslinda cunku mazisi o kadar yoktur.21 yuzyil grubu diyebiliriz yani.ama yaptiklari isi saglam yapiyorlar.

yasayan en efsane rock grubu icin sizi şöyle alalım (bkz: pearl jam)
devamını gör...
açılın eleştiri getirdim yanımda. feeling good cover'ında şu son bölümdeki bağırmalı çıkış olmasa muazzam hatta müthiş bir şey olacakmış. o son çıkış olmamış yani. olmamış abi orada bitir artık. ver feeling good'umuzu gidelim yani. niye bir daha çıkış yapıyorsun ki. gerçi sonunu gene iyi bitiriyor da...

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar