müşki hoten

#özgürler 

--- evde tek başınayken yapılan absürt hareketler ---

Akustikten faydalanacak yerler keşfetmek, çamaşır makinesinin içine başınızı koyup şarkı söylemek.
Not: Uzun süre denemeyin bayılma tehlikesi ile karşılaşabilirsiniz.
( müşki hoten 08/03/2015 13:54)

--- alıntı ---

kendisinin bizim keretayla, teletabi yoluyla bağlantı kurduğuna şüphe ettiğim, işbu nedenle de mesleğini merak ettiğimiz yazar. gelecekte bizi bekleyen ne ola ki. çamaşır makinası çamaşır yıkar, kafanın ne işi var içinde değil mi?

devamını gör...
sözlüğe çok şey katacağından eminim. bir kaç tanımıyla dolu bir insan olduğu anlaşılıyor. çok yazsın, daima keyifle okuruz inşallah. hoşgeldiniz.
devamını gör...
ilk kez baki'nin bir gazelinde duyduğum kelime;
dedim saçın sevadı vü zülfün girihleri
anber midir ya müşk-i hoten dedi iki'side

anlamına gelecek olursak, müşk(müşg) farsça kökenli bir kelime olup hoş koku demektir.hoten ise doğu türkistan'ın güneyinde tarihi bir şehir ve bölgedir. hoten bölgesinde yaşayan bir tür ahu bulunur ki yılda bir kez göbeğinde bulunan donmuş pıhtı halindeki nafeyi düşürür. kara renkli bu nafe kozmetik sanayinde kullanılır ve miskin hammaddesidir. bu nedenle de klasik türk şiirinde sevgili ve onun gerek rengi(siyah),gerekse kokusu yönünden miski andıran zülüflerini temsil eder.
devamını gör...
kendisine nickaltından bir itirafta bulunmak istediğim dost/yazar. müşki hoten, bu nasıl söylenir bilmiyorum ama vicdan yaptım söyleyeceğim.

itiraf geliyor...

ben seni yanlışlıkla dost olarak ekledim sevgili kardeşim. bir gün, hangi gün hatırlamıyorum; yine cogitonline de takılırken, sizin takıldığınız başlık dikkatimi çekti ve o başlığa dokunmak isterken gidip mahlasınızın yanında olan (+) işaretine dokundum. nasıl becerdin deme! mobilim işte herşey mümkün. * sonra dostum olarak eklendin.* tabii bu arada ben kendime söyleniyorum" ulan ben senin elinin ayarını...nasıl böyle bir hata yaptın! inşallah geri dönüş yapıp beni tekrar eklemez ben de silerim." diye söylenirken siz de beni hemen eklemişsiniz.

herşey gönünüzce olur inşallah! selamlar, saygılar.
devamını gör...
(bkz: #1658932)
bu tanımı ile birlikte kendisini ve ona 11 artı veren (bu sayının artacağını düşünüyorum) herkesi tebrik ediyorum.
"halk menderesi yalnız bırakırken de haklı mıydı" ayetleri falan da güzelce yorumlayıp erdoğan'a karşı eviriyorsunuz
anladım da bu ne? yahu bu cümle çok komik olmuş. hangi halkmış bu menderesi yalnız bırakan anlatsana biraz?
ya da artılayanlardan biri de anlatabilir.
devamını gör...
#1658932 tanımında hukukçu bakış açısıyla sağlam bir noktaya parmak basmış. esasında erdoğan'ın -inancıni bilmem- "söylem"indeki degisim refah dönemi videolarına bakılırsa anlaşılır.

"egemenlik kayıtsız şartsiz milletindir. külliyen yalandır. yalniz Allah egemendir." gibi çok net bir cümlesini bulabilirsiniz.
devamını gör...
yazdığı atasözleri ile beni güldüren ve de düşündüren yazar. sözlüğün son zamanlardaki güzel kazanımlarından birisi olmuş. kalemi daim olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar