ilk olduğu için ve uzun olduğu için biraz zorlanabilir, eklem yerleri ağrıyabilir, kesinlikle vitr kısmında imamdan feykini de yer..

ama bunu atlatırsa vakit namazları çok rahat ve kolay gelir artık ona.


devamını gör...
sünni tebliğ cemaatince islam'la tanıştırıldığı için katlanması gereken meseledir. müslümanlığı bireysel olarak benimsemiş olsaydı, Allah'a karşı olan sorumlulukları ve ibadet şekillerini belleyene kadar ramazan aradan çıkardı.*
devamını gör...
bunun için baya uğraşmış olan kişidir.

müslüman olan ve namazın temel kaidelerini vs öğrendikten sonra, hiç olmazsa bir rekatı kılmış gibi yaparak pratik etmeli. ayrıca, teravih namazına giden kişi, normal şartlarda önce yatsı namazı kılıp vitrden önce teravih kılınıyor. bundan da yırtmak için evden yatsıyı kılıp çıkmış olması gereken kişidir.
devamını gör...
hele bir de hatimli ise tamamdır.
taze öğretmen taze doktor gibi o da taze müslüman olarak oldukça heyecanlı olacaktır. yani senden benden daha büyük bir zevkle gidecektir teravihe.
biz bedavaya bulduk müslümanlığı ondan biraz gevşek davranıyoruz.
tabi bir müddet sonra kendisi de bizim kıvama gelecektir.
devamını gör...
yalan olmasın ama hatırladığım kadarıyla 3-5 yaşlarındayım, bizimkiler beni amcamlara bırakmış. amcam da aldı beni cuma namazına götürdü benim de ilk cuma namazım. tabi memleketteyiz, yer ve nüfus küçük cumaya gelen herkes birbirini tanıyor. amcam tüm cemaate gösterdi beni yeğenim diye, sonra ben de cumaya gelen herkesin elini öpmek zorunda kaldım. yaşın da verdiği etkiyle ben bu cumaya gidince tüm cemaatin elini öpme durumunu namazın farzlarından olarak algıladım ve yıllarca cumaya gitmeye korktum.
velhasılı ilk tecrübe önemli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar