müslümanız ama ahlaksızız

bir rahmi karakuş sözü... daha önce kimse söylemiş mi bilmiyorum...

ancak söylediği şey şu... evet müslümanız ancak islam'ın ahlaki değerlerini kaybediyoruz...

işte bu yüzden dışardan bakılınca müslüman içeriden bakılınca ahlaksız görünüyoruz...

vallahi katılıyorum...
devamını gör...
dersine giren öğrencilerin çoğunun yaptığı ahlak dışı* eylemlerden dolayı kendi kendinden yola çıkarak yapmış olduğunu düşündüğüm tespittir. herkes kendine müslüman.
devamını gör...
doğru önerme.amaçtan saptık çünkü.basit bir anoloji ile başlayalım. mesela sağlam bir bardak su içmemize yarar. böylelikle hayati bir ihtiyacımızı gidermemize vesile olur. ancak bardak kırılmışsa ve biz o bardaktan su içmeye çalışırsak hayatımızı elimizden alan bir sebep olur. bunun gibi amacından sapan her şey tehlikeli bir hal almaya başlar.
insanın asli görevi olan halifeliği kim eda ediyor? arzdaki nimetleri bulup adaletle taksim etmek görevimiz değil miydi? hadi bunda kafirler önümüze geçti. nimetleri hayvan gibi yutmadan önce akletmemiz gerekir. yapıyor muyuz? nimetin içeriğinden Allah marifetine yol yapabiliyor muyuz? hiç değilse kuru kuruya elhamdülillah diyor muyuz şükür adına?
eş, mal, makam, evlat gibi nimetler araçtan ziyade amaç olduğundan ziyan olduk ziyadesiyle..
devamını gör...
kendi adına konuşması gereken kişi palavrası!

tabi müslümanmış gibi görünüp 'biz müslümanlar zaten hep kötüyüz yaa' propagandası yaparak müslümanları karalamanın, artık pek tutmayan eski bir yahudi taktiği olduğunu da not ediniz!
devamını gör...
dün müge anlı'da (sonuç belli olmadığı için suçlu olarak görülen adam) '' sabah namazını kıldım sonra, kadını aldım. ormanlık alana gittik ilişkiye girdik' dedi. adam evli başkasıyla. kadın evli başkasıyla... neyse..

güzel ahlak başka bişey vesselam..
devamını gör...
iyi huy, insanı manen yükselten özellikler ve ahlakın övmüş olduğu nitelikler (iyi olma, iyilikseverlik, dürüstlük, doğruculuk, yiğitlik, ağırbaşlılık, mütevazılık, insancıllık, samimiyet vb.) olmadığı müddetçe, kâğıt üzerinde müslüman olabiliyoruz ancak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar