müslümanlar iyidir

bunu tekrarlamak durumundayız. dua frekansından. bugünlerde ahlaksız bir sözde şeyh üzerinden başta tarikatlara, sonra dindarlara, sonra müslümanlara çevrilen bu iftiraların karşısında bir kez daha durup dua niyetiyle “müslümanlar iyidir” demek lazımdır. elbette ki , müslümanın hata yapması olasıdır. ama tüm müslümanları karalamak için bahanelere ödün vermeden , müslüman kardeşimizi sevmeye devam edeceğiz. cahilleri kandırmak için “aydınlık” kullanışlı bir yalandır. birilerinin cahil olduğunu anlatırsanız, cahiller hemen “aman ben onlardan değilim” demeye başlar. dindar insanların ortaya koyduğu sanata, bilime, düşünceye kör kalarak müslümanları hiçbir şeyden anlamayan cahil insanlar olarak sunmaya çalışıyorlar.

bedevi dini inşa etmeye çalışan radikalleri öne çıkararak yapıyorlar bunu en çok. estetiksiz, fikirsiz, çiçeksiz isimleri parlatıp içimizden öncü seçiyorlar. müslüman denildiğinde akla olumsuz kelimelerin gelmesi için garip bir uğraş veriyorlar. böylesi zor zamanlarda müslüman kardeşimizi sevmeye devam deceğiz.
devamını gör...
olumlu bir ön yargı. bir insanın dini, dili, ırkı onun nasıl bir insan olduğunu belirleyecek kadar önemli değildir çünkü ondaki etkisini anlamak çok kolay değil.
devamını gör...
islam iyidir.
müslüman islama uydukça iyidir.
camiye ibadet için giden de var, hutbe sırasında 3 farklı açıdan video çekip en beğendiğini story e koymakla cebelleşen de... *
islam iyidir.
müslüman islamı yaşadıkça iyidir.
Allah hepimize her zaman iyi olmayı nasib etsin. *
devamını gör...
iyi çok soyut bir kavram. çok da değişken ama , güzel çok daha somut ve estetik bir kavram. bir şey iyi olsa da , sonucu güzel değilse net bir şekilde habistir , pistir , iğrençtir ve yine net bir şekilde kötüdür.

doğal olanın güzelliği değil burada bahsedilen. doğal olan güzel değildir zaten. dağ ve bağ meselesi gibi. dağ mı güzeldir bağ mı? tabi ki bağ? peki neden doğal olan dağ güzel değil de yapay olan bağ güzeldir? işte insan emeğinin bir sonucu vardır o yapaylıkta ve güzellik emek ister.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar