müslümanların müslümanlıkla alakasının kalmaması

çok enteresan bir durum. yaşam tarzı, zevkler, arzular, beğeniler, giyim, söylem, hayata bakış açısı a'dan z'ye kafirlere benzemişler. islamın adı müslümanın resmi kalacak mı derlerdi hani aynen öyle. sorsan herkes müslüman. adı hasan hüseyin ama şekil şemal yorgo.
devamını gör...
bu durum; hesabını vermesi konusunda müslümanı, hesap etmesi hususunda da yaratıcıyı ilgilendirir. ille de bir yorumda bulunmak gerekiyorsa; kur'an'ı kerim buna dair "fe eyne tezhebûn"/"bu gidiş nereye" ayetini sunmuştur zaten.

-siz yine de akıl erdirmeyecek misiniz? *
devamını gör...
dinden geçinen hoca takımındaki aç gözlülüğü, hasedi, bencilliği, riyayı gördükçe dinden soğuma nedenlerine başlık olmuş konudur. evet.

hocalar, arap elbisesi giyip millete müşriklik ve papazlık satıyorlar.

bu halk, bu hocaların aynasıdır. herkes iğneyi kendine batırsın.
devamını gör...
sözlükte de yaptığım testler sonucunda doğruluğu bir kez daha kanıtlanan süper tespit. adam yahudi kotunu arap kıyafetine tercih ediyor. niye? ingilizler zamanında öyle telkin etti de ondan.
devamını gör...
saçma tespittir.

eğer kıyafetten bu sonuca varıyorsak daha saçmadır. paygemberimizin giydiği kıyafeti şu an suud hanedanı da giyiyor. ingilizlere olan bağlılıkları, yaptıkları zulümler ve petrol parası ile yaptıkları şımarıklıklar da herkesin malumu. keramet kıyafette değil ve ingiliz de gel benim kıyafetimi giy benden ol demiyormuş yani.

peygamber kalbini yarıp baktın mı derken de başka bir şeye vurgu yapıyor galiba. bu din Allah'ın koruması altında. kimi zaman mensupları çoğalır kimi zaman azalır ama her zaman mensupları vardır. kimin de daha çok imana sahip olduğunu Allah bilir. belki imana sahip olduğumuzu düşünüyoruz ama olmayabiliriz de. eğer kendimizden çok emin olmamız gerekseydi her gün namazda fatiha okurken defalarca bizi doğru yola ilet demezdik. doğru yolda olduğuna emin olan niye bunu her gün defalarca desin ki.
devamını gör...
bu kafanızdaki müslüman tanımıyla alakalı ve bunu değiştirmeniz gerek. bi tanesi de bi ara operaya gidenin camide ne işi var ayol diyodu, bi tek siz anlıyorsunuz sanattan. ülkeyi dünya çapında tanıtan kaç tane kült eser çıktı bugüne kadar. sorsak herkes atatürkçü herkes milliyetçi ama lafta
devamını gör...
yanlış önermedir. müslümanların para kazanmak ve menfaatlerini sürdürmek adına müslümanlıkla alakalarını kesmemeleri gerekiyor. ne kadar çok müslümanlıktan bahseder, ne kadar bu konuda eli bayraklı gibi davranır, konuyu ayrım gözetmede ve kutuplaştırmada ne kadar çok suistimal edersen o kadar zenginleşiyorsun. genel olarak ilişkiler bu yönde. ama hemen yanlış anlaşılmasın, isevililerin isevilikle, musevilerin musevilikle, budistlerin bile budistlikle alakası bu şekilde ilerliyor.

hem zaten artık yoğurtların yoğurtlukla, poğaçaların da poğaçalıkla alakası kalmadı, nerede o eski el açması börekler azizim?

müslümanlar, müslüman olamıyor. neden? çünkü kot pantolon. Allah akıl fikir versin.
devamını gör...
sözlükte birçok kez kendisini Allah yerine koyan yazarın açtığı başlık,kesinlikle bu önermenin doğruluğunu kanıtlıyor.
devamını gör...
müslümanların ibadetleri yerine getirmesine tağmen ahlaki değerlere hiç sadık olmamasından kul hakkına önem vermemelerinden yakınmaya gelmiştim, arap entarisi giymemek yerine yahudi kotu giydiği için insanların islamdan uzaklaştığı iddiasıyla karşılaştım.
islam aleminin onca problemi bitti derdimiz entari giymeyenin müslümanlığını sorgulamak mı oldu? geçiniz efendim bunları.
devamını gör...
çok ama çok yanlış tespittir. müslümanlar müslümanlığa her zaman olduğu atadan öğrendiklerini uygulamak üzere tam gaz devam ediyorlar. hataları eksikleri mevzu değil, gördüklerini uygulama noktasında da problemleri yok. problem doğru bilinen yanlışları göstermek istediğinizde araştırmamaları, alimleri ve kuran-ı kerimi veya çözüm olacak kaynakları kullanmamalarından, kısa ve öz olarak Allah'ın "oku" emrine itaat etmemelerinden kaynaklıdır.

müslümanlığın olması gereken emirleri dışında bireysel inanç sisteminin oluşmaya başlaması tehlikeli o apayrı mevzu. ehven-i şer algısının verdiği zararı düşünürsek, kötünün iyisinden yola çıkılmak üzere basitleştirilen bir sürü ciddi bahislerin nedeni yine bilgi yetersizliğinden kaynaklanıyor. aynı ünlülerin abes elbiseleri giyme oranlarının artması ile halkın bunu normalleştirmesi ve herkes giyiyor moduna girmesi ile oluşan algı sisteminin aynısıdır.
devamını gör...
tuzlayalım da kokmasın akpliye mi kalmış müslümanlık eleştirisi? iktidar putperestleri milletin kıyafetinden önce kursağındaki haramlara baksın . bu ülkeye gelen belaların çoğunun önünü siz açtınız .işlemediği günahın peşine düşme ucuzluğunu da bırakın artık . milleti faize alıştırırken bu akıllarınız nerdeydi acaba ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar