islamın en büyük sorunun bölünme ve birbirini karalamada müslümanların birbiriyle yarışması olduğunu düşünüyorum.

mustafa islamoğluna kendisi hakkında söylenen onca hakaret sorulduğunda ''kardeşinize hiç mi acımıyorsunuz'' diye her zamanki mazlım üslubuyla cevap verdiğini bilirim...

açıkçası bir üniversite öğrencisi olarak aynı metodları ve dillere pelesenk olan konuşmalarıyla klasik hocalardan bıkan ben bir anda kurduğu hilal tv de kendisini keşfettim..

ümmet kavramına verdiği önem, islami hassasiyetleri, çok beğendiğim tefsiri... kısacası islamı yeni ve engin kültürüyle birleştirip arkasına yüzlerce bilinçli öğrenciyi alan bu hocanında bir defa kendine hoca dediğini duymadım!

hep kendisi için ''bende bir talebeyim'' diyor..

hata ise hata!

buhari'nin yazdığı hadis kitabını öğrencisine 80 defa okuttuğunu ve her birinde yanlış bulunca ''allah kendisinden başka hiçbir kitabı mükemmel kabul etmiyor burada bırakalım'' dediğini bilmeyen arkadaşlar hangi hakla hatasız kul arıyorlar burada?

hamdolsun böyle bir hoca yetiştirdi bu ülke...
arapça bilmeden arapça yorumlaya çalışan hocalardan sıkılmıştım açıkçası...

rica ederim insanları din konusunda yargılamadan önce biraz düşünün..

lütfen...
devamını gör...
kendisine yöneltilen dengesiz suallere verdiği cevaplarla insanları silkeleyen, "ula ben naptım" demelerine sebep olan, özlediğimiz müderris profillerinden bir ilim adamı, daha da ötesi bir dava adamı. ilmini cehdine araç olarak kullanan ve "kendisinden birkaç tane daha olsa" denilebilecek güzellikte bir âlim. Allah hizmetini ve gayretini artırsın
devamını gör...
tüm bilgisine ve ilmine rağmen çok yanlış ve islama iyilik etmeye çalışırken kötülük etmesine sebep olan söylemleri de bulunan, son yıllarda arkasından bir çeşit islam fanatikleri grubu sürükleyen iş-din adamı.
devamını gör...
15 yıl boyunca bıkmadan tefsir dersini devam ettirmiş olan, küçük yaştan beri içindeki anne özlemi yüzünden hanımlara karşı normalden fazla şefkat besleyen, herkesin hataları olabileceğini bize şahsıyla hatırlatan, gelenekçilerden olmayan, kendi yolunda gayretli bir hocadır kendisi...
devamını gör...
komünistlerde hikmet kıvılcımlı neyse islami kesimde mustafa islamoğlu odur.bilgi birikimi karşısında hayrete düşürmüştür beni.entellektüel birisidir.emin çölaşana iyi ayar vermişti bir tv programında.kürt sorunu yüzünden 2 sene hapis yatmışlığı vardırki canımdan can alır bu olay.allah başımızdan eksik etmesin.
devamını gör...
bazı kesimler tarafından yalan yanlış tanımlanmaya çalışan nevi şahsına münhasır kişiliktir.
kendi sözü en iyi açıklamadır kanımca;

bir müslüman da 9 hata varsa 1 iyi varsa ben o 9'unu sallarım o geri 1 bana yeter de artar demiş kişidir.

son dönemlerde bazı cemaat liderleri tarafından topa da tutulmuş ama gereken cevabı en iyi şekilde vermiştir.
devamını gör...
son dönemlerde bazı cemaat liderleri tarafından ayetler ve hadislerle topa tutulmuş, ama gereken cevabı kendi fikirleri ile vermiştir.
devamını gör...
aklını vahiy ile inşa eden çağımızın en dikkat edilesi alimlerinden olmakla beraber masum olmaması ve insan olması gözönünde bulundurularak hatadan beri olduğu iddia edilemeyecek gönül insanıdır.
devamını gör...
yalnız bir adamdır. arkasında hazır yığınlar yoktur. varı yoğu kur'an-ı kerim'dir. kelime üstadıdır aynı zamanda. genç yaşında bir çok önemli işe adım atmıştır. değerlidir. değer verip değerlenmek lazımdır. cins bir beyindir velhasıl.
devamını gör...
gazetecidir. takdim şiirini yazmıştır. hilal tv de program yapmakta bu program da bazen komedi sanatından örnekler vermektedir. çok fazla övülmekte olup bu övgülere kendini kaptırdığı görülmektedir. bir siyaset meydanında , türkçe ibadet konsunda imam-ı azamın bir fetvası kenidisine söylendiğinde ;
"ne gerek var imamı azama, bu devir de ondan daha büyük alimler var " sözüyle beni benden almıştır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar