adı mustafa kemal olduğu için olabilir dedirten durum. musti, ya da beton kemal tarzı söylemlerin de bulunduğunu düşünürsek normaldir.

(bkz: yazar burda ne dedi)


edit: eksi verenler kemalistler mi anti-kemalistler mi anlamadım şu anda. eksi verenlerden bi arkadaş açıklarsa sevinirim. merak ettim valla.
devamını gör...
atatürk karşıtlığının geldiği son seviyedir. mustafa kemal atatürk'ün soyadı atatürk olduğunu inkar etme seviyesidir. neymiş efendim mustafa kemal'i türklerin atası olarak görmüyorlarmış.

evet, olmasaydın olmazdık, türklerin atası atatürktür vs saçma sapan kemalist zırvalaması çok komik ama en az atatürk karşıtlarının atatürk'e soyadı ile hitap etmemesi aynı saçmalıktadır.

ben erbakan'ı erbakan olarak görmüyorum, oldukça gerici o halde erbakan demeyecem mantığındaki mantıktır.

sabahtan akşama osmanlıyı övüp osmanlının son 300 yılındaki moderneleşme faaliyetlerini görmeyip modernleşmeyi hızlandırmış atatürk'ü kabullenememek gene bir çıkmazlarıdır atatürk karşıtlarının.

evet kemalistler mantıklı düşünmüyorlar ama karşıtları da farklı bir noktada değiller.devamını gör...
yanlış yapmaktadırlar. çünkü türkiye cumhuriyetinin birinci cumhurbaşkanının adı mustafa kemal değil, hatta kemal de değil, "kamal"dir.

kamal ismini kendisi tercih etmiş, nüfus cüzdanına bu şekilde yazdırmıştır. bu tercihinden sonra gazetelerde vs. çıkan haberlerde de kamal şeklinde kullanıldığı görülür. dolayısıyla mustafa kemal diyenler yanlış yapmaktadır, kamal denmesi gerekmektedir.

bakınız:

bu konuda tek anlamadığım nokta ise; kendisinin her daim takipçisi olduklarını iddia eden en koyu chpliler dahi kamal adını kullanmamaktadır. halbuki kişinin kendi istediği isimle anılması en uygun olanıdır. bu konuda chp'den bir atılım bekliyorum yakın zamanda, yoksa şu durumda kendileriyle çelişmekteler.
devamını gör...
kemalistlerin artık nasıl bir çirkeflik yapsak da fitne çıkarsak da bu gericileri yozlaştırsak meselesidir. düşünce özgürlüğü yok mu arkadaşım? bir ülkenin başbakanına ana avrat söverken bunu düşünce özgürlüğüne sokuyorsun da, atatürk denmemesini neden hazmedemiyorsun. benim atalarım at üstünde cenk etti, kimsenin dinine imanına karışmadı, kimseyi yurdundan sürmedi, kimseye zulmetmedi, ona karşı gelenle çarpıştı, kimsenin dilini, ırkını değiştirmedi, kimseyi atıl bir yerde bırakmadı, yolda kalmışa yardım etti, parasını cebine koydu, rabbinin verdiği güçle evine rızık gönderdi. bu liste uzar gider. benim kabul ettiğim atam 600-700 sene cihana hükmetti. sonra da senin ata kabul ettiğin kişiler tarafından elin gevurunun memleketlerine gönderildi, beş parasız ve sefalet içinde başka bir memlekette ölmeye sevkedildi. hadi aradaki 7 farkı bul bakalım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar