mustafa kemal atatürk'ü özlemek

Allah mekanını cennet eylesin fikirleri, idealleri, ülküleri ölümsüz lider.

egemen ve bağımsız bir devlet olarak kalmamızı sağladığın için, yıkılmış, yenilmiş, bozguna uğramış bir devletin küllerinden yeni bir devlet inşa ettiğin için, minarelerimizi ezansız, camilerimizi cemaatsiz bırakmadığın için sana sonsuz teşekkürler sarı saçlım, mavi gözlüm... nerdesin?
devamını gör...
'atam atam sen kalk da ben yatam' moduna girmeden özleyin lütfen.
devamını gör...
(bkz: babanız atatürk)

cihad etmek isteyen gerekli yerlere gidebilir hiçbirimiz tutmuyoruz. ki arapları cihada çağırdığımız da mac mahon anlaşmasıyla dindaşlarını nasıl sırtından vurduğunu bilirsiniz herhalde. o zaman gayet islamcı bir devlet vardı. günümüz koşullarında cihad değil vatan millet önemli sayılıyor ve ona göre bir devlet kuruluyor. jeopolitik konum sebebiyle sosyokültürel çatışmaya girebiliriz fakat bizi birleştirici şeyleri tartışmak sadece bize zarar verir. (bkz: selamünaleyküm işler nasıl hacı)
devamını gör...
müslüman olmayan biri için cennet dilemek de ilginç bir fanteziymiş.

tanım: müslüman için mümkün olmayan şey.
devamını gör...
arkasından gelenleri de görüyoruz. reisinizin ne yaptığı ortada iken ileri geri konuşmanız cok tutarsız. siyasete girip musluman kalmak büyük başarı hakkaten ben henüz göremedim hayatım boyunca.

ozlem duygusu.
devamını gör...
tüm türk düşmanlarına diz çöktürmüş, tüm türk milletine azim ve özgüven vermiş yokluk içinde cumhuriyeti kuran gazi mustafa kemal atatürk ü özlemektir.

maşallah dünya sözlük denilen çöplükte de hatırı sayılır türk ve atatürk düşmanı mevcutmuş.

mustafa kemal paşamızı anlamak için bir ömrün yetmeyeceği yüksek zeka ve ahlaki değerlere sahip olmak gerekiyor. biz gazi mustafa kemal atatürk ün adı her duyulduğunda bizim içimizi ürperten bir saygınlık uyandıran, hasretle, özlemle sadece 10 kasım da değil her daim andığımız liderimizdir.


yine maşallah meydanı boş bulmuş dünya sözlük mollaları sallamışta sallamış yersen.. gerçi ülkemde, iliklerine kadar maddi manevi sömürülmek için yanıp tutuşan cahiller çoğunluğu sağlamış. senin dış güçlerin sömürüsünden kurtardığın bu millet, dini inançlarını ve milli hazinelerini gözlerinin içine baka baka sömüren bir avuç zavallıya kanmış.

her neyse, ne kadar ifade etmeye çalışırsak çalışalım örümcek yuvası beyinler seni anlamayacak paşam..

velhasıl ı kelam, biz senden razıyız, Allah da senden razı olsun paşam...
devamını gör...
her türk'ün gönül borcu olan duygudur. aklı başındaki her türk'ün...
devamını gör...
sevdiğiniz bir lidere karşı özlem duymak. çok garip müslümanım fakat özlüyorum. çünkü eleştirdiğiniz kişiye karşı dikkate alınmanız için en azından onun yaptıklarından fazlasını ya da daha iyisini yapmış olmanız gerekir. yoksa sadece boş konuşuyorsunuz. üstelik bir insanı sevip, saygı duyuyorsan o insanın dini imanını sorgulamana çok gerek yok. bana adil olan 4/4 lük bir devlet adamı gösteremiyorsanız eleştirileri de dozunda bırakınız.
devamını gör...
yaptıklarını asla unutmayacağımız ilk cumhurbaşkanı.
devamını gör...
özlemek, sevmek, ilgi duymak bir mecburiyet mi ? bunlara karşı olan ama yermeyen, saygısızlık etmeyen, nötr kalan insanlara bu hınç neden ? şu ülkede birileri tarafından atatürkçülük adı altında yaftalanıyor ve kısıtlanıyorsam kusura bakmayın ama sevgi orada biter.
devamını gör...
--- alıntı ---
arapları cihada çağırdığımız da mac mahon anlaşmasıyla dindaşlarını nasıl sırtından vurduğunu bilirsiniz herhalde.
--- alıntı ---

bilmeyiz aslına bakarsan çünkü öyle bir şey yok. arapların osmanlı'yı ve türkleri sırtından vurduğu iddiası genelde türkiye dışında alıcısı bulunmayan ve türkiye'deki tarihçiler arasında dahi itibar görmeyen bir yalandan ibarettir. üstelik o pek özlediğiniz adamın bizatihi yazıp çizdiklerine; örneğin birinci dünya savaşının (artık kazanılamayacağının anlaşıldığı) son demlerinde enver paşa ve alman general falkenhayn'a çektiği telgrafa göz atarsanız görürsünüz ki atanız da o yıllarda arapsız bir devlet tahayyul etmiyordu.

türkiye cumhuriyetin kurulup serpildiği toplum mühendisliği safhasında bir tarih kurgulandı ve siz de yuttunuz. gelin bunu (öncelikle kendinize) itiraf edin de yolumuza bakalım artık.

konuya dönecek olursak; bir türk olarak (türk olmakla, aklı başında olmak n'alakası varsa artık) özlemem kendisini. seven yine sevsin, özleyen yine özlesin; gölge etmesin, propaganda yapmasın yeter ki.
devamını gör...
atatürk'ün ilkelerini benimsemeyi seçmiş biri olarak aşırı saçma buldum bu başlığı. arkadaş beraber yaşamadığın insanın neyini özlüyorsun, an geçirmediğin insanı nasıl özleyebilirsin? onu günümüzde ararsın ve anarsın anlarım ama bu başlık tamamen şovdan ibaret. gördüğün fotoğrafları mı özlüyorsun, yoksa yazdığı yazıları mı? özlemek burada doğru kelime değil.
devamını gör...
bu başlık buraya geldiğine göre bu gece yine uzakaştırmalar mevcut. bkz: taze ota çok sinek konarmış. kimsenin sevmek özlemek zorunda olmadığı insandir fakat sevmek zorunda mıyım diyenler, sevenlere saygı göstermeliler. zatın kendisini pek bilmem ama siz ne okuduysanız o şeylerden benim elime geçmedi ve ben kendisini bir asker olarak gayet başarılı görmekteyim. sakın bir denyo çıkıp ama arkadaşlari vs demesin bozarım. hele o fesli şerefsizin dedikleriyle hiç gelmesin kalbini kırarım.
devamını gör...
bugün de öğrendik ki;

ancak bir müslüman, bir müslüman birine karşı özlem duyabilir.
bir müslüman, müslüman olmayan biri için mekanının cennet olmasını dileyemez.


ne hoş kafalar bunlar *
devamını gör...
niye özleyeyim, ortak bi geçmişimiz bi yaşanmışlığımız yok. olmasa da sorun değil, özlemedim.. emme ülkenin kurucu lideri, yasalarla korunuyor. ben sevmediğimi söylerim bu fikir hürriyetidir lakin kalkıp hakaret etmem. eleştirmeyi bilmek gerek. hadi bağalım.
devamını gör...
ben mustafa kemal'i özlemiyorum ama severim kendisini. yaptıklarını tartışabilirsiniz , bunları yapma biçimini de tartışabilirsiniz ama ben "keşke yunan galip gelseydi" diye düşünen insanları vatan haini olarak görüyorum.

devamını gör...
siyasi ideolojisini veya maneviyatını benimsemeyeceğim, benim bu ülkenin değerlerine hakaret edeceğim anlamına gelmez.


beyler unutmayın ki, bizde şehit kavramı var. eğer ki bu şehitlik kavramı gerçekse bu ülkede cennete girecek ilk adamlardan biridir atatürk. nedenine gelecek olursak; tek bir emiri ile gözünü kırpmadan silahsız şekilde silahlılara karşı koşarak ölüme giden binlerce askerimizin ahirette ilk şefaat edeceği insan eminim ki atatürk olacak. hani biz müslümanız ve şehitlik kavramına inanıyoruz değil mi? kimin nereye gideceğine Allah karar verir. dağlar kadar günahı da olsa cennet onun değil mi?

türk’ün değerleri namusudur. cennetmekan fatih sultan mehmet’in onuru bizim namusumuzdur. cennetmekan osman paşa’nın onuru da bizim namusumuzdur. türkiye’nin kurucusu atatürk’ünde onuru bu ülkenin namusudur. bayrak gibi.

kimse kimseyi sevmek zorunda değil, ama saygı türk toplumlarının üzerine işlenmiş bir nakıştır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar