hızlı komünist bir ergenin muhatabına ettiği söz. tamamı şöyle “ 2016’da metropolde bira içerken haddi aşma istersen özlem. m. kemal ve etrafının aklına gelmeyecek mücadeleler verdim, veriyorum” fındık beyinli komüniste bak sen*

devamını gör...
eksi sözlüğü okuyorum adamlardaki abartı olayı beşiktaşlilarda yok. kendinden olmayan herkes fırıldak uckagitci hırsız ve düşman olarak kodlanmış durumda. sözlüklerinde su anda kafalarında hale ile dolaşıyorlar.. herkes birbirine karşı sevgi pıtırcıgı kıvamında. her şey siyasete odaklanmış durumda. bir kişinin melek yahut şeytan olması bir cümleye bakıyor. koşulsuz itaat istiyorlar eleştirdikleri de tam da bu değil mi. bi güleceğim tutuyor bu samimiyetsiz ici boş sekilcilige..
üstteki beyanda da eksi sözlük muhalif abartma sanatını görmüş oluyorsunuz. siyasetten anladıkları tek şey rakibini yok etmek. odunu koy adaylığa bir mana bulurlar.. malesef yurdumun siyaset bilinci bu kadar. her yönüyle.
devamını gör...
şu noktaya dikkat! kemalistler artık bu argümanı çok sık kullanıyor; "mustafa kemal islamcıları astı!" onlara göre meşru bir eylem bu. dün biz söylerken "onlar ingiliz ajanıydı bi'kere" diyerek aptalca bir savunma süren zihniyet bugün kuyrukları kıstırılınca nefretlerini herhangi bir bahaneye gerek duymadan sergiliyorlar. o günün müslümanlarını asmak gerekli(!) iken bugün baskıdan falan söz ediyorlar. bugün haklı bir seçim iptaline ağlayanlar zamanında tek partili yönetimi bir tekel olarak kabul dahi etmiyorlar. çünkü gözleri kör ve algıları kapalı. ne desek boş.
devamını gör...
(bkz: old but gold)

çok uzun zamandır gerçek bir başarı elde edemeyen sağ olmayan kesimin her şeyi kökünü kurutana kadar abartmasına muazzam bi misaldi bu. içlerinden bi tayyip erdoğan çıksa rahatlıycaklar aslında. humeyni'nin havaalanına inişi gibi bekliyolar bu anı. ama işte tarihin bu tarz liderleri hangi taraftan çıkaracağı hiç belli olmuyor. bu devlet kurulurken de islamcıların böyle bir adamı çıkmamış. çıksaydı çok farklı olurdu.
olmaz mıydı ?
bence yüzde yüz olurdu.
devamını gör...
16 yıl boyunca iktidarı elinde tutan "müslümanlar" kemalistlerin yaptığı tüm yanlışları yaptılar maalesef. yıllarca kemalistlerin zulmü altında inim inim inleyen bizler müslümanlar başa gelince yıllarca kemalistlerin bize yaptığını yapmayacak, kimseyi ötekileştirmeden, herkese hak ettiğini verip, liyakat, adalet ile hükmedecektik.
böyle mi oldu? böyle olduğunu iddia eden düpedüz ahlaksız bir yalancıdır.

ismet özel müslümanlar akp ile bir iddiayı kaybetti diyordu. işte dediği o iddia bu. yani bu ülkeyi müslümanlar yönetirse bu ülke daha yaşanabilir bir ülke olacaktı. oldu mu? olmadı.
ha derseniz ki "ne müslümanı, bunlar mı müslüman" ona da bişey diyemem.

bakın iktidar istiklal mahkemeleri kurmadı belki ama özel yetkili mahkemeler kurdu. terörist başı aponun bile asılmadığı bir devirde tutup kimseyi asacak durumda değildi elbette. peki ne yaptı bu özel yetkili mahkemeler? insanları itibarsızlaştırdı. insanlar gururlarından dolayı intihar etti. şimdi bu cinayetleri tüm cinayetlerde olduğu gibi tamamen hepsini fetöye yıkıyorlar. ne güzel dimi. 16 yıldır ülkeyi tek başına yönet ama hiçbir sorumluluğu kabul etme. hem de edilen laflar yapılan icraatlar ortadayken.

zulmü alkışlamıyorum ama biz 80 lerde 90 larda kemalist zulüm altında inlerken daha dindardık. dinimizin aleyhine bir şey yapıldığı zaman tek yürek olur, fatih camii çıkışında hiç olmazsa slogan atardık. şimdi dinimizin aleyhine o kadar şey yapıldı hangi islami grup kimler dik durup böyle olmaz diyebildi. ( küçük gruplar hariç)

ceplerini para ile doldurmak uğruna nelerden vazgeçti bu müslümanlar. şuan başörtülü ama müslümanım olmayan yüzlerce belki binlerce kişi var. bunu söyleyen üniversitesite hocaları. başörtülü kızların gelip "hocam ben deistim" itirazına bulunduklarını ama bunu ailelerinden gizlediklerini söylüyorlar.

fetö ile iktidarın iktidar mücadelesi sırasında ortaya saçılan yolsuzluk belgelerine montaj deyip geçmek vicdanınızı gerçekten rahatlatıyor mu?

mesele uzun fakat özetlemek gerekirse bugün o aşırıcı diye yaftaladığımız muhalifler var ya hani. bu kişileri o hale iktidarın 16 yıllık siyaseti getirdi.

hala başörtülü kadınla, kemalist gencin, hdp'li kürdün alp karşısında nasıl olup rastgele yanyana geldiğini düşünüyor ve belki çok şaşırıyorsunuz.

acaba 16 yıldır kendinden başka herkesi iktidar mücadelesi uğruna ötekileştiren, aşağılayan, hakaret eden, hedef gösteren, neredeyse yaşam hakkı bile tanımayan sonra da saygı duyulmasını bekleyenler bu aşırıcı toplumu elleriyle şekillendirmiş olabilirler mi?

acaba kimseye hakaret etmeden konuşan yazan kişileri dahil susturmak, yıldırmak için ilk fırsatta yetkili mercilere şikayet edenler bu gençleri bu hale getirmiş olabilirler mi? siz gerçekten bu ülkede adaletin iktidar sahiplerinden taraf olmadığına inanıyor musunuz?

ben dindar ehli sünnet bir müslüman olarak adil, hür bir türkiye'de yaşamanın yolu kemalistlerle, ateistlerle ortak bir paydada buluşup huzurlu ve mutlu yaşayabileceksem bunda utanılacak ne var.

hepimiz aynı gemideyiz diyenler gerçekten bu ülke hepimizin diye düşünerek 16 yılda amel etseydi bugün başka şeyler konuşuyor olurduk.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar