mustafa özcan güneşdoğdu

eylül 1970 tarihinde ã‡ankırı`nın orta ilçesine bağŸlı sakaeli köyünde dünyaya geldi. 9 yaşŸındayken, almanya`da yaşŸayan ailesinin yanına geldi. burada alman resmi okulunun yanı sıra, şŸu anda imamlığŸını yaptığŸı hamburg merkez camiã®`nde kur`an derslerine devam etti. konyalı hafız ramazan minaz`dan kur`an okumasını öğŸrendi. samsun - vezirköprülü kurr`a hafız halit tanrıverdi`den hafızlık eğŸitimini alıp talim, tecvid ve kıraat dersleri gördü. 1985 yılında ilk kez düzenlenen avrupa kur`an-ı kerã®m yarışŸması`nda 1. oldu. arapça tedrisatından sonra, 1988 - 89 yıllarında arapça dil eğŸitimini ilerletmek üzere suriye`nin başŸkenti şžam`da bulundu. daha sonra kur`an kıraatini gelişŸtirmek üzere mısır`a geçti. eğŸitimini tamamlayan mustafa ã–zcan güneşŸdoğŸdu almanya`ya geri dönerek kuzey - ren vestfalya eyaletinin hamm kentinde imamlık görevine başŸladı. ocak 1991`de suudã® arabistan`ın mekke-i mükerreme şŸehrinde 23 ülke, 52 cemiyet ve teşŸkilatın 182 yarışŸmacı ile katıldığŸı 13. uluslararası kur`an-ı kerã®m güzel okuma yarışŸması`nda dünya birincisi oldu. 2000 yılında aşŸağŸı saksonya eyaletinin başŸkenti hannover`de düzenlenen expo dünya fuarı`nda 4 ayı aşŸkın bir süre fahri imamlık yaptı. yine aynı yılın ramazan ayında iki hafta boyunca avustralya`nın sydney ve melbourne kentlerinde kur`an-ı kerã®m okudu. 2003 yılında qur`an rezitation (kur`an inşŸaatı) adlı almanca mealli kur`an-ı kerã®m albümü`nü yayınladı. aynı günlerde türkiye`de ve dünyada büyük ilgiyle izlenen maide-i qur`an (kur`an ziyafeti) programlarının projesi de yine kendisine aittir. 2006 yılında qur`an meets opera (kur`an opera ile buluşŸuyor) isimli çalışŸması için ikinci defa sydney`e gitti. 21 yıldır hatiplik ve 18 yıldır imamlık yapan güneşŸdoğŸdu, bu görevlerinin yanı sıra 15 yıldır ilahi ve ezgi çalışŸmaları ile büyük beğŸeniyle dinleniyor. şžu anda hamburg merkez camiã® imamı olan güneşŸdoğŸdu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

ayrıca
rabbimize ithafen ''ey rahmeti bol patişŸah cürmüm ile geldim sana'' ezgisi ile gönüllere taht kurarak muhabbet deryasında yerini almışŸ kişŸidir.
devamını gör...
eylül 1970 tarihinde çankırı`nın orta ilçesine bağlı sakaeli köyünde dünyaya geldi. 9 yaşındayken, almanya`da yaşayan ailesinin yanına geldi. burada alman resmi okulunun yanı sıra, şu anda imamlığını yaptığı hamburg merkez camiã®`nde kur`an derslerine devam etti. konyalı hafız ramazan minaz`dan kur`an okumasını öğrendi. samsun - vezirköprülü kurr`a hafız halit tanrıverdi`den hafızlık eğitimini alıp talim, tecvid ve kıraat dersleri gördü. 1985 yılında ilk kez düzenlenen avrupa kur`an-ı kerã®m yarışması`nda 1. oldu. arapça tedrisatından sonra, 1988 - 89 yıllarında arapça dil eğitimini ilerletmek üzere suriye`nin başkenti åžam`da bulundu. daha sonra kur`an kıraatini geliştirmek üzere mısır`a geçti. eğitimini tamamlayan mustafa özcan güneşdoğdu almanya`ya geri dönerek kuzey - ren vestfalya eyaletinin hamm kentinde imamlık görevine başladı. ocak 1991`de suudã® arabistan`ın mekke-i mükerreme şehrinde 23 ülke, 52 cemiyet ve teşkilatın 182 yarışmacı ile katıldığı 13. uluslararası kur`an-ı kerã®m güzel okuma yarışması`nda dünya birincisi oldu. 2000 yılında aşağı saksonya eyaletinin başkenti hannover`de düzenlenen expo dünya fuarı`nda 4 ayı aşkın bir süre fahri imamlık yaptı. yine aynı yılın ramazan ayında iki hafta boyunca avustralya`nın sydney ve melbourne kentlerinde kur`an-ı kerã®m okudu. 2003 yılında qur`an rezitation (kur`an inşaatı) adlı almanca mealli kur`an-ı kerã®m albümü`nü yayınladı. aynı günlerde türkiye`de ve dünyada büyük ilgiyle izlenen maide-i qur`an (kur`an ziyafeti) programlarının projesi de yine kendisine aittir. 2006 yılında qur`an meets opera (kur`an opera ile buluşuyor) isimli çalışması için ikinci defa sydney`e gitti. 21 yıldır hatiplik ve 18 yıldır imamlık yapan güneşdoğdu, bu görevlerinin yanı sıra 15 yıldır ilahi ve ezgi çalışmaları ile büyük beğeniyle dinleniyor. åžu anda hamburg merkez camiã® imamı olan güneşdoğdu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

ayrıca
rabbimize ithafen ''ey rahmeti bol patişah cürmüm ile geldim sana'' ezgisi ile gönüllere taht kurarak muhabbet deryasında yerini almış kişidir.
devamını gör...
yüzüne bakınca Allah ı hatırlatan kişilerden olan muhterem insan. cürmüm ile geldim sana isimli eseri gözyaşı döktürür insana. o müthiş sesiyle bir de kuran okuyuşu vardır ki hakikaten tadına doyulmaz bir ziyafettir.
devamını gör...
10.
çok kıymetli ,aziz ve muhterem büyüğümüzdür.

ses sanatcısıdır.--- alıntı ---
4 eylül 1970 te çankırı nın orta kazasına bağlı sakaeli köyünde dünyaya geldi.

1979 yılında almanya da yaşayan ailesinin yanına gitti. babasının kendisine bu adam gibi oku oğlum diyerek hediye ettiği merhum abdüssamed in (r.a) bir kasediyle kur an okumaya başladı.

1985 yılında, avrupa kur ân ı kêrim i güzel okuma yarışması'nda birinci oldu.

ocak 1991 yılında mekke-i mükerreme de 23 devlet, 52 cemiyet ve teşkilatın 182 yarışmacı ile katıldığı onüçüncü uluslararası kur-ân ı kerim yarışması nda, güzel okuma dalında dünya birincisi oldu. şu ana kadar bu derece ile arap ülkelerinde kur an'ı güzel okuma dalında avrupa'da yetişmiş ve birincilik almış ilk ve tek genç olma ünvanına sahiptir.
3 çocuk babası olan güneşdoğdu, ana dilinin yanı sıra almanca, arapça, ve ingilizce bilmektedir.
--- alıntı ---

esmaül hüsna çalışması için http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
küçükken çok severdim. 6 sene kadar önce urfa'da bir sahur vaktinde lokantaya girerken gördüm. kaç sefer lokantanın önünden geçtim, hep bir tereddüt... en son daldım içeri, güzelce selam verdim, dua istedim. gidinceye kadar elimi hiç bırakmadı. Allah razı olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar