mut

hangi yoldan gelirseniz gelin çam ormanlarının içinden geçeceğiniz için oksijen dolu bir ciğerle gireceğiniz, içinde küçük bir kalesi ve kalenin hemen altında 500 yıllık çınar ağaçlarının bulunduğu, ilk turfanda kayısının üretildiği yer olması nedeniyle her yıl kayısı festivali düzenlenen tarihi ve şirin bir mersin ilçesi.
devamını gör...
"hemşerim memleket nere?" diye sorulduğunda, "ı am happy" demek suretiyle memleketlerinin neresi olduğunu söyleyebilen insanların yaşadığı yer.
devamını gör...
uyduruk ve tatsız, şeftali iriliğinde hormonlu kayısısı ve dahi bir kayısı festivali olan ilçe. en kötü yanı, bu tatsız kayısısını malatya kayısısı diye büyük şehirlere pazarlar, olan malatya kayısısının imajına olur.
devamını gör...
son yerel seçimlere kadar mersin'in ilçeleri arasında sosyal demokratlar tarafından yönetilen tek ilçeydi. yıllardır hüküm süren kemikleşmiş sosyal demokrat yöneticileri devirmek gerçekten şaşırtıcı olmuştur. bunun dışında oldukça şirin, yaylaları meşhur, verimli topraklara sahip bir ilçemizdir. insanları eğitimli, sıcakkanlı ve çalışkandır. yerel halkın neredeyse hepsinin küçük de olsa bağı bahçesi vardır ve hafta sonlarını orada çalışarak geçirir. ayrıca türkiye'nin en güzel zeytininin yetiştiği yerdir. son yıllarda zeytine büyük yatırımlar yapıldı. 5-10 yıla kadar gemlik zeytinlerini tedavülden kaldırabilir.
devamını gör...
15.
onunla beraber olmak ister herkes *. ve birlikteliğinin uzun sürmesini diler bittabi..

eksikliğinde garip hallere bürünüyor insan *. onsuzluk ne demekmiş anlıyor tabi..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar