mutluluktan ağlamak

basit birşeyin sonucunda gerçekleşen eylem. kendi kafanızda kurduğunuz şey için ağlıyorsunuzdur. aslında o kadar mutlu olunacak birşey yoktur. bunu daha sonra yine ağlayınca anlarsınız.
devamını gör...
üzüntü ve sevincin bibirine karıştığı andır. mutluluk ağır bastığından, aslında üzüntünün yol açtığı göz yaşlarının da mutluluktan döküldüğü zan edilir.
devamını gör...
askerden şehit olarak bayrağa sarılı bir tabut içinde yahut sağ-salim olarak evine dönen oğluna sarılırken bir anne yahut babanın gözünden dökülen yaşta gizlidir mutluluk..

yahut tam da unutulduğunu sandığı anda gurbetten gelen bir telefondaki sese mukabil yere düşe 3-5 damlada beliriverir sevinç..

belki uzun süredir gördüğü kemoterapi sonrası hayata yeniden merhaba derken boğulan sesin adıdır..

belki de farz olmasının yanısıra kısmet de gerektiren, herkese nasip olmayan hac ibadetinin tam orta yerinde belki de en zirve kısmında arafat'a tırmanırken içilen zemzem akabinde yanaklardan süzülendir..
devamını gör...
çok güzel bir andır.ya istediği bir şeye kavuşmuştur,ya derdine derman bulmuştur ya da bazen aşk sebebiyle ağlar.içten içe gizli bir şükrü barındırır o gözyaşları..
devamını gör...
hep sorgulamışımdır bu durumu acaba insan mutluluğuna gölge düşer kaygısını da taşıdığı için mi mutluyken ağlar ve bakın sevincin içinde üzüntünün sembollerini de serpiştiriyorum bana ilişmeyin diye içten içe...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar