mutsuz bir insana iyi gelecek şey

şefkat. fazlaca.
geçecek bilinci.
durum, olay, konu her ne olursa olsun bir şekilde sonunun olacağı ve yine bir şekilde bir yerlerde her daim o kadar da çaresiz olunmadığı hissi.
devamını gör...
mutsuz olduğunu kabul etmek. yaşadığımız süre boyunca hissettiğimiz hiçbir his ister mutsuzluk ister mutluluk sonsuza kadar sürmez. her şeyin bir sonu vardır ve her son bir başlangıçtır. mutsuz bir insana yapılacak en yanlış hareket bir başka insanın onun hayatını güzelleştirmeye, yardım etmeye çalışması olur. bazen insanlar hayatlarının bir noktasında en dibe çökerler. ruhlarını, zihinlerini derin bir kasvet güçlü kollarıyla sarar. bu noktadan sonra devam edecek olan insan kendisidir. sanki bir başkası onu mutsuzluk kuyusundan çekip çıkardı sanarız. ama öyle değil o işler. herkes kendi hayatına, hislerine yön verir. hayatlarımızdaki insanlar sadece biz yer verdiğimiz kadar hayatlarımızla varlar. yani her insan mutluluğun ve mutsuzluğunda yalnızdır.

mutsuz insan, er ya da geç belki farkında olarak veya olmayarak mutsuz olduğu süreçten çıkacak. sonra birgün tekrar mutsuz olacak. sadece daha önce mutsuz olduğu için bu sürecin de geçeceğinin bilincinde olacak.
devamını gör...
uykudur.
mortal kombat'ta kanının son damlasına kadar dövüşüp hayatta kalmışsın ve bir sonraki raund için canın tazelenmiş gibi diriltir insanı.
devamını gör...
terapiye verecek parası yoksa, david burns'ün iyi hissetmek kitabını okumaya başlayarak işe koyulmalı. elbette mutsuzluk derecesi, bu duygu durumun ne zamandır süregeldiği de önemli. depresyonda olup olmadığını öğrenmek için oldukça kısa süren beck depresyon ölçeğini kullanabilir. kitabın içerisinde zaten hazır bir örneği var. tabi isteyen internet üzerinden de bulabilir.
devamını gör...
kendini dinleyip mutsuzluğunun fizibilitesini yaparak onmak için ihtiyaç duyacağı kimsesiz, sessiz ortam ve zaman, kendine kalınca da dua..
diğerlerini bilemem ama bana iyi gelen bunlar.
devamını gör...
sarılmak.

zira sarılmak birbirine pozitif enerji vermektir. teletabiler niye gece gündüz sıkı sıkı sarılıyor sanıyordunuz? pis pis sırıtan güneş yüzünden o sıcakta peluşların içinde kavrulan teletabiler mutsuz olmasın da kim olsundu...
devamını gör...
(bkz: tokat)

rahmetli babaanneme göre bildiğin şamar. yaşım küçük ve dalgın mutsuz bir şekilde otururken 5 magatonluk tokadı suratımda hissetmem ve duvara yapışmam bir oldu. meğer ben kahırdan hastalanmayayım diye yabıştırmış şamarı. la havle velaaaa...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar