müzekart

en son gezdiğim müze lise 1'de resim öğretmenin zoruyla gezilmiş bir müze olduğu için pek ihtiyaç duymadığım kart. ona vereceğim parayla akbil alırım akbill.
devamını gör...
kültür ve turizm bakanlıgına bağlı müzelere giriş imkanı tanıyan kart.
alacaksanız 10 tl daha fazla verin müzekart plus(+) alın.
normal müzekarttan çok daha fazla yere, üstelik özel müzelere indirimli giriş hakkına sahip oluyorsunuz.
devamını gör...
maximum kartın bedava hizmeti. sadece bir ay boyunca müzeler müdürlüğüne bağlı olan müzeleri bedava geziyorsun. bir ayda maksimum gideceğin yer belli. keşke 1 sene olsaymış.

not: maximum kredi kartım yok.
devamını gör...
öğrencilerin bir yıllık sınırsız müze girişi için 20 liraya çıkartabildiği kart.yetişkinler için* tek giriş 40,sınırsız giriş 50 lira diye hatırlıyorum.müzesever bir insansanız hiç maximum kart çıkarmak gibi aksiyonlara gerek yok,kültür ve turzim bakanlığı'nın tek dişe dokunur hizmeti müzekarttır ondan alıverin.
devamını gör...
gerizekalı bakanlığımızın kendine bağlı bazı müzelerinde bile geçmeyen kart. 1 yillik müze ziyaretleriniz için kart satın aliyorsunuz ve ona rağmen devlet istediği yerde haracını yine kesiyor. sonra da bu millet niye müzeye gitmez...
devamını gör...
türkiye şartlarında uygulaması çok da başarılı olmayan sistem.

birincisi bir sene geçerli; yıllık izinde müze gezmeye karar verdin bir tane aldın. gezdin gezdin, gezemedin bitti. seneye bir daha alacaksın.
ikincisi fiyatı kırk lira, kırk kırk kırk. yuh yani, kırk lira ya iki kişi kebap yiyor bu ülkede.
üçüncüsü bazı yerler dahil değil mesela; topkapı sarayı müzesi harem dairesi, aya irini anıt müzesi, efes örenyeri yamaçevler ve göreme açık hava müzesi karanlık kilise’ye yapılacak ziyaretlerde geçerli değildir.


sonuç: ya bir kere 40 lira ver ömür boyu gez olsun. yahut 5 lira ver bir sene gez olsun. böyle olmuyor. bu ülkede millet zaten müze gezmiyor. hepten hepten hepten insanları soğutmayın. madem bir sistem kurdunuz o sistemi optimize edin. işe yarar hale getirin. sistem etkilendi sisten ertelendi bizden gelen fikirler dayanaksız teori çürütürsiyah çiçekler çoksa eğer korkun ölümün günüdür.günahla ekilen tohum kabusla irkilen toplum ne yaptınız bu gençlik için ha tarihle övünündövündük her ölümün her yenilginin ardından alınan ders ne kader bela başımdaneksik olmaz balıkmı baştan koktu yoksa balığın başımı koptu balığın başına geleni pişmiş aşına bakta gör sence bir ömrün sonumudur asitli mide içinde "seal" taşır bu insan söyle bu kibir kime niye kime kısmet kime niyet
namzet bekler benden ama sahte gülüş ifaden mimiklerin istanbul bu vahadaki sarayı liriklerin hepsi çalışacak hepsi başaracak bu bebeklerin... panorama harem felsefemin yeni penceresi bana pense verin dişleri sökülecek her serserinin bu size olacaktır son seferim .
devamını gör...
müzekart klasik:40tl
müzekart+ plus:50tl
müzekart indirimli öğrenci – öğretmen:20tl
olarak satılan kartlardır. cahillik paçalardan akıyor maşallah.
devamını gör...
fiyatı 70tl olan müzelere ücretsiz giriş sağlayan kart. bir yıllık geçerli ama her müzede geçmiyor. haftasonu aldım ve normalde 120tlyle topkapı ve ayasofyayı gezecekken 70tl ile gezebildim.
devamını gör...
kış aylarında müze gezmeyi sevmiyorsanız
en güzeli yazın tam ortasında almak.

böylelikle mevcut yazın sonunda
gelecek yazın başında kullanabilirsiniz.

kışın alırsanız sadece bir yaz kullanabiliyorsunuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar