müzekart

kültür ve turizm bakanlıgına bağlı müzelere giriş imkanı tanıyan kart.
alacaksanız 10 tl daha fazla verin müzekart plus(+) alın.
normal müzekarttan çok daha fazla yere, üstelik özel müzelere indirimli giriş hakkına sahip oluyorsunuz.
devamını gör...
maximum kartın bedava hizmeti. sadece bir ay boyunca müzeler müdürlüğüne bağlı olan müzeleri bedava geziyorsun. bir ayda maksimum gideceğin yer belli. keşke 1 sene olsaymış.

not: maximum kredi kartım yok.
devamını gör...
öğrencilerin bir yıllık sınırsız müze girişi için 20 liraya çıkartabildiği kart.yetişkinler için* tek giriş 40,sınırsız giriş 50 lira diye hatırlıyorum.müzesever bir insansanız hiç maximum kart çıkarmak gibi aksiyonlara gerek yok,kültür ve turzim bakanlığı'nın tek dişe dokunur hizmeti müzekarttır ondan alıverin.
devamını gör...
gerizekalı bakanlığımızın kendine bağlı bazı müzelerinde bile geçmeyen kart. 1 yillik müze ziyaretleriniz için kart satın aliyorsunuz ve ona rağmen devlet istediği yerde haracını yine kesiyor. sonra da bu millet niye müzeye gitmez...
devamını gör...
fiyatı 70tl olan müzelere ücretsiz giriş sağlayan kart. bir yıllık geçerli ama her müzede geçmiyor. haftasonu aldım ve normalde 120tlyle topkapı ve ayasofyayı gezecekken 70tl ile gezebildim.
devamını gör...
kış aylarında müze gezmeyi sevmiyorsanız
en güzeli yazın tam ortasında almak.

böylelikle mevcut yazın sonunda
gelecek yazın başında kullanabilirsiniz.

kışın alırsanız sadece bir yaz kullanabiliyorsunuz.
devamını gör...
topkapı'nın kendisini gezmenizi sağlayıp topkapı surları içinde bulunan aya irini kilisesini gezmenizi sağlayamayan güdük bir karttır. çünkü oranın işletmesi başkaymış veya plus kart gerekiyormuş falan filan. kültür sanat işinde böyle bir saçmalığı yapan memleketim de olsa en sanatsever denilen ülkeler de olsa bu bir saçmalık olma özelliğini kaybetmiyor.

yerebatan'da da geçmez çünkü o ibb'ye bağlıymış. müzekart kültür bakanlığı hizmetiymiş. bunu turiste yap bana niye yapıyorsun ?
devamını gör...
dolmabahçe sarayı'nda da geçmeyen kart. orası sanırım başka ülkeye ait. eğer dolmabahçe'nin tamamını dolaşmak isterseniz de 110 lira gibi yerli ve milli bir ücret ödemeniz gerekiyor.
devamını gör...
alır almaz son gününe kadar kullandığım ve diğer kartlarımın içinde en çok sevdiğim, beni en çok mutlu eden kart. sıkıldıkça arkeoloji müzesine giderim. orayı hakkıyla gezmek ve incelemek için bile kullansam yeter yani.
devamını gör...
makul bir kültür hizmeti. öğrenci 30 tl. kullanalım, kullandırtalım. öğrencilerimizi filan alıp müzeye gidelim, tarih sohbetlerimizi oralarda yapalım. *
devamını gör...
bir kac kez yurtdisina cikma imkanim oldu. bu ucrete (10-15 dolar) bazi muzelere sadece bakip cikarsiniz. bir sene icin cok uygun bir fiyat. ogrenci ve ogretmenlere de 30 lira olmasi cezbedici.
devamını gör...
müzede mescit olmadığı için namaza dışarı çıkıp geri geldiğimde görevliden müzeye tekrar girebilmem için 3 saat geçmesi gerektiğini öğrendiğim kart.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar