my sister's keeper

#özgürler 

"kız kardeşŸimin hikayesi". 14 ağŸustosta vizyona girecek olan dram türünde sinema filmi. cameron diaz ve abigail breslin başŸrolleri paylaşŸmaktadırlar. film bir ailenin kızlarının lösemi olduğŸunu öğŸrenmeleri ile başŸlıyor, gerisini izlemek gerek.
devamını gör...
film, gelilen genetik bilminin sonucu, yedek parça gibi üretilen çocukların dramını ortaya koyuyor, bunun yanında, ailelerin çocuklar üzerinde tasarruf hakkı sorguluyor,

evlatları arasında seçime zorlanan bir anne, lösemi yüzünden yaşamları kabüse dönmüş bir aile, kadere müdahale gibi kavramlar filmin kemiği oluşturuyor.

bütün oyuncular gayet başarılı çocuk oyuncular ise görevi tam anlamıyla yerine getiriyorlar, izlenildiğinde vakit kaybı olmayan güzel bir film.
devamını gör...
son zamanlarda izlediğim en başarılı drama ve aile filmi. o kadar güzel ki anlatamam. izleyince duygularımı paylaşacaksınız.

lösemi hastası bir kız çocuğunun yaşam ile mücadelesi ve bu sırada ailenin de lösemi ile olan mücadelesi anlatılıyor. abigail çok başarılı bir performans sergilemiş. soffia vassileva ise ondan geri kalmamış. cameron diaz ise bambaşka bir rolde karşımıza çıkıyor. çocukları için mücadele veren fedakar bir anne rolünde gayet başarılı. baba rolündeki jason patric çok olgun ve fedakar bir babayı oynuyor. herkes görevini hakkıyla yerine getirmiş ve ortaya çok kaliteli bir film çıkarmışlar.

benim notum 9/10.

devamını gör...
filmin içinde aşktan çok bir ailenin hikayesi olsun, sadakat olsun, kız kardeşler, abi-kızlar, anne-babalar, bebekler olsun isterim hep. filmin ismi "kız kardeşimin hikayesi" olunca da atladım hemen.

çok iyiydi çok çok iyiydi. aşk vardı elbette. anne kızına aşıktı. kız kardeş ablasına. baba çocuklarına. avukat ve doktor mesleklerine.

işte biraz da bunları yazsın çizsinler. o hep seyrettiğimiz tablolarda sanki gözümüzü dünyaya açtığımız an o elin kızına/çocuğuna aşık oluyoruz, bizi o büyütüyo, besliyo, okula gönderiyor. sonra karakterimiz de onla şekilleniyo. sanki.
anne baba yardımcı karakter, ya gözükür ya gözükmez. biraz gerçekçi olsunlar da aileyi bize biraz farkettirsinler. izlediğimiz film belki bize bişey öğretir. o canım cicim diye özendirilen aşklardan, neden sen bana hayatım demiyosun diye tatsızlık çıkartan filmlerden çok daha işe yarayacağı kesin.

filme döneyim. eğer ailenizde kanserden kaybettiğiniz bi fert olduysa sizi daha çok etkileyecektir ama farkettirecek, öğretecektir de. mesela çok yakında öleceğini bilen ve acı çeken bir hastaya yaşayacaksın demenin bi zamandan sonra moralden azaba dönüştüğünü.
devamını gör...
cameron diaz, abigail breslin ve sofia vassilieva gibi oyuncuların başrolde olduğu 2009 yapımı, şu hasta halimle çok afedersiniz ağzıma s.cmış bırakmış filmdir. bir çocuğun hastalığının tüm aile bireylerinin hayatını nasıl etkilediğini, hayatın onun etrafında dönerken nasıl da akıp gittiğini çok gerçekçi bir şekilde anlatır.


--- spoiler ---
kate'in taylor'ı kaybettikten sonraki ruh hali, tüm ailesinin hayatını nasıl da mahvettiğini düşünürken yaşadığı suçluluk duygusu, hazırladığı fotoğraf albümü, anna'yla çimlerde uzanırken yaptığı o konuşma, jesse'nin mahkeme salonunda anna'nın dava açışının gerçek nedenini anlatması, sara'nın (anne) tüm gözü dönmüşlüğüne rağmen denge sağlamaya çalışan o babanın çabaları... ve yine kate'in son isteğini karısına rağmen, ondan boşanmak pahasına dahi olsa yerine getirmesi ve kate'in taylor'la birlikte baloya gitmeden önce babasıyla konuştuğu -zaha ziyade bakıştığı- sahne...
--- spoiler ---

tüm bunlar beni ayrı ayrı yakalamış, şu hasta halimde daha beter hale getirmiştir. sakın ha sakın; hastayken, burnunuz tıkalıyken, her yerinizden fışır fışır salya sümük akarken, öksürüp tıksırırken, her yeriniz -başınız da dahil- apayrı ağrıyorken izlemeyinizdir. sakıncalıdır. allam, o ne güzel bi filmdir yea?
devamını gör...
bir çok defa film bakmak için girdiğim sitelerde karşıma çıkan, burun kıvırdığım ve dün gece star da yayınlanana kadar izlemediğim bir filmdi. resmen depresyonlardan depresyonlara girdim. travma geçirdim gece gece. bildiğin hıçkıra hıçkıra ağladım. hem ağlıyorum, hem kendime kızıyorum ''izleme işte bak kötü olacak'' diye hem de gözümü ayıramıyorum. bu nasıl bir film arkadaş. ilk defa bir filmin inandırıcılığın dışına çıkmasını istedim. mucize falan yaratılıp kandırılmak istedim. kız iyileşsin ben de '' of ne tırt bir filmmiş kimi kandırıyorlar'' demiyim istedim. of kate'i of rüyalarıma bilem girdin. lanet olsun be! daha da izlemem böyle filmler. bu da bana ders olsun.
devamını gör...
bir şeyler için ağlamak istediğimde ancak somut bir neden gösteremediğimde açıp izlediğim ve her seferinde böğüre böğüre ağladığım film. 4-5 kere izlemişimdir. hikayesi çok hazin, oyunculukları güzel. bir de taylor karakterine aşığım. ağlatan filmler listesinin başına yazınız adını.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar