naacal tabletleri

kayıp kıta mu'ya ait olduğu düşünülen yazılı tabletler. birçok sembol gibi, ezoterik sırlar öğretisinin üyelerini kabul ettiği inisiasyon törenlerinin kökeni de, mu naacal tabletlerine dayanmaktadır. değişik örgütlenmeler vasıtasıyla günümüze kadar ulaşmış bu inisiasyon töreninde aday, uzun bir hazırlık ve soruşturma döneminden sonra, layık görülmesi halinde kardeşliğe kabul edilirdi. naacal kardeşlik örgütüne üyelerin seçilerek alındıkları dışında, kabul töreni ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamakta. ancak, naacal kardeşliğinin son durağı olarak da kabul edilebilecek mısır'ın hermetik kardeşliğine kabul töreninin naacaller'in uyguladıkları törenden daha farklı olduğunu varsaymak için hiçbir neden yok. bu törenin ayrıntılarına mısır uygarlığını incelerken dönüleceği için, şimdi naacal öğretisinin diğer kavramlarına geri dönelim. mu dininin dört temel kavramı vardır:

1- tanrı tektir. herşey ondan varolmuştur ve ona dönecektir.
2- ruh ile beden birbirinden ayrıdır. beden ölür ve ayrışırken ruh ölmez.
3- ruh, mükemmeliğe ulaşmak için değişik bedenlerde yeniden doğar.
4- mükemmeliğe ulaşan ruh tanrıya döner ve onunla birleşir.

naacal öğretisine göre, tanrı, sevginin ta kendisidir ve tüm evreni de sevgi üzerine kurmuştur. ancak bu evrensel sevgiyi kavrayabilecek vasıfta olan ruhlar ona geri dönebilecek yeterliliktedir. bu vasıflara sahip bir insan olabilmek ancak naacal kardeşi olmakla ve" kardeşlerin de öğretiyi derece derece sindirmeleri ile mümkündür. naacaller, yalnızca üstad rahiplerin bu aşamaya ulaşabileceklerini kabul ederler.

naacal öğretisinin bir diğer temel dayanağı, tanrısal nurdan çıkmış olan dört temel gücün kainatı kaosdan düzene geçirmiş oldukları teorisidir. tanrının kendi asli nitelikleri olarak kabul edilen bu dört temel güç, "dört büyük inşaatçı", "dört büyük mimar", "dört büyük geometri üstadı" olarak adlandırılır. bu dört temel eleman, ateş, yel, su ve toprak'dır.

semavi dinlerin doğuşu ile bu dört temel eleman, "dört baş melek" olarak adlandırılmışlardır. naacaller bu dört temel gücü gamalı haç ile sembolize etmişlerdir. jeolog niven'in bulduğu tabletler üzerinde rastlanan bu haçlardan, kollarının dördü de aynı uzunlukta olanının dört gücün eşitliğini, uçları kıvrık gamalı haçlardan ağızları sola dönük olanların iyiliği, sağa dönüklerin ise kötülüğü simgelediklerini görüyoruz. bu konular üzerinde derin araştırmalar yapmış olan hitler'in, imparatorluğuna sembol olarak ucu sağa dönük-gamalı haçı seçmiş olması bir tesadüf değildir. isa'nın da öğretisinde kullandığı haç sembolü aynı kaynaktan, mu'dan gelmektedir.
devamını gör...
yalnızca churchward'ın gördüğü ve ortadan kaybolduğu iddia edilen tabletler eğer bir iddiadan ibaret olsaydı, bu tabletlerdeki naacal dilini de yalanlamak anlamına gelirdi. oysa meksika'da yapılan kazılarda binlerce tablet bulan amerikalı jeolog niven, üstündeki yazıları okuyamadı. churchward ise öğrendiği naacal diliyle bu tabletleri okudu. meksika'daki bu tabletler mesela var, bu durumda naacal dili doğrulanır ve dolayısıyla da naacal tabletleri de. memleketimle uğraşmayın yaw.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar