nadirkitap.com

#özgürler 

ikinci el kitap satış sitesi. sıfır da satılıyor ama özelliği bünyesinde eski kitapları barındırması.

daha az parayla daha çok kitap almak isteyenlerin ve özellikle ikinci el kitap hastalarının tercih ettiği cici bir sitedir. baskısı kalmamış, unutulmuş, hemen her türden her kitabı bulmanın mümkün olduğu tek sitedir de ayrıca.*

tek olumsuz tarafı kargodur zira ayrı illerde bir çok sahafla çalışıldığından alacağınız kitaplar da bu ayrı sahaflardaysa her biri için ayrı kargo ücreti ödemek zorunda kalırsınız. ki bu yönüyle karlı çıkayım derken zararın ortasında bulabilirsiniz kendinizi. fakat kargo birleştirme diye bir olayı da var, bir çok sahaf yakınlarda olan diğer sahaflarla kargoları birleştirip kitapları teslim ediyor. satın alırken bu detayı atlamazsanız gayet keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.

bunun dışında sorduğunuz sorulara çok kısa sürede ve nazikçe cevap veren bir yönetimi vardır, sahafları da aynı şekilde. kitaplar 2 gün içerisinde tek tek özenle jelatinlenmiş bir şekilde evinizde olur.*
devamını gör...
alışveriş yapıp, memnun kaldığım bir yer. farklı yerlerden kitap alınması ve kargoların farklı yerlerden gelmesi biraz külfetli oluyor elbet. lakin baskıda olmayan çok nadide dergi ve kitaplara ulaşabiliyorsunuz. pek çok özel kitap var sahaflarda. yeni basım için değilse bile ikinci el kitaplar için ideal sanal kitapçı.
devamını gör...
benim de memnun olduğum yerlerden biri. piyasada bulamadığım birçok edebiyat eserini burada buldum. benim için tek kusuru, geç teslim ediliyor oluşu. bana denk gelmiş de olabilir, bilemiyorum. saçma sapan ne halt varsa başıma gelme ihtimali yüksektir çünkü. velhasıl, insan kendini kaybediyor bu sitede. güzeldir.
devamını gör...
bir çok sahafın kitabını sattığı bir sitedir. bunu tek bir satıcı gibi göstermemek lazımdır. o kadar kitapçıyı bir ayda gezemezken sitede aradığını bulmak sevindirici oluyor. halbuki bundan 15 -20 sene önce bu imkanı ancak hayal edebilirdik. bence lüzümlu ve iyi bir imkan sunuluyor.
devamını gör...
bugün -biri bursa'dan diğeri samsun'dan- kitap sipariş ettiğim sahaf aracısı site.
ilk sipariş olduğu için heyecanlıyım, istediğim kitabın birinin baskısı yok ve ikinci el; diğeri ise yeni ama bursa'da bir sahaf dışında satışı yok.
pişman etmezlerse başka kitaplar da isteyeceğim buradaki sahaflardan.
biz kitaba gidemiyorsak kitap bize gelsin.
devamını gör...
her ay düzenli olarak alışveriş yaptığım, sahaflar çarşısı gibi site.

özellikle istanbul, ankara gibi bol sahaflı şehirlerden uzakta yaşayan okurlar için büyük nimettir.
devamını gör...
candır, iyi ki vardır. bununla beraber burada sahaf dükkânı açmış abilerin çakalın bayrak çekeni olduğu unutulmamalıdır. bir kitap azıcık aranan bir kitapsa, baskısının bitmesini geçtim, tedarikinde geçici bir sıkıntı yaşanıyor bile olsa ederini anında 10 tl'den 50 tl'ye çıkarabilirler. fakat hakikaten büyük nimet. kitapçıları kırtasiyelerden hâllice olan, doğru düzgün sahafı olmayan vilayetlerde yaşayanlar kıymetini bilir. bir de "ben öyle millî kütüphane'ye falan gidip gelemem. hükmüm parama geçer, kitap ayağıma gelsin." diyenlere akademik çalışma kolaylığı sağlar. daha güzeli burada dükkânı olan adamla arkadaş olmaktır. akşamdan bana şu kitabı yarın getir diyorsun, adam getiriyor ayağına. inanılmaz bir şey. *
devamını gör...
çoğu satıcının** şark kurnazı olduğu site. baskısı olsa 10 lira olacak incecik kitabı 40,50 liraya itelemeye çalışanlar var, bir de kargosu da benden.
devamını gör...
mezatlarda kilosunu 1 liraya aldığı kitapları okuycuya ne geçirirsem kardır düşüncesi ile satanların sitesi. işim düşmedikçe bu yaban çakallarına para kaptırmam.
devamını gör...
bir an önce okumama gereken kitabı * bana kavuşturacak olan aracı sahaf.
dün sipariş ettiğim kitap bugün sabah kargoya verilmiş. ne kadar da mutlu ettiler beni bir bilseler.
devamını gör...
yıllardır aradığım baskısı olmayan kitapları bulduğum site. ancak fiyat konusunda site içinde herhangi bir kitabı bir sahaf kazık satarken öbür sahaf çok uygun fiyatta satabiliyor. özellikle osmanlıca eserler çok pahalı. iyi araştırıp almak lazım.
devamını gör...
biraz kurcaladım da baskısı tükenmiş kitapları bir hayli yüksek fiyata satmaya çalışan site.

-ey insafsızlar 5 lira olan kitap 200 liraya satılır mı?
devamını gör...
genellikle liste oluşturduğum, istanbul'a gittiğimde de içinde oluşturduğum listeleri doğrudan sahafların mekânına gidip aldığım site.

site fiyatı üzerinden en az %10 kârlı oluyorum. her istanbul seferimden en az 70-80 kitapla döndüğümü düşünürsek iyi kâr.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar