naftalin

maden kömürünün damıtılmasıyla elde edilir. lavabo, tuvalet gibi yerlerin temizliğŸinde kullanılır. ayrıca giysilerin güvelenmesini önlemek için kullanılır.
devamını gör...

--- alıntı ---
Maden kömürü katranının kuru kuruya damıtılmasından elde edilen, özel kokulu, beyaz, suda erimeyen, alkol, benzol ve eterde kolaylıkla eriyen antiseptik bir hidrokarbon. Naftalinin kimyasal özellikleri, benzen ve türevlerine benzer.
--- alıntı ---

*
devamını gör...
perdeyi tavana kadar vurduran şu rüzgar işi iyice azıtınca kafama kadar çektiğim battaniyeyle birlikte lanet kokusuna yoğun şekilde maruz kaldığım haşereye karşı koruyucu madde. anacığım elli defa diyorum şu zıkkımı halı dolabına koymayın diye.
devamını gör...
safranbolu'ya girdiğiniz anda karşılaşabileceğiniz kokunun sebebidir.. bu koku sayesinde "sandıkta mıyım?" hissine kapılabilirsiniz.. endişelenmeyin gördüğünüz güzellikler bu hissi bastırmaya yeter..
devamını gör...
kullanılmaması gereken ağır kanserojen maddelerden biridir. çeyiz, kıyafet gibi uzun vadede saklanan eşyaları böceklerden korumak için kullanılırdı. ancak bunları kullanacak birisi yoksa korunmasının da bir manası kalmaz.
devamını gör...
anne gelinliği kokusu.
ne vakit sandık açılsa ve annemin gelinliği şöyle bir çıksa gün yüzüne hemen yüzümüze vururdu bu koku.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar