nagehan alçı'nın bugün köşesinde yer verdiği diploma.

bu tartışma esasen 2014-2016 yılları arasında da yapılmış, o süreçte erdoğan'ın diploması kamuoyu ile paylaşılmış ve marmara üniversitesi rektörü konuyla ilgili açıklama yapmıştı. madem sayın ince bunu ya bilmiyor ya da hatırlamak istemiyor, ben bir kez daha buradan o günlerde paylaşılan diplomayı ve rektörün açıklamasını hatırlatayım.

devamını gör...
"kurumumuz, 1959 yılında istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisi haline dönüşmüş, 1982 yılında gerçekleştirilen düzenlemelerle de marmara üniversitesi adıyla türk yükseköğretim kurumları arasındaki yerini almıştır.

marmara üniversitesi, 1982 - 1983 eğitim ve öğretim yılında 9 fakülte, 1 yüksekokul, 1 enstitü ile eğitim ve öğretime başlamıştır. bugün fakülte sayısı 16’ya, yüksekokul sayısı 5’e, enstitü sayısı da 11’e yükselmiştir. üniversitemizde halen açık olan önlisans ve lisans program sayısı 199’dur." *

1981 yılında bu isimle bi uni yok.hadi bagalim.
devamını gör...
%50'nin oyunu aldıktan sonra gerisi tırttır çok afedersiniz.

yahu ona bakarsanız bu adamın yabancı dili de yok. yurtdışı bilmez. ilim bilmez, fen bilmez. iktisat bilmez, felsefe bilmez. kitap dahi okumaz zamanı olmaz. ama adam çok afedersiniz şiyir gibi memleket yönetir. çok iyi prompter okur.

bu işler böyledir. rabbim herkese az çok bir şeyler verir. reis*i cumhur'a da böyle nitelikler vermiş, uygun görmüş.

yaradılanı sevdik, yaradandan ötürü..
devamını gör...
diplomada dekan olarak görülen ömer faruk batırel bu göreve 1982 yılında getirilmiştir, diplomanın tarihi ise 1981'in şubat ayıdır. öte yandan aynı adam, kendine özgü dolar düşürme yöntemiyle geçen ay gündeme gelen ve iktidara yakınlığıyla bilinen necmettin batırel'in ağabeyidir. ilginç değil mi?

tanım: sahte mi bilemem fakat müthiş bir rastlantıya ve adeta zaman bükülmesine sahne olan diplomadır.
devamını gör...
şubat 1981 tarihi üzerinden sahte olduğu ispatlanan diploma.

lakin şubat 1981 in ne olduğuna bakan yok. o tarih mezuniyet tarihi. hani okulu bitirip mezuniyet belgesi alırsın daha sonra aradan aylar geçer gidip diplomanı alırsın öyle bir durum söz konusu gibi. diploma bir yıl sonra alınmış ise 1982 tarihinde düzenlenmiş olması gayet normal.
devamını gör...
mezuniyet tarihi diplomanın alındığı tarih değil. okulunuzun siz mezun olduktan sonra ismi değiştiyse diplomayı yeni isminden alırsınız.

o dönemki rektörü de arayıp bulmazlar görevde kimse onun adı yazılır.
devamını gör...
kendi diplomama bakıyorum mezun olduktan 1 ay sonra düzenlenmiş. bu bir aylık sürede rektör değişmişse o zaman sahte mi oluyor acaba?

diyelim ben diplomayı kaybettim ve yenisini çıkarttım bu durumda mezun olduğun tarihteki yetkili büyük ihtimal değişmiş olacaktı. görüldüğü gibi mezuniyet tarihinde görevli olan kişinin değil daha sonra göreve gelen kişinin imza atması diplomanın sahte olduğunu göstermez.

ikincisi 2001 yılında marmara üniversitesi yoktu deniliyor. bu da bir çarpıtma. istanbul iktisadi ve ticari ilimler akademisi 1959 dan beri vardı ve marmara üniversitesinin temelini oluşturdu. burada okuyan öğrenciler 1982 den itibaren marmara üniversitesi öğrencisi sayıldı. bu tarihten sonra bu okuldan mezun olan öğrenciler diploma çıkarmak istediklerinde haliyle marmara üniversitesine başvurdu ve bu üniversitenin isminin yazdığı diploma verildi.

aynen bugün bölünen üniversitelerde yeni üniversiteye dahil olan fakültelerden mezun olan öğrencilerin yeni üniversitenin isminin yazdığı diplomayı alacağı gibi.

her şey gün gibi ortada ama çamur chp zihniyeti bir iftiradan oy devşirmek gibi bir iğrençliğe devam ediyor.

hâlâ kimse çıkıp aydın ayaydın 'ın, erdoğan benim öğrencimdi sözlerine de bir açıklık getirebilmiş değil.

edit: (bkz: chp pisliktir chp çöplüktür chp hava kirliliğidir chp susuzluktur)
devamını gör...
hedef saptırma amacı taşımaktadır.

bir kere "cumhurbaşkanının lisans mezunu olması" şartı ile ilgili değil konu, ben bunu çok anlamlı bulmuyorum. bu diploma ile ilgili muhalif kesimin söylediği hemen her şey yanlıs, akp'li kesimin söylediği hemen herşey ise doğru. yahu herkes dekanın ismine takmış, kaçınız mezun olduğu gibi aldı diplomasını ? lazer yazıcı ile basılmasına takan kardeşim, 72'de mezun oldun diye bugün diplomanı istediğinde, 72'nin teknolojik yeterliliğine göre basmıyorlar diplomayı; on sene sonra diploma aslı için dilekçe verirsem 3d verebilirler pekala diplomamı.

akp'lilerin oyununa geliyorsunuz, neden ? çünkü tartışmaya konu olan mevzu da belge de bu değil. adamlar güzel oynuyorlar oyunu, yeni bir belge üretip bu belge üzerinden sizi manipüle ediyorlar. yukarıdaki diploma erdoğan'ın talebiyle 01.04.2011 tarihinde verilen diploma. şimdi diplomanın sol üst köşesine bakın, ne yazıyor orada ? "duplikata"... duplikata diplomanın çeşitli nedenlerle zayi edilmesi durumunda ikinci ve son kez verilen diploma aslıdır. yani aslında erdoğan bu diplomayı daha önceden almış (ki 1991'de bir diploma alındığını biliyoruz. ama bu diploma mı ?) ve sonra kaybetmiş. olabilir, insanlık hali, ama hepimiz biliyoruz ki cumhurbaşkanımız askere gitti, defalarca seçime girdi, belki zamanında birkaç iş başvurusu da yapmıştır. bu başvuruların hepsinde erdoğan'ın bundan önceki diploması ya da diplomanın noter onaylı kopyası olması lazım.

nedense insanın aklına şu soru geliyor; "kardeşim koca cumhurbaşkanısın, ara ysk'yı ya da genelkurmayı, bundan önceki başvurularında kullandığın diploma örneğini çıkartıp yollasınlar sana, sen de çık kürsüden salla kağıdı "bakın şerefsizler' işte diplomam, 2011'de çıkartılan ile aynı" diye, herkes huzura kavuşsun, neden yapmıyorsun ?"

çok basit değil mi ? neden ?

ya da tüm bunların ötesinde çok basit başka bir soru; üniversite okuduğu zamanlarda sayın cumhurbaşkanımız bilindiği kadarıyla çok silik bir tip de değilmiş. nasıl oluyor da yanına 4-5 kişi alıp "işte bunlar benim üniversite arkadaşlarım" diyemiyor?. 5 yılın 3'ünde üniversiteye uğramayan benim bile orada olduğuma şahitlik edecek 50 kişi bulurum, cumhurbaşkanımız neden bulamıyor?

velhasıl şüphe için oldukça çok sebep var, işte düşünebilenler için birkaçı...
devamını gör...
cemil barlas ahaber de dün şöyle bir şey söylemiş:
"belli ki bu fetöcüler tayyip erdoğan ın diplomasını ele geçirmişler ve yok etmişler."

tabiki klasik duamla bitiriyorum:
Allah kimseyi bir yalanı savunacak kadar düşürmesin.
devamını gör...
diploma gerçek olsa erdoğan bütün söylenenleri yutmaz, milletin gözüne kafasına sokardı bu diplomayı... tüm dünyaya one minute diyen dünya lideri diploma konusunda mı susacak?

deniyor ki adam %50 oy almış diploma falan lazım değil. en güzel cevabı yine ince verdi; ben de çok güzel araba kullanıyorum o zaman bana da ehliyet lazım değil. aynı hesap.

t.c anayasasında cumhurbaşkanı olma şartları bellidir. 25 yaşında istersen 50 tane diploman olsun, olamıyorsun misal. niye? yaşın tutmuyor.

50 yaşında da istersen donald trump kadar nüfusun olsun dünyada, diploman yoksa cumhurbaşkanı olamıyorsun. bu kadar basit.

yasaların koruyucuları yasaları çiğniyor, millet alkış tutuyor ben şaşıyorum. beştepeki kaçak saray mesela.. mahkeme daha inşaat halindeyken durdurma kararı verdi, erdoğan bas bas bağırdı sıkıyorsa gelin durdurun diye. tık yok.

kendini hukuküstü bir adam ilan eden ve/veya o yolda tam gaz ilerleyen bir genel başkandan bahsediyoruz. pardon; diplomasını fetöcülerin imha ettiği iddia edilen bir başkandan.
devamını gör...
üstünden yapılan kritikleri çok doğru bulmuyorum. ben diplomamı mezun olduktan 5 sene sonra aldım. bu 5 sene içerisinde fakültemin adı, ilgili dekan ve rektörler değişmiş olabilir. diploma düzenlemenin hukuki durumunu bilmiyorum. ancak mezun olunan andaki kişilerce imzalanması zorunluluğu fiilen sıkıntı yaratabilir. en basitinden o tarihteki dekan ölmüş olabilir.
devamını gör...
şu kadar yıldan şu kadar olaydan ve icraatten sonra kendisi sebebiyle ekmek yeme fırsatı bulmuş kişilerin diploma diye bık bık ötmesi çok acayip. şu saatten sonra erdoğan için asla önemli bir şey değil ama herkes için önemli...
devamını gör...
görünen o ki cemil barlas’ın bahsettiği gibi olmuştur. bir fetöcü diplomayı kaybetmiş, öbür fetöcü bulup ibraz etmiştir. hükmü yoktur. şu saatten sonra yale lisansı bile gelse tarafımca kıymeti harbiyesi olmayacaktır.
devamını gör...
hala aynı terane.
burada anlatmıştım; #6036881

1- göreseli paylaşılan diplomanın sol üst köşesinde duplikata yazıyor. yani diplomanın sonradan alınan bir kopyası.

2- 2014 tarihli sözcü gazetesi haberi; Erdoğan’ın sınıf arkadaşı rektör oldu.

3- chp 21. dönem milletvekili ve ekonomi profesörü aydın ayaydın, aynı dönemde asistan ve erdoğan'ın sınavlarına giriyor. detaylı açıklaması yukarıda verdiğim tanım linkinde var.

4- aydın ayaydın'ın açıklama yapmasının nedeni de, eski mhp milletvekili ve türk tarih kurumu başkanı yusuf halaçoğlu'nun erdoğan'ın aslında 3 yıllık bir yüksek okuldan mezun olduğunu iddia etmesiydi.

5- yine benzer dönemde aynı fakültede görev yapan prof. hanife dilek yılmazcan da aydın ayaydın'ı teyit ediyor.

6- fakültenin yüzyıllık mezunları albümünde erdoğan'ın ismi 1 , 2 . bu albümün kaynağı da çanakkale'de muhasebecilik yapan ve aynı okuldan mezun olan muzaffer kıray. paylaşım ak parti milletvekili bülent turan'a ait.

7- marmara üniversitesi'nin diplomaya dair detaylı açıklaması

şimdi bir soru;
diplomanın sahte olduğunu farzedelim. yukarıda bahsettiğim belge ve tanıkların hepsi ayarlanmış olsun.
peki bu sahtekarlık(!) ne zaman yapıldı?
zira 1981 yılında mezun olan erdoğan, 1982 yılında yedek subay olarak askerlik yapıyor.
dedikodusu yapılan ve yukarıda paylaşılan görsel 2011 yılına ait duplikata.
oysa erdoğan'ın yedek subay olabilmesi için, mezun olduğu 1981 şubatından askere alındığı 1982 senesine kadar diploma/mezuniyet belgesi üretmesi ya da diploması/mezuniyet belgesi üzerinde oynama yapması gerekir.

1981-1982 arasında bir sahtekarlık(!) yapıldığının ispatlanabilmesi lazım.
aksi ben iddia ediyorum sen aksini ispatla ahmaklığıdır.

işin bir diğer yanı da bu diploma meselesi erdoğan'ın siyaseten engellenmeye çalışıldığı 90'lı yıllarda, 11 yıllık başbakanlık döneminde gündeme gelmedi. sıra cumhurbaşkanlığına gelince ortaya atıldı. zamanlama manidar.
devamını gör...
erdoğana çanak tuttuğumdan değil ama bir üniversite diploması kimsenin zeki ve başarılı olduğunu gösteremez. bunu çok kez tecrübe ettim. bazen doktora ile bile adam olunamayabilir. burada devreye kişinin aklını nerede kullandığı giriyor. mesela geçenlerde ınstagrama düşen bir fotoğraf vardı. adamın biri(türk vatandaşı) bilmem hangi milletin sistemini çökertecek yazılımı gerçekleştirmiş verdiği röportajda türkiyeye asla gelmem diyordu. bu adama zeki diyebilir misin? hayır. çünkü türk milletini değil gavurun, bebek katillerinin, vicdansızların yanında olacak kadar alçaklaşmış.
devamını gör...
erdoğan ın diyelim ki diplomasi yok. la sizin diplomalı siyasileriniz niye bir halta yaramıyor?

şimdi sizin sahtekar siyasilerinizi mi ele alalım yoksa ideolojiye dayanan eğitim sisteminizi mi?

çünkü her ikisi de bir halta yaramıyor.

kapak!!!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar