naif

kendi kendini yetişŸtirmişŸ, doğŸal bir plastik sanat yeteneğŸine sahip sanatçılar tarafından yaratılan resim sanatı. *

*
devamını gör...
i harfini azcık uzatıp ; naiif şeklinde okuduğunuzda yeni bir ingilizce kelime öğrendiniz demektir.* *

uyandıktan sonra gelen edit : aksanlı bir ingilizcem olsun diyosanız sonunu v diye okuyun. * *
devamını gör...
muhafızlar! tez meydan hazırlana, şaklabanlar huzura getirile. asilzâde paşa hazretleri naif sözlüğe teşrif etmişlerdir!
gibi bir şekilde karşılamak isterdim. zira adamda bir elitlik, bir aristokratlık, bir havalar. dersiniz sabahları robdöşambrını giyip, havuz kenarında güneşi selamlayıp, buzlu limonatasını içmeden, nutellasını yemeden güne başlayamıyor.
tamam tamam. bunları yapmıyor olabilir ama rivayet odur ki kahvesinden bir yudum almadan güne başlayamıyormuş. yani birileri feryadı figan etip doktooor anam ölüyoor dese, beyfendiler de yeni kalkmış olsa, o kahve içilecek. ötesi yok. naif içecek de, önlüğünü giyecek de, uykusu açılacak da, cpr yapacak. oy anam oy.

hayır ağam paşam, ne kadar aristokrat olsan da tavlada yeniliyorsun yani. 2 mars 1 düz ettiğine 5-0 yeniliyorsun, o tavlayı da koltuğunun altına alıyorsun yani. where is your aristocracy now?

çok kafa biri olduğunu söyler ki yalan. ben böyle alt dönemini ezen birini görmedim ya. nedir ki hepi topu iki alt dönemiyiz, vay arkadaş. ezilmediğim mi kalmadı, büzülmediğim mi kalmadı, yerden yere mi vurulmadım, yanaklarım mı kızartılmadı. yani neler neler. hayır bir de alt dönemlerine sigara-çay ısmarladığını falan söylüyor. alenen ve külliyen yalan. siz gelin onu alt dönemlerine sorun.

tamam bu kadar vurmayayım, mesela atipik bir tıpçıdır kendileri. ümmi gayeleri, hedefleri olan, bir şeyler yapma peşinde olan, kitap okumadan, cahil bir uzman olacağıma, kitap okuyup kültürlü bir pratisyen olmayı yeğ tutuyorum diyen cesur tusiyerdir.
hedefi eiffel kulesini gören bir hastanede tam 1 jakoben doktor edâsıyla çürük vişne suyunu yudumlamasdfghjklş şaka şaka. filistinde gönüllü doktor olup aynı zamanda akademik hedefleri olan şahane birileridir kendileri. kim bilir belki bir gün malezyada kundaktaki bir bebeği muayene eder.*

lâkin işte, yaşadığı şehirler onun ufkuna yetişememektedir. gel diyoruzdur, istanbul kazan sen kepçe diyoruzdur, üsküdarda salacak sahilinde gün batımını izlersin diyoruzdur, burada senin gibi çok genç var, yalnız değilsin diyoruzdur da yok. bir fobidir aldı gidiyor. ben üzerinde çalışıyorum inşallah sayın okurlar. siz müsterih olun. içleyeceğiz inşallah. şimdilik nasıl bir örgüt olduğumuzu söylemeyelim ama. bütün bunların bir oyun olduğunu, aslında kendisini tuzağa düşürmek için bu sözlüğün kurulduğunu, hepimizin aslında aynı kişi olduğunu... sonra şe'ederiz.

yani en nihayetinde 'bir şey'e vişiy diyen, 'değil mi'ye diiymi diyen, mahzun bakışlı, uzun yol şoförü, muhabbeti hoş, iyi niyetinden şüphe duyulmayacak, cogitoda arkası sağlam yazarımızdır.

temennimiz odur ki; bize kızmasındır, lâtife etmekteyizdir. kalemi ve kelâmi dâim olsundur.
devamını gör...
dr.nikon'a şükranlarını sunan yazardır. afallamıştır, şaşkındır ve mutludur.
hiç bir zaman sabah limonata içip nutella yememiştir ama bu bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez. * *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar