namahrem diye tokalaşmayan kişi

becerebilene helal olsundur. misafirlerle tokalasmamak için elimi bulasiga mi sokmadim 170 metre kare evin salonundaki misafire koridorun sonundan "hosgeldiiiniiiiz"mi demedim. elimden geldiğince yapmamaya çalıştığım ama her zaman kacinamadigim eylemdir. tekrardan becerebilenlere tekrardan helal olsun der köşeme çekilirim.
devamını gör...
tebrik edilesi insandır.
yalnız bunu inancı gereği yaptığını bile bile, inançlara saygı göstermeyi öğrenememiş insanlar halen yobaz diye bakıyorlar. asıl yobaz kim o zaman ?
devamını gör...
şafi olan kişidir abdesti bozulsun istemez muhtemelen öglen sonrası ikindiye de abdesti tutayim diye çaba içindedir. bacılarım ablalarım gelin kimsenin(bkz: abdestini kırma) lım günahtır. bunun haricin de takvadan tokalasmayan hanefi ve şafii kardesleri tebrik ederim ve dahi başarılarının devamını dilerim efenim. tabi eğer hala varsa boyleleri.
devamını gör...
ama bu modellerin bazıları, tokalaşmadan başlanılan muhabbette oturup üç saat göz göze sohbet ediyor.
retina taraması yapıyor sanki dana, ben birinin gözüne o kadar baksam göz mütehassısı olurdum herhalde. ama Allah var tokalaşmadılar başta.

şakası bir tarafa küçümsemiyorum böyle şeyleri ama bir ritüelden öteye geçirip, tüm davranışlarımızla tutarlı kılmalıyız. eylem değil, eylemin felsefesi önemli.
devamını gör...
milleti nasıl da germiş kim kimin elini sıkıyor kim ne yapıyor konusu nasıl ukde olmuş içinde insanların. ben de tokalaşmam çoğu zaman ha namahrem olduğu için değil yalnızca yeni tanıştığım bir insanla fiziksel temasta bulunmak istemediğim için. ee bana ne deniyor nasıl etiketleniyorum ben yobaz ateist mi? herkesin işine gelince benim vücudum benim kararım değil mi? bırakın isteyen tokalaşmaz, isteyen bikini giyer. illa ezmek mi gerek? birilerini küçük düşürüp aşağılamak, olur olmadık kişisel tercihe dayanan konulardan eleştirmek mi gerekir yücelmek için? yoksa bunlar sadece basit bir ''olumsuz da olsa ilgi isteği'' mi aşağılık kompleksi olan insanların?
devamını gör...
bizim sınıfta biri vardı. namahrem diye kızlarla tokalaşmaz gerekmedikçe muhabbet de kurmazdı ama gel gör ki okuldaki tüm kapalı kızlara yürümüş, dört yılda gerçekten büyük bir kısmıyla sevgili de olmuştu. lakabını tahmin edin. son ferace bükücü*
devamını gör...
dini hassasiyetlerini koruyabilen kişidir. bazen çok can sıkıcı olabiliyor. kadın tokalaşmaya yeltenmiyorsa karşı taraf el uzatmaz, zaten bu bir görgü kuralıdır.

bakın eliniz havada kalır, kalbiniz kırılır.
devamını gör...
kendince haklı olan abimiz/ablamızdır. insanlara bu açıdan saygı duymak gerekiyor. kendisiyle tokalaşmadı diye karşısındaki yadırgamak çok yanlış. keşke tokalaşma diye bir şey olmasa.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar