namaz kılmayan kız almamak

namaz kılmayan erkeğŸe kız verilmemesi neticesinde namaz kılmayan kızında alınmamasıyla oluşŸlan durumdur.

ki bu durumda sadece namaz kılanlar kendi aralarında, kılmayanlar kendi aralarında evlenecnektir.

hatta bi süre sonra namaz kılanlar farklı mahallelerde sitelerde, kılmayanlar farklı mahallelerde sitelerde toplanacaktır.

cumadan cumaya, bayramdan bayrama birbirimizi görürüz görmeyiz artık.
devamını gör...
allah'a bile kafa tutuyor, size mi tutmayacak beyler? diye gaza getireyim mi, namaz kılan kızlar evde kalmasın. *

şaka bir yana, erkek bir birey olarak aradığım koşullardan bir tanesi. üzgünüm namazsız kızlar, namaz kılanlar eqlesin.
devamını gör...
benim namaz kılmayan erkek almayacağım gibi.. namazsız adam mı olur? düşünün Allaha söz veriyor sana iman ediyorum diyor ruhlar aleminde.. ee hani Allaha verdiğin söz derler adama.. adam olan sözünü tutar zaten..
t: bu işin cinsiyeti yok.. namaz kılmayan insan alınmaz..
devamını gör...
şu içinde bulunduğumuz web sitesi dile gelse de haykırsa. yav sabah akşam kız ve erkek standartları konuşmaktan canı çıktı sitenin. yok kadının ayağını yıkamak lazım mı yok sosyal medya hesapları kapatılmalı mı, itaatsizi namazsızı, serserisi delikanlısı...
yav bir kişiyle evleneceksiniz bir 1 1 1. evrene mesaj mı yolluyosunuz burda kriter konuşarak. kasmayın bu kadar. nasipten öte yol not found.
onunla olmaz bununla olmaz deyu deyu hepsinin karışımı bi şeye tutulacaksın göreceksin o zaman şeyin şeyini. neyse bu tanımın da sonuna geldik. neo sabetayist kızlar eklesin.
devamını gör...
nedeni anlaşılabilecek harekettir. zira evlilikte baz alınacak kriter kişinin dini vecibelerini yerine getirmesi, getirmese bile bu konuya duyarlı olup olmamasıdır. eğer duyarlı ise kendisi bu konuda üstüne düşeni yapmadığı için eksiklik hissedip evliliği için değil Allah rızası için yapmak isteyecektir. kulluk vazifeleri anlatıldığı halde meyletmiyorsa o zaman kararın tekrar gözden geçirilmesi gerekebilir. çünkü her şeyden önce evladı büyük ölçüde eğiten anadır ve bu evlilik sonucu doğacak çocukları eğitecek olan hanım kişisi bu hassasiyete sahip olmadığı takdirde çocuklarını kendi tutumuyla yetiştirebilir.
devamını gör...
die antwoord adlı yazar kardaş* konuyu mükemmel özetlemiş ve fikriyatımı yazıya dökmüş olsa dahi, namaz kılmanın günümüzde artık bir ölçü olmaktan çıkmak üzere olmasına rağmen buna tesettür de dahil, insan yine de o riski göze alamıyor. he Allah adama öyle bir aldırır ki orası ayrı bir mesele ancak yukarıda da dendiği gibi ehli iman birey için ilk kriter karşıdakinin dini vecibelerindeki hassasiyet ve bu konularda duruşudur.

o yüzden her ne kadar nalet günümüz beşeri büsbütün sapıttırmaya yönelik bir durumda olsa da biz yine de niyetimizi güzel tutalım ve oyumuzu namaz kılandan kullanalım.
devamını gör...
yukarılarda bir yerde bir kardeşimiz kendi tecrübesinden bahsetmiş. ben namaz kılmazdım tesettürüm yoktu ama değiştim, ben değişebiliyorsam herkes de değişebilir demiş. elbetteki insanlar değişebilir kimse de aksini iddia edemez zaten. değişirse her şey çok güzel de peki ya değişmezse? evlilik gibi ciddi bir mesele ihtimallere bırakılabilir mi? kaldı ki kimse kimseye namaz kılmadığı için kafir de demiyor. arkadaş olmam selam vermem de demiyor ama evlilik bambaşka bir şey. ben eşeği sağlam kazığa bağlamanızı öneririm.

ha bir de şöyle bir şey var. sadece namazla sınırlamayalım evlilik düşündüğünüz insanı nişanlılık döneminde nasılsa öyle kabul edip evlilik düşünün. sonra nasılsa ben onu değiştirim diye düşünmeyin. evliliklerin bitmesinde en çok karşılaşılan problemlerden birinin de nasıl olsa ben onu değiştirim düşüncesi olduğunu söylüyor uzmanlar. kafalarınız uyuşmuyorsa güzelliği ya da parası için evlilik yapmamak gerek. son olarak şu hadisi şerifle noktalandıralım konuyu;

“kadın dört şey için nikahlanır. malı için, soyu için, güzelliği için ve dindarlığı için. sen dindar olana bak. (değilse) kaybedersin” (buharî, ıx. 110. (el-fethu’r-rabbânî’den); müslim, x. 51-52 (nevevî şerhinde); tirmizî, ııı. 396; ebû davud, ıı. 296; nesâî, vı. 65, 68; ibnu mâce, ı. 597; müstedrek, ıı. 161; uyûnu’l-ahbâr, ıv. 1; dârekutnî, ıı. 417)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar