naruto

#anime 

gençlerimizin gözünü boyamak, akılını karıştırpı sapkınlığa yöneltmek için üretilmiş saçma sapan çizgi film. naruta maruta bakacağınıza iki satır kur'an okuyun da öteki dünyada ateşler içinde acılar çekmeyin.
devamını gör...
bu mangada bir combat/muharebe genelikle takimlar arasinda gecer. mangasinda 10-15 hafta animesinde ise en az 6 hafta surere. muhtesemdir.
devamını gör...
çizimlerindeki kalitesiyle, müzikleriyle, kurgusuyla kısaca herşeyiyle süper olan, saçma sapan diziler yerine izlemeyi yeğlediğim animedir.
devamını gör...
perşembe günleri j.s.i (japonya saati ile) 19.30 da yayınlanan mangadan uyarlanma bir anime serisidir ki bu hafta itibariyle 445. sayı manga ve toplamda 326. anime bölümü yayınlanmıştır. kendini "hokage" olmaya adamış ve içine 9 kuyruklu tilkinin hapsedildiği naruto uzumaki'nin etrafında dönen olayları anlatır. muhteşemdir, bir süre sonra nandattebayoooo diye gezersiniz, yavaş yavaş japonca da öğrenirsiniz yani. her türlü kârdasınız...

ayrıca (bkz: naruto shippuuden)
devamını gör...
manga ve animeyi sevdirmek için ilk olarak izletilebilecek animelerden birisidir.

animede birçok karakter vardır ve hepsinin çok güzel ayrıntılı hiklayeleri vardır. ayrıca yazarı masashi kishimoto namı diyar kishi en uzun anime olacağını iddia etmektedir.
devamını gör...
son zamanlarda göndermenin dibine vuran manga.---spoiler---


ölüleri dirilten, her tarafı çivili bir karakter size kimi hatırlatıyor?

---spoiler---
devamını gör...
teknosa'da bilgisayar oyununu gördüğümde neredeyse bayılacak duruma geldiğim, sadece sasuke uchiha ve hinata hyuga'yı tekrar tekrar görebilmek için izlediğim* anime. ayrıca naruto japonya'da bir yer adıdır. boğazı falan da vardır. (bkz: naruto boğazı)
devamını gör...
yazarının bir sasuke fanı olduğunu düşündüğüm enfes kaliteli anime.
devamını gör...
arama fasulyesinde "byakugan" yazan tema. pek gözel. eline sağlık kitsune-kun...
devamını gör...
sadelikten zerre ödün vermeyen, monoton hayatını default temalarla süsleyen beni bile cezbetmiştir. hem de anime ile uzaktan yakından alakam olmamasına rağman.*
devamını gör...
ana karakteri iki üç jutsu ile hokage yolundadır. diğer kral karakterlere saygısızlık yapılmaktadır bu konuda.
devamını gör...
önemli olan kaç jutsu bildiğiniz değil, onları nasıl kullandığınızdır düsturunu bize öğretmiştir. kage bunshin ile henge'nin kombinasyonundan neredeyse sınırsız sayıda yeni teknik üretiyor sıpa, takdire şayan...

o değil de geçen gün x-men'in son bölümünü seyrediyordum, fena halde naruto'dan kopya çekmişler hissine kapıldım... *
devamını gör...
bir dövüşün 6-7 bölüm sürebildiğine şahit olduğum anime. ama tabi dövüş derken, öyle normal bir dövüşten bahsetmiyoruz.

adamın biri diğerine yumruk atarken diğeri birden arkasına geçer ve iki saat arkasına nasıl geçtiğini anlatır. sonra, arkadaki adam "atak sırası bendee" diyerek saldırır, bu sefer de diğeri kaybolup başka bir yerden çıkar ve bir süre de bu hamlenin geyiğini çevirirler. böyle bir anime yani. peki, sıkıcı mı? hiç değil. en azından yaprak dökümü'nden iyidir.
devamını gör...
japonya da kesinlikle izlenmeyen mangası takip edilmeyen seriymiş kendisi..bilen bilir ganbatte * li olarak tabir ediyorum ben çok çalışırsan yaparsın edersin teması ile japon çocuklarına azmi aşılamak amacıyla başlamış ama yedirememişler. bütün dünya ne buldu anlamış değilim zaten. izlemesi zaman kaybı olan dizi..

edit: ama gene de izliyoruz zıkkımı..
devamını gör...
bu animeyi bana önereni hürmetle anmaktayım! ne illet birşey imiş arkadaş bölümler çerez gibi çıtır çıtır gidiyor kendimi durduramıyorum sözlük 5'er 10'ar izliyorum of Allah'ım yaa ben bu tatilde kitap okuyacaktımmmmm.
devamını gör...
gerekli şeylerin mayıs 2011 itibariyle japonca orjinalinden ve formatı da değiştirmeden türkçe yayınlamaya başladığı manga. heyecanlıyız. yolda olan diğer kardeşi için (bkz: one piece)
devamını gör...
son 3 bölümdür harbiden piskopata bağlamış anime. ilk başlarda komedi ağırlıklıydı, hem aksiyon hem komedi. şimdi ise (hatta shippuuden in ortalarından itibaren) dram ve aksiyon karışımı.

adamlar her üçünü de; dram, komedi, aksiyon, müthiş yapıyor birader. bir de dikkatimi çekti, uzun soluklu japon animelerinde arkadaşlık çok vurgulanıyor, misal one piece, bleach ve naruto.

her neyse, şimdi çok şey yazarım ama olmaz, izleyin izletin efendim.

izanagi, banshou ten' in ve de amaterasu (uchiha itachi söyleyişi pek tabi).


devamını gör...
masashi kishimoto'nun mangası.

gerekli şeyler'den çıkan türkçe mangayı heyecanla hemen bugün alıp hızla tükettim. japonyada gördüğümüz örneklerle bire biri yakalamışlar. epeydir böyle heyecanlanmamıştım. yalınayak gen'den sonra türkçe dilinde hazırlanmış en harika ürün. japonca sağdan sola okunduğu için mangayı da o şekilde basmışlar. önce değişik gelse de sonra alışıyor ve çok hoşuna gidiyor bu değişiklik. japonca efektlerin tamamını koruyup sayfa kenarlarında yıldızlı açıklamalarla türkçeleştirmişler. biraz meraklı olana, japonca hakkında fikri olana hoş bir eklenti olmuş. ama bir süre sonra yorucu olabiliyor. çünkü japonca yansımalar bize hiç aşina değil.kullanılan suya düşme sesleri, yere sürtme sesleri vs. bambaşka. ama bu kültüre yakınlaşma adına korunması iyi olmuş. dünyada milyonlarca dolarlık bir hacmi olan bu sektörün artık bizim dilimize de kazandırılmasının zamanı gelmiş geçmişti bile. halen devam eden bu seriyi nasıl yakalarız, ne yaparız bilmem ama yayıncılara sesleniyorum: aynı formatta, daha kısa ve efsane serilerin ( monster gibi) mangalarını da bekliyoruz.**
devamını gör...
en önemli özelliği hiç vazgeçmemesidir. adama bu nasıl azim dedirtir.
devamını gör...
hemen hemen tüm anime/manga serilerinde olduğu gibi, mangası animesine en az on basacak seridir. komik, duygusal, eğlenceli bir seridir, başlangıçta "bu ne la" dedirtse bile az sabredince ne kadar kalite olduğunu anlarız.

ama o değil de şu sakura denen hatuna bir türlü gıcığım geçmedi. başlarda zaten en amele karakter oydu, ilerledikçe gelişti vs. ama benim gözümde hala geri zekalının önde gideni çok afedersiniz.*

bir de söylemeden geçemeyeceğim, jiraiya sennin rules!*
devamını gör...
naruto shippuuden ismiyle devam eden anime/manga. animesinde flashback'lerden gına gelir. atlayın o bölümleri. serinin en karizma shinobi'si shikamaru'dur.
devamını gör...
iğrençliğinin arkasında sizi bağımlısı yapan bir sır gibi bişey.
devamını gör...
2005'te tanıştığım iş bu anime, her hafta çarşamba ve perşembeyi heyecanla beklememe neden olmuştur. 15-16 sayfalık mangasını beklerken gençlik gitmek üzeredir. bu hafta yayınlanmamıştır ne yazık ki. yalnız anlamam şu krismısta japonlar neden tatil yapar? hadi yapıyorsunuz neden şu mangayı çizmezsin kishimoto? *
devamını gör...
filler bölümlerden arındığında animenin güzelliği mangaya yakınlaşabilir.

sürükleyicidir. merak uyandırır. bağımlılık yapar. kısaca; dayjobuttebayo... * * *
devamını gör...
çok saçmaladı hatırlıyorumda sınav için bile kalkmadığım erken saatlerde kalkar http://izledim.ne yapalım artık fullmetal alchemist yada one piece ye geçiş yapmayı düşündürmeye başladı ama sonunda sasukenin narutoya okkalı bir dayak atmasını istiyorum.ama nerde kötülerin hakkı hep yeniyor.
devamını gör...
japon anıme mangasının dunya capında zırve yaptıgı cızgı dızıdır....fılmı cıksa kapalı gıse oynar elleam:)
devamını gör...
yeni başladım 10. bölümdeyim benden keyiflisi yok.
on numara anime hakikaten içinde zeka barındırıyor. ne demişler şeytan ayrıntıda gizlidir.
devamını gör...
japonlar içine yine ne kattıysa artık, bağımlılık yapıyormuş ya bu! kendimle yaptığım tartışmalar sonucunda her güne 1 max. 2 bölüm diye anlaşacağıma inanıyorum, görüşmeler devam ediyor bakalım.
ayrıca naruto giydiği o portakal turuncusu -mavi kostümle new york knicks 'e selam çakmıyorsa bende bi'şey bilmiyorum arkadaş.
devamını gör...
her japon animede olan cool karakteri ikinci plana atıyormuş gibi yapma sonucu adı naruto olmuş.

naruto da her japon animede olduğu gibi, başroldeki karakterdir ve zıpır bişey işte.
devamını gör...
--! spoiler !--

naruto shippuuden'nin son bölümlerinden birinde hinatayla el ele tutuşma sahnesi vardır naruto'nun.. işte o an sakura'ya olan bütün kinim hasetim geçti gitti.. o kadar sennin oldun artık bak şu hinata'nın yüzüne derken adam hinata'yla el ele madara'ya karşı savaşmaya gitti.. adamsın lan sarı çillo!

--! spoiler !--
devamını gör...
sonlarına yaklaşmış seri.bari kishi beyefendi hazretleri iyi bir final hazırlasada seri güme gitmese.
devamını gör...
drargon ball'dan esinlenildiği çok aşikardır, zaten yapımcısı da bunu gizlememiştir, bence bir bölümünde son goku'yu görebilsek çok fantastik olurdu. dövüş zamanları akıllara tsubasa gelir, sahanın bir ucundan bir ucuna koşuşu bir bölüm sürerdi, bunda da bir dövüş esnasında bir yumruğun atılması, bir ninjustu hareketinin yapılması 1 bölüm sürüyor, hele ki büyük 2 ninja dövüşüyor ise 1 sezon bile sürebilir bu, misal üçüncü ile orochimaru'nun dövüşü sezon boyu sürmüştü.
devamını gör...
--! spoiler !--

budizmin kavramları baz alınarak yapılmış seri.yermek ya da övmek için söylemiyorum sadece dikkatimi çekti.mesela naruto ve sasuke'yi düşünün.eğer mangayı okuyorsanız bir çok yerde sasuke ve madara'nın ezeli ve ebedi sevgi-güç,iyilik-kötülük,intikam-merhamet duygularının beden bulmuş hali olduğunu görürsünühttp://z.asıl karakterlerin rikodou sennin'in iki oğlunun yeniden doğumu(tam olarak reenkarnasyon değilmiş budizmde daha farklı bir inanç varmış.) olduğu görürsünüz.madara-hashirama ve naruto sasuke.ayrıca bir çok yerde budizmle alakalı kavramlar geçiyordu.mesela sharingan tomoe denen şeklin ta kendisidir.sharingan teknikleri ameterasu,susanoo,tsukuyomi,izanagi,izanami japon tanrılarının isimleri.aklıma geldikçe ekleyeceğim.

edit:manga yeniden doğum teorimi an itibariyle kesin olarak doğruladı.

http://www.mangavadisi.net/...

--! spoiler !--
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar