nasa'ya göre burçların değişmesi

nasa'ya burçlara yılan burcu da eklenerek 12'den 13'e çıkmış. tarihler de değişmiş haliyle. yeni tarihlere umutla baktım inşallah yengeç burcu olmaktan kurtulmuşumdur diye. şöyle bir oğlak olsaydım iyi olurdu falan diye düşündüm. bi baktım ikizler burcu olmuşum. ruh hali değişkenliğinden kurtulamadık bir türlü.

ancak sonradan araştırma yapınca öğrendik ki böyle bir şey yokmuş. her sene bu haberi yayıp duruyorlarmış. yine dönüp dolaştık yengece düştük. burçlar yok haber yalan.
devamını gör...
alttan benzer başlıklara bakarsanız burç değişiminin yeni bir şey olmadığını görürsünüz. ben mesela yay burcu iken bal porsuğu burcuna geçmişim. yani 2015 yılında öyleydi.
devamını gör...
nasa'nın gündem olma çabası gibi geliyor bana. baktı ki astronomi ile bilimle kimse ilgilenmiyor işin astroloji tarafından ekmek yemek istedi herhalde.

sevgili nasa, astroloji bir bilim değildir, kadim bir öğretidir. olayı da eskiden beri süregelmekte olan veriden yorumlar çıkarmasıdır, tam da bu kadim oluş yüzünden burçlar değişemez, yeni burç eklenip çıkarılamaz.
devamını gör...
nasa'nın abesle iştigalidir.

her iki anlamda da abes. nasa gibi bilim kuruluşunun astroloji gibi kehanet, falcılık , büyücülükle dolu bir zırvayı ciddiye alıp her sene açıklama yapması zaten başlı başına bir saçmalık.

diğer yönden de 5000 yıllık geçmişi olan yıldız gözlemleri , ziçler, yıldız katalogları gibi verilerle günümüze kadar gelen astroloji değil astronomi , matematik , meteoroloji gibi ilimlerin temelini oluşturan bir bilgi birikimini külliyen yok farz edip bu bilgi sisteminin üstüne çökmek istemesi de ayrı bir saçmalık.

napacaksın ey nasa? o kadar emek verilmiş nesilden nesile aktarılmış yıldız gözlemlerini ve kataloglarını nerene sokacaksın? 5000 yıllık insanlık kazanımlarını inkar mı edeceksin? adamların çıplak gözle yaptığı halde 200- 300 yıllık yıldız konumlarının periyodlarındaki tahminlerinde yüzde 1 bile şaşma olmamışken ve bunu sen de kabül ederken bu artistliğin kime ? otur oturduğun yerde ve bu kadar emek verilmiş bir bilimle uğraşma bi daha işine bak zırto.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar