nasıl çağatay akman oldum

#özgürler 

edebiyat dünyasına bomba gibi düşmüş olan ve bir başarı hikayesini anlatan kitap. çocuklarımıza mutlaka okutmalıyız bunu. ama aynısını birde süper star aleyna tilki'den bekliyoruz.

devamını gör...
çağatay akman'ın yeni kitabı. fiyatı 13 tl tam 52 adet plastik poşet geliyor bu fiyata.
sen ne oldun ki, ne olduğuna dair kitap yazıyorsun? diye sinirlerimin tepeme çıkmasına sebep olan kitaptır.
devamını gör...
oha bu ne kibir ulan? hayır gerçekten bir şey yapmış olsa tamam diyeceğim. kimdi lan bu diye az sonra google efendiye soracağım yani.

işin korkunç yanı bu kitabı alanlar olacak ve muhtemelen yazdıklarının zekatında çağatay akman’ı boğacak zatların kitaplarından da fazla satacak. bir insan ‘ben kişiliksizim’ demek için neden bu kitaba para verir ki? ya da ‘benim çocuğum kişiliksiz’ demek için evladının almasına izin verir?

ilginç.
devamını gör...
amazon'un kurucusu, microsoft'un sahibi, apple'ın mucitleri, borsa canavarı warren buffet'in bu tarz kitapları var mı? hayır ben görmedim. demek ki başarı sahipleri bu tür kitaplardan yazmıyor. bu çocuk kimdir bilmem şarkıcı mı youtuber mı emin değilim ama bir şarkı ile meşhur olmuş sonrasında başka bir halt yapamamış bakmış şeymalar yılmazlar parayı böyle götürdü baktı ki ahmak bir kitle var son atışını yapıp silinip gidecektir. şu çocuktan ömrünüzün sonuna kadar kurtulacaksınız muhtemelen.

nasıl çağatay akman olmuş? soyadını babasından almış adını da kim koyduysa artık ola ola bu olmuş işte.
devamını gör...
mallar sayesinde, seni adam yerine koyan, beyninde uç kuruş zeka olduğuna inanan, kafası çalışmayan ve bunları yetiştiren daha geri zekali aileler sayesinde oldun sen. sana kızmıyorum çağatay dangalagi senin kumaşın belli sana itimat eden ve ciddi ciddi sende bir halt olduğuna inanan takipçilerine kızıyorum.
devamını gör...
sanılıyor ki kitap sadece bir sanat eser, sadece bir kültür enstrümanı. kitap aynı zamanda bir ticari malzeme arkadaşlar. kağıdın ithali, dizaynı, dizgisi, kapak tasarımı, editörü, matbaası, dağıtım şirketi, tanıtım bültenleri, imza günleri vs hepsi hepsi maliyet kalemi. evet iyi kitaplar basalım, doğru kitapları tercüme edelim, kaliteli kapaklar tasarlayalım ama kitabımızı satamazsak bu imkanları elde bulunduran yayınevleri yaşayamaz. onlar yaşayacak ki yukarıda sıraladığımız özellikleri olan kitaplar da basılacak. konu yayınevinin suçu değil. burada konuşmamız gereken şey bu kitabı alıp okuyan, buna satış yaptıran okur. bu nesil neden böyle oldu? bunu satın alıp okuyan ile, bu kitabı yazıp ortaya koyan aynı nesil işte. biri kitap yazabilecek bir şeyi olduğuna inanıyor, öteki de bu kimseden bir şey öğreneceğine.

hazıra konma çağının yan etkilerini yaşıyoruz daha eskiler olarak. küfür ve nefretle değil de bu da geçer, geçsin inşallah ya hu ile izliyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar