nba playoffs 2020

#spor 

aşağıdaki eşleşmelerle başlayacak olan turdur. pandemi sonrası her takım aynı güçte dönemedi diye biliyorum fakat tahmin yapmasak da olmaz. bu sene tam izleyemedim tamamen gönlümden geçenlerdir.doğu konferansı

bucks--magic 4-0
pacers-heat 4-3
celtics-sixers 4-2
raptors-nets 4-0

bucks -pacers... 4-2
celtics-raptors...3-4

bucks-raptors.....4-3

bucks go to final

batı konferansı

lakers-blazers....4-2
rockets-thunders...4-2
nuggets-jazz.....4-1
clippers-mavericks...4-1

lakers-rockets....4-3
clippers-nuggets...4-2

lakers-clippers....4-3

lakers go to final

final

lakers-bucks......4-3
devamını gör...
üstteki yazarın tahminleri maçlar öncesi için oldukça yerinde aslında ama gel gelelim evdeki hesap çarşıya uymadı playofflarda. bucks çok özgüvensiz oynuyor eksik orlando karşısında alenen afalladığı bölümler oldu ki orlando playoffların neredeyse en güçsüz, en iddiasız takımı. bucks böyle giderse konferans finalinden ötesini göremez yine. kaldı ki ikinci turda heat ile karşılaşacak ve heat ateş püskürüyor.
batıda ise oklahama tek başına kalan harden'a karşı direnç dahi gösteremedi, süpürülmeseler iyi diyebilirim. utah ise beklenenin çok üzerinde, normal şartlarda nuggets elini kolunu sallaya sallaya turu geçmeliydi ama şuan durum riskli. lakers ve clippers kayıp verseler de rahatlıkla turu geçecektir. konferans finali lakers ve clippers olacaktır. kadro derinliği ve önceki seride yakaladığı eşleşme rahatlığı sebebiyle clippers avantajlı başlayacak ve seriyi altıncı maçta alacaktır (yedi amaça uzarsa lakers alabilir). batıyı kazanan şampiyon olur. oynanan maçlar üzerinden manzara şuan bu.
devamını gör...
konferans yarı finallerinin ilk eşleşmesi belli olan playofflar. toronto nets arasında 4-0 beklenirken 76ers boston karşısında birkaç maç alması beklenirken onlar da hiçbir varlık gösteremedi ve onlar da 4-0 kaybetti.

boston celtics-toronto raptors sezon içinde 4 maç oynadı. 3ünü celtics kazandı. fakat play-off havası biraz farklı vanvlet manyağı her şeyi yapabilir.
devamını gör...
bucks ın bugünkü protestosu sonrası bütün playoff maçları ertelenen organizasyon. maçların yeni fikstürleri tekrar açıklanacakmış.

protestoların çıkış noktası jacob blake isimli vatandaşın ırkçı bir şekilde abd'de polis memurları tarafından arkasından 7 kere vurularak öldürülmesi oldu.
devamını gör...
türkiye saatiyle 03.00'de oyuncular oturup bir karar verecek, duruma göre maçlar devam edecek ya da etmeyecek. nba devam etmek isteyecektir ama esas merak ettiğim kişi bron. "devam" diyerek şampiyonluğu mu zorlayacak yoksa protesto ederek aydın kimliğini mi muhafaza edecek. kararı ne olursa olsun büyük ölçüde politik olacaktır. devam ederse bir şampiyonluk daha alarak (kesin değil tabi) jordan ile olan rekabetini perçinleyecek, devam etmeyip protesto ederse jordan'ın hiç yapmadığı/yapamadığı aydın rolünü pekiştirerek jordan-lebron kıyaslamalarında kısmi bir avantaj elde edecek. ayrıca bron'un vereceği karar diğer oyuncuları da büyük ölçüde etkileyecektir. ne de olsa o; lebron a.k.a king.
edit: bron şampiyonluk istedi.
devamını gör...
son durumu aşağıdaki gibi olan eşleşmelerdir. miami artık aldı gibi bucks finali evinden izler artık. boston toronto eşleşmesi çok iyi gidiyor 2-0 dan 2-2 oldu. 3. maçta toronto son saniye 3lüğü ile kazandı. toronto boston 7. maça gider gibi gönül tatum dan yana. batıya gelirsek eşleşmeler yeni başladı gibi. houston lakers da tabiki lakers alır gönlümüzden geçen o. clipers ise zorlu bir seriden çıktı indiana da aynı şekilde zorlarsa clippers bu turu geçse bile konferans finalinde yorgunluktan düşer gider.
acaba bir heat lakers finali mi var ufukta diyor insan.

devamını gör...
bu sene büyük ihtimal batıdan çıkan takım şampiyon olacaktır. kawhi lenord üçüncü sampiyonluğunu kazanma ihtimali bir hayli yüksek.
devamını gör...
son hali aşağıdaki gibi olan eşleşme. müthiş bir eşleşmeden boston alnının akıyla çıktı miami ye rakip oldu. bakalım doğu finali ne olacak miami alır gibi duruyor ama boston alsın isterim ben.

batıda lakers bu gece seriyi bitirebilir. son maçta houston oyuncuları kafa olarak gitmiş tatile zaten. clippers denver tarafında akşamki maç iyiydi. seri 3-2 murray jokiç kawhi ve paul e karşı koyabilecek mi göreceğiz. lakers boston finali iyi olurdu hani.


devamını gör...
kıyamet alameti gibi bir playoff yaşanıyor nba'de. favori gösterilen dört takımdan üçü bu sabah itibariyle elenmiş oldu. en önemlisi ve sarsıcı olanı lac'ın elenmesi muhakkak. houstun lakers karşısında çok ezildi vs ama clippers'dan böyle saçma sapan bir son beklemiyordu hiç kimse. her neyse kalan sağlar bizimdir. tahmin konusunda kaan kural kadar başarılı biri olarak tahminlerimi şöyle bırakıyorum;
bos 4-3
lal 4-2
finallerde görüşürüz...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar