ne desem ki şimdi

yazarmış.kararsız mıymış.hoşgelmiş.
devamını gör...
aylarca birileri benim mahlas altıma birşeyler yazsın diye bekledim. yazmadınız. derdimi anlatacak küçük kinayeli tanımlar girdim yazarların içinden geçenler başlığına. görmediniz! ama artık yeter. siz yazmazsanız ben yazarım uleynnn. katlanırım kendi mahlas altına yazı yazan ezik yazar pozisyonuna düşmeye. benim de bir egom var! üstteki alakasız tanımlardan çekindiyseniz, ben size hiç bir şekilde çemkirmeyeceğimin garantisini verebilirim.

aylardır sözlükteyim, dış kapının mandalıyım sanki. he o senin kelekliğin de diyebilirsiniz ama demeyin benim canım yazarlarım.
devamını gör...
aylarca birilerinin mahlas altına yazmasını beklemiş ve sonunda canına tak ederek kendi kendinin mahlas altına tanım yazmış bu yazarımız o tanımı da 23.59'a denk getirerek derin hüzünlere boğulmuş olmalı. geçmiş olsun diyoruz kendisine.*

(bkz: #426885)
devamını gör...
( #426885 ) serzenişinde haklı olan yazar kişisi .altı ayda altı tanım mahlas altında. kimsesiz mi bu üstad? hadi bu başlığı entrylere boğun, sevaba girersiniz. *
devamını gör...
o da bir bounlu. belki de tanıyorum. ama kim olduğumu söylemeem, çabala da buul**
devamını gör...
uzun süre nembenlerden sandığım yazar.

yeni olduğunu farkedemeyişimin sebebini de böylece açıklamış olayım sitemine muhataplıktan yırtayım. huh.


edit: benden eskiymiş. ironiye gel.*
devamını gör...
bişeyler demiş derdimize tercüman olmuş yazar "anne karnındaki bebeği özürlü diye öldüren zihniyet, nasıl yaşayan, nefes alan engellilerin yüzüne bakar anlamıyorum? " (bkz: #469876)
devamını gör...
gerçekleri söylediğinde kırılacağını bildiğin kişiye düşündüğünü söylememek için durumu kurtarma cümlesi gibi. sonra "ya aslında sen de haklısın ama.. ya neyse boşver şimdi.. sanayileşme'nin final notu açıklanmış baktın mı?" diye bağlarsın. aslında karşındaki de anlar da. işte.
devamını gör...
bi boğaziçili müslüman öğrenci hastalığı var gözlemlediğim ve bana illallah dedirten, solcu müslüman olma durumu. hem kürt hem türk müslümanlarda rastlıyorum. bu arkadaşımızda yok bu hastalık, ve bu beni çok mutlu ediyor. belli ki kompleksleri yok. üstelik iyi yazıyor. çok şükür bounda böyle insanlar da var.

*
devamını gör...
( #954245 ) beren saat'in burnuna estetik yaptırdığı kanısındaymış ama haberine rastlamadığı için de çıldırmak üzereymiş.

Allah sana öyle bir dert verir ki feleğin şaşar vallaha. tez zamanda aklını başına al. hayatı da biraz ciddiye al. *
devamını gör...
(#954245) böyle bir ayrıntıyı farkeden bir kişi %99.9 bayandır. aksi düşünülemez...

eğer değilse!!! evet hiç bir bilgim yok büyük risk alıyorum ama cogito yazarı olmak kolay değildir. ve sonuç olarak vatan bir bütündür parçalanamaz...
devamını gör...
gisganc yazar. *

efendim sizler de hos geldiniz. daim olunuz. artiniz ve nick altiniz bol olsun.

welcome on board..
devamını gör...
(bkz: #5983215)

tesettür mevzusunda tokalaşmayan kadınlar, haram helal mevuzusunu gözettiği için bu eylemi yapmaktan imtina eder. karşısındaki insana saygısızlık değildir bu. ancak eli havada kalan erkek milleti, aaaa ne ayıp bağnaza bak der.

meltem cumbul vakasını bununla bir tutmak alakasız. ödül sebebiyle sahneye çıkmış birini, siyasi ideoloji sebebiyle kaale almamış, tokalaşmamıştır. dini vecibe desem değil, sahnede bu adamdan önce ödül alanlarla tokalaşıyor. bu konuda maşallahı var. kendince bir duruş sergilediğini zannetmiş. şahsım için fukaranın önde gidenidir.
devamını gör...
ne diyeceğini kime diyeceğini ne icin diyeceğini nasıl diyeceğini nerde diyeceğini falan bilmeyen yazar.
devamını gör...
tam hoşgelmiiiş pıtırcık dünyalııı yazacaktım. yazar fosil bir seri artıcı çıktı rıza baba. hoşgeldiiiin yinedee. *
devamını gör...
(bkz: #6133337)

sözlüğün olmazsa olmaz değerlerinden.okuyup artilamadigim tanımı nadirdir.

evet.. şimdi teşekkürleşme bölümüne geçelim.bakalım oluşucak sessizliği sizde tecrübe edin.

ekleme: bu yazar teşekkür etmiyor.*
devamını gör...
kalemini sevdiklerimden, mütevazı yazar... çok sık yazmıyor ama yazınca okuyorum ben. samimi bir dili var bir defa. bazı zamanlar benim psikolojimi yakalıyor.
devamını gör...
beni seri seri artılamış yazar. bir yazar var hep o yapar genelde dedim kesin o sonra bir baktım bu yazar çıktı abooooov boşteneke bak başka biri başka dedim. sonra açtım müziği iki oynadım. sevindirdi beni teşekkür ederim kendisine. *
devamını gör...
kendim olabileceğinden tam şüphelenirken nickinin yanındaki onaylı işaretini görüp şüphelerimden kurtulduğum yazar.
devamını gör...
öncelikle tanımıyorum kendisini.
ama az önce bi başlıkta; başörtüyle nasıl kariyer kastığını yazmış ama başörtüsünü niye taktığını bilmiyor sanırım. yoksa ölmüş bi insanın arkasından gıybet yapıp, kötü söz söylemenin başörtüsü taktığı inanç sisteminde günah olduğunu bilirdi sanırım. türkan saylana dinazor demiş. hayret ettim görünce.

(#6263054)
devamını gör...
(bkz: #6270224)
o 42 binden birini bulduk galiba.. şimdi bu arkadaşımızın girilerini inceleyip, "betiistler" hakkında bir kanıya varmaya çalışacağım.
devamını gör...
yaşadığımız diyaloglar sınırlı sayıda da olsa şeker gibi bir insan olduğunu fark etmemin zor olmadığı yazar. tez yazarken sözlükten yardım istediğimde, okuduğu üniversitenin kampüsü hakkında sorduğum soruları değerlendirerek bana veri sağlamıştı sağolsun. yanlış hatırlamıyorsam tek dönüş yapan kendisiydi. böylelikle yardımsever yönünden de bahsetmiş olalım. tekrar Allah razı olsun.

(#6264775)

kendisinin başarıyla yapabildiği bu işi ben hiç beceremiyorum. geçen bir arkadaşım geldi, sağolsun meyve getirmiş gelirken. tarladan getirmiş annemler, inşallah beğenirsiniz gibi bir cümle söylemiş sonrasında, ben de cevap olarak inşallah dedim ama ne duyduğumu bilmiyorum, cümlenin sadece sonunu yakalayabilmiştim. halbuki inşallah denir mi, beğenilmez mi/ne zahmet ettin falan denir, zahmet etmiş sonuçta. işte o anlarda kafam başka bir şeye odaklanmıştı ve onu düşünürken böyle bir cevap vermiş bulundum. odaklanmak yahut iki işi aynı anda yapıp düşünebilmek bu gibi mahcup edici durumları da önler. sırf yazdığım nickaltı cancişlik kapsamında silinmesin diye bu anımı paylaşayım dedim, paylaştığım anı yazdığım nickaltından uzun sürdü. *
devamını gör...
son derece donanımlı, isabetli gözlemleri bulunan ve bunları okuması keyifli bir şekilde aktarabilen çok değerli bir yazarımız(mış). okurken yazar isimlerine pek dikkat etmediğimden olsa gerek ki kendisini de gözden kaçırmış olmam mümkündür. lakin geç olsun güç olmasın değil mi?

yazar; samimi kaleminden çıkan tanımları okurken sanki kendisiyle sohbet ediyormuş hissiyatı veriyor. dinimizin temel değeri olan "güzel ahlakı" fikirlerinden ve bakış açılarından pekala görebiliyorsunuz ve kendiğinize değer kattığınızı hissediyorsunuz.

kendisine sunacağım tek olumsuz eleştirim; "erkek egemen toplumdan çıkış" mottosuyla uygulanan kadın hakları safsatasının uyguladığı talihsiz algı oyunlarından bir bukle etkilenmiş olmasıdır. keza bilmelidir ki müslüman(!) bir erkek kadınına sahip çıkmak ve onu ve onun tüm değerlerini muhafaza edebilmek için tüm varlığıyla mücadele eder. fıtrat olarak ince düşünmeye pek müsait olmayan ve eğitimsizlikten beri gelen ayarı kaçmış ülkem erlerinin muhafaza anlayışı bazen abartılı, bazen kabaca, bazen de düşüncesizce olabiliyor. lakin bilmelidir ki salih bir erkek bir hanıma asla zulmetmez, bunu kendisine yakıştırmaz. iyi niyetinden ve hemcinslerine duyduğu güvensizlikten kaynaklı oluşan davranış bozukluklarını, "mutlak otorite" sağlama çabası olarak değerlendirmek yerine "sahiplenme ve muhafaza etme güdüsü" olarak değerlendirirse daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilir kanısındayım.

son olarak fırsat bulunca daha eski tanımlara uzanacağımı, bugünkü serüvenimin favori kotası yüzünden erken bittiğini belirtmek isterim. çünkü kendisini okurken sıkça favori butonunu kullanıyor ve bunu mutlaka sonradan okumalı veya sevdiklerime okutmalıyım diyorsunuz.

gönül ister ki "dünya" sizin gibilerle dolsun, daha güzel bir yer olsun. kaleminiz daim olsun, tüm güzel dualar sizlerle olsun...
devamını gör...
#6269657
rahmetli özal'a dansöz kıyafeti giyindiren zihniyetin ölünün arkasından konuşmayın diye uyardığı yazar kardeşimiz.
devamını gör...
#6289504
bu tanimindan dolayi kendisini ayakta alkisliyorum. escinsellik ile ilgili gormek istedigimiz hasret kaldigimiz tanimlar bunlar.
devamını gör...
uzun zamandır sözlük yazarı. az yazıp öz yazan kaliteli yazarlarımızdan. bundan böyle moderatör olarak devam edecek. hayırlı olsun.
devamını gör...
moderatör olmuş yazarımız. ne desem ki şimdi bilmiyorum, fakat hayırlı olsun demek en yerindesi..
devamını gör...
mahlas esprisi yapılmış... onu ben yapacaktım yav. neyse. hayırlı olsun vazifesi.
devamını gör...
görevinde başarılar, bspk dan çalıntı gibi olacak ama Allah utandırmasın.
devamını gör...
görevi hayırlı uğurlu olsun dediğimiz yazar.
devamını gör...
yeni görevinde başarılar ve kolaylıklar dilediğim yeni mod.
devamını gör...
sözlükte mevcut bulunan karadeniz düşmanlığına karşı mod oluşunu sevinçle karşıladığım hemşerim. yayla esintileri diliyorum kendisine.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar