neden başörtülü öğretmen var diyen zihniyet

kokoşmuş zihniyetin dile gelmiş hali olan can ataklı diye bir adamın isyanı. (öğretmen türbanlı olamazmış) çok şükür gereken ceza verilecektir. ama ya bunun gibi zihniyetler? Allahım çoluk çocuğumun böyle insanlara denk gelme ihtimalini falan düşününce, korkuyorum. eğitimciyi başörtüsü taktığı için yok etmek isteyen böyle eğitimciler umarım yoktur. çapsız. bir çocuğun böyle zihniyetteki anne-baba elinde yetiştiğini düşündükçe ürküyorum. anaokuluna giden bir çocuğun arada şakalaştığı başörtülü kişiye gelip; "senle oynamak istiyorum aslında ama başın kapalı olduğu için...." diye devam eden bir cümle kurduğuna ben şahit oldum. 5 yaşındaki masum bir çocuğun aklına bu iğrençlikleri sokup masumiyetini bozup başörtü taktığı için yanına nasıl yaklaşması gerektiğini düşünmesi ve çocuğun bunun stresini yaşamasını anlayamıyorum. o çocuğun başörtülü bir öğretmen tarafından eğitilmesinden ziyade, o ana baba tarafından eğitilmesinin dehşeti..

--- alıntı ---
ebubekir şahin;
can ataklı’nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre tele 1 hakkında inceleme başlattık. başkan olarak tavrım, ilk üst kurul toplantısında gündeme alınması ve en üst limitten cezanın verilmesidir.

--- alıntı ---
devamını gör...
yaa anasına bacısına sövsek olmayacak.

tez zamanda sessiz bir şekilde öldürülmesi gereken zihniyettir.
gündem olmaya çalışan elemanın yaptığı konuşmadır prim vermeyin gençler paylaşmayın bunları.
devamını gör...
kokuşmuş ve çağ dışılığında hemfikir olduğumuz zihniyet. ancak öğretmen başörtülü olamaz diyen birine ceza vermek de bir başka leşlik, aynı şekilde "bütün kadın öğretmenler başörtülü olmalıdır" diyen birine de ceza veremezsiniz ancak şu durumda onun da ceza alması gibi saçma sapan bi durum ortaya çıkıyor.
devamını gör...
islamı bu topraklardan silememiş olmanın hüznünü yaşayan zihniyettir. çok çabaladınız lakin siz bilmiyorsunuz ki bu dinin bir sahibi var. başörtülü öğretmen de olacak sakallı öğretmen de. okulda kuran da okunacak, siyer de. zoruna giden vatikana gitsin orada islam yok. burası islam yurdu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar