neden dünya sözlük

bize öğretilenlerin yalan olduğunu anladım da ondan.
sözlüğün arkasına sığınanların cebini gırtlağını düşündüğünü gördüm de ondan.
ben sözlüklerde çok dolaştım, onların sözlük olmadığını anladım da ondan.
derviche moderne dedi ki; bir çocuk gözlüksüz büyür ama sözlüksüz büyüyemez.
bizim bir tek sözlüğümüz var o da dünya sözlük.
sözlüğümüzü sevdiğimiz için pişman mısınız diye soruyorsunuz.
sözlüğüme bugün de laf söyleyenin dilini koparır, el uzatanın elini kırarım.
hiç de pişman olmam.
devamını gör...
benim bu sözlüğe gelme nedenimi hala koruduğu için. yani insanların inançlarına saygı duyulan, hakaret edilmeyen, alaya alınmayan bir ortam olması ve sözlük yönetiminin bu konuda gösterdiği hassasiyet. bu hassasiyet sürdüğü sürece yazacağım tek sözlüktür. ya dünya'da yazarım ya da hiç yazmam.*

bir de bağımlılık var tabii...
devamını gör...
bu soruya verecek makul bir cevabı olan herkes buranın sahibisidir. ben öyle görüyorum. neden diyecekseniz, sözlük deneyimim burayla sınırlı. ondan önce forumcu idim. sözlükleri ego pompası olarak görür aşağılık sözlerle dini ve manevi değerlere saldırıların olduğu çukurlar olarak görürdüm. ama şu sözlüğe 2013 yılında üye olduğumda seviyeyi gördüm. ve bir kaç ay sonra dervişin evindeki çay zirvesine katıldım baktım ki ula herkes bizden. yani son derece samimi seviyeli ve güzel insanlar. sözlükte bulunduğum süre zarfında belki 100 moderatör değişmiştir bir iki pürüz dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

şimdi bakıyorum sözlüğümüze yeni katılan diğer sözlüklerden gelen yazarlar geldikleri yerdeki yönetimden vs oldukça şikayetçilermiş.

burası öyle değil. burda seviyeyi koruduğu sınırı aşmadığı ve formata uyduğu sürece herkes sahibisi gibi. zaten bu şartlar da burayı ayıran özellikler. buna monark da uymak zorunda ki uyuyor da.

hasılı, neden mi dünya sözlük? çünkü sözlük benim baba!
devamını gör...
uludan çıkma bir yazarsanız burayı önce ütopik bir yer olarak görebilirsiniz.
bizi alıştırmışlar orda nefrete, laf yemeye laf sokmaya, eksi oylarla yönetmeye. linc kültürü var orda, yazarlar linc olma korkusuyla öyle manipule edilmişler ki bilen bildiğini susuyor.
her neyse konumuz dünya sözlük:
en başta mod ekibi son derece tatlı ve saygılı. her soruya hakimler ve cevapları tatmin edici.
vallahi ulu çöplüğünde kimi seviyorsam koparıp buraya getiresim var.
adamlar sinerji görsün, huzur görsün, mod görsün, kavga etmeden de onlarca kişinin diyaloga girebilecegini görsün.

maymun gözünü bi açsın gari.
devamını gör...
çünkü öyle bir monark var ki başında, dillere destan olan kapleri mestan eden!

insan mı insan, adam mı adam, zeki mi zeki, anlayışlı mı anlayışlı, saygılı mı saygılı, sevgili mi sevgili, güçlü mü güçlü, milli mi milli, yerli mi yerli, samimi mi samimi, karizmatik mi karizmatik, ilgili mi ilgili, duyarlı mı duyarlı, becerikli mi becerikli, dürüst mü dürüst, adil mi adil, ciddi mi ciddi, keyifli mi keyifli, hoşsohbet mi hoşsohbet, esprili mi esprili, çokyönlü mü çokyönlü, enetelektüel mi enetelektüel, çalışkan mı çalışkan, sorumlu mu sorumlu, misafirperver mi misafirperver, sırdaş mı sırdaş, derttaş mı derttaş, yoldaş mı yoldaş, arkadaş mı arkadaş, mütevazı mı mütevazı, devletlü mü devletlü, haşmetlü mü haşmetlü, gayretlü mü gayretlü...

(bkz: dikkat ironi var)
devamını gör...
çok kalabalığı sevmiyordum ondan burası güzeldi hem tanım yazınca üzerine konuşuyordun falan herkes karşısındakinin nazını çekiyordu kendi yağımızda kavruluyorduk. sonra kız meslek lisesinin önüne gelen meslek lisesi tesviye bölümü öğrencileri gibi diğer taraflardan gelenler oldu. neyse ya benim için sıkıntı yok köşemde otururup gelen selam veren olursa yenilerden küfür eder geçerim.
sözlük olarak suriyelilere kucak açan türkiye gibi olduk. *
(bkz: nerede çokluk orada yokluk)
(bkz: ışığı kapatın gören geliyor)

olm 1 artı daha verin derviche'in elinde olan kupayı alayım. darbe yapmanın vakti geldi 2 yıldır burada zemin hazırlıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar