nedensiz sevmek

genelde mümkün olmadığı düşünülüyor. ama bir gerçek var ki, sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir. hem ünlü bir düşünür der ki, anlaştıklarım arkadaşım olur, sevgilim değil.
devamını gör...
var olan bir sevgi türüdür. nedeni ise insanların ortama bıraktıkları enerjidir. yani frekans tutuyorsa seversiniz.
bu otobüste gördüğünüz bir teyze/amca da olabilir.
sadece oturur o insan. herhangi bir konuşma hatta göz teması bile olmaz ama onu seversiniz.
yakınlık duyarsınız. bunun gibi..

tam tersi ortada mantıklı bir neden yokken birilerinden nefret edebildiğiniz gibi..
devamını gör...
bir nedeni varsa, işin karşılıklı çıkar boyutu da var demektir. sevmek için bile bir neden gerekecekse, hayat neye yarar? platonik aşk diye bir şey varsa nedensiz sevmek de vardır, olmalı.
devamını gör...
genelde adamın tipini sevmemek gibidir. net olarak bir nedeni yoktur ama duygusal olarak bir şey sizi tetikler,belki bir bakış belki bir gülüş yada dudak büzme.
devamını gör...
herşey için bir neden lazım değildir. sadece seversin, şanatçı demiş sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir. karşılık beklemeden sevmek önemli olan değil miydi zaten. hayaller için-boş hayaller- sevmek... yeri ayrıdır. öyle hemen unutulmaz gibi gelir, biraz zaman yeterli diye düşünür insan. biraz zaman sadece acıyı azaltır, sevgi ebedidir. artık onun hayalidir sizi ayakta tutan. hayal kurmamıza da kısıtlama gelmedi ya. ilk başta boş olduğunu düşündüğümüz hayalleri her gece düşünürüz. artık beynimiz de kendisini yineleme başlar. sesi çınlar bazen kulağında. ah işte o an o düşlerin en güzelidir. silueti hep vardır ama o ses bir an gelir ya....
devamını gör...
nedensiz sevgiye inanmıyorum kadın erkek ilişkileri kapsamında. sevmenin mutlaka bir nedeni vardır. zekasını, ahlakını, gülüşünü sevmişsindir ya da parasını belki de size benzediği için sevmişsinizdir. ama hep bir neden vardır.
devamını gör...
biraz aklı ve mantığıyla hareket eden biri olarak anlayamadığım durum.
bir insanı tanımadan sevenilmek dış güzelliğe vurulmaktır sadece. tümden bakarsanik bu bile bir nedendir.
bir nedene bağlı olarak sevmek, o neden ortadan kalktığında sevmemeyi getirmez. eğer sevme eylemi bir kez gerçekleşmişse, sevilecek yeni nedenler aranır. gönüller bir olsun.
devamını gör...
dönün ve bir bakın çevrenize. bu insanların hepsi nasıl bu hale geldi ya, niye birbirimizi sebepsiz sevemiyoruz artık? illaki bir amaç olacak içinde, bir kazanç olacak sonunda...yazık.
devamını gör...
ilk intiba ile ilişkilidir. çıkarsız ve beklentisizce. sonradanki sevgi nedensiz olmaz çünkü, bir yaşanmışlık girer araya.
devamını gör...
güzel şarkı sözü ama çok kötü yalan be. bi şeyi sevmekteki spesifik nedenin sorunca bulunulamaması onu sevmenin bir nedeni olmadığı anlamına gelmiyor ki. mecnun'a 1500 kere sormuşlar leyla kara kuru kız ne buldun diye mecnun da sonunda sıkılıp "nedensiz seviyorum aga var mı rastgele sebepsiz öylesine. o dedim onu seviyorum nolcak" demiş. adam sıkıldığından yani sebebi yok değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar