nedim şener

türkiye gazeteciler sendikası, nedim åžener için uluslararası basın enstitüsü (ıpı) tarafından uluslararası düzeyde başlatılan başlatılan imza kampanyasına destek çağrısında bulundu...tgs başkanı ercan ipekçi imzasıyla yapılan çağrı şöyle:

değerli arkadaşlar,

http://www.change.org/petit...

tutuklu gazeteci nedim åžener için uluslararası basın enstitüsü (ıpı) tarafından uluslararası düzeyde başlatılan imza kampanyası devam ediyor. hedef 5000 imza toplanması... åžu anda 2500'lerde olan imza sayısını ulusal düzeyde hızla artırmak için yukarıdaki bağlantıya tıklayarak, ilerlemenizi diliyoruz.

lütfen bu çağrıyı hem üyelerimiz hem de tüm gazeteciler arasında yaygınlaştıralım.

bu arada, basın özgürlüğü ve cezaevlerindeki gazeteciler sorununa avrupa kamuoyunun dikkatini çekebilmek amacıyla, üyesi olduğumuz avrupa gazeteciler federasyonu'na (efj) bağlı sendikalar aracılığıyla, her ülke basını, türkiye cezaevlerindeki bir gazeteciyi sahiplenecek, duruşmalarını izleyecek, gazetecilik öykülerini haberleştirecek ve onunla ilgili kampanyalar düzenleyecek. bu çerçevede, belçika basını barış terkoğlu'nu, fransa basını doğan yurdakul'u sahiplendi. macar basını cezaevlerindeki kadın gazetecilerden birisini sahiplenmek istediğini bildirdi. diğer ülkelerdeki sendikalarla da görüşmelerimiz devam ediyor.

ama şimdi, bu geniş çaplı kampanyanın bir parçası olan, nedim åžener'in imza kampanyasını destekleme zamanı...

destek ve dayanışmanız için çok teşekkür ederim.

saygılarımla

ercan ipekçi
devamını gör...
tahliye talebi reddedildi. hakimin sanık avukatlarına 'kimsenin tutuklu kalmasından memnun değiliz ama esas değerlendirmeyi 20 gün içinde yapacağız' dediği söyleniyor.

dava 23 ocak'ta yapılacak duruşmayla devam edecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar