nefret söylemi

hiç uzağa gidip büyük büyük cümleler kurmaya gerek yok. sözlükte yazılmış bir kaç entry ile bile şahane açıklanabilecek şey. ırkçılık, ötekileştirmek, üstünlük taslamak, üst kimlik, gerzeklik, bakış açısı yokluğu, verilenle yetinme ve sürü bilinci ile açıklayabiliriz bu durumu, ama kalsın. elbet bir zevat çıkıp "yıaa ne diyon sen der!"
devamını gör...
nefret içerikli ifadeler sarfetmek değildir tanımı. bir kişiye dini, dili, ırkı, rengi, cinsiyeti ve sair özellikleri sebebiyle sözlü ve fiili saldırı, nefret suçunu teşkil eder. küfür, hakaret, taciz, aşağılama suretiyle işlenirse bu nefret söylemidir.
devamını gör...
bizden olmayanların hakettiği söylem. bir taraftara göre rakip taraftar haketmiştir. bir partiliye göre, başlka partiden olan haketmiştir. bir müslümana göre, hristiyan haketmiştir.

tabii bunlara göre defansımızı da geliştirmişizdir. "hak ediyor ama". bizim sorunumuz ortak noktalardan çok, ortak olmayan noktalarımızda buluşmak istemememiz. Allahımız bir, bundan daha büyük ortak nokta mı olur?
devamını gör...
kafam attıkça yapıyorum mutluyum. sözlükte de yapıyorum bazen sağ olsun moderatörler hemen siliyor. haklarıdır da tabi. ben içimi döktükten sonra silmeleri normal.

kaldı ki nefret haktır. bastırılırsa başka türlü olur. şiddet ve cinsellik organizmamızın hayatla bağının temelini oluşturur.

dağ türklerinden nefret ediyorum mesela. *
devamını gör...
yok öyle kararlı şeyler şarkısı.


ben aslında sana kızgın değilim
fena huyum hakareti sever
yadırgarım yerimde gölgeni
esaretim güzelliği siler

ben güya oralı değilim
yasaklarım bahtımı geçer
beni kafana takma
nefretim sabrını döver

kaçtım onca laf görünce ve bendim orda dönen deliye
bir sarılsan tüm gücünle geçer bi günde


bu alemde ben hiç sevişmedim
savaşlarım duygusuz geçer
beni öteki yapma
gözlerimde saklı her değer

kaçtım onca laf görünce ve bendim ordan dönen geriye
bir sarılsan tüm gücünle geçer bi günde

ben bu yüzden senin gibi...
sen şu yüzden benim gibi...
devamını gör...
insan olmaktan vazgecmekle esdeger bisey...yani benim icin...nickaltimda biri oyle yazdi...nefret soyleminde bulunan yazar diye....şasirdim....benim oyle biri olmadigimi bilen bilir de bu arkadas ne almis da bu kafaya ulasmis merak ettim...cemaatlerini sorgulamaktan aciz uc bes sinik tiple de ugrasamam dogrusu....annemin dedigi gibi bircogunda akil var da fikir yok....al..nefret dedigin bende bu kadar...hepsi senin olsun....

(#1709290) ahanda bu entry...

lan yoksa ciddiye alip yazmasa miydim...
devamını gör...
kullananın farkına varamadığı ve varamayacağı söylem.

hayata nefretle bakarsan,senle aynı fikirde olmayan herkesin senden nefret ettiğini düşünürsün.sen yeşil elma yerken yanındaki kırmızı elma tercih ederse 'acaba' dersin,her yaptığı sana batar.ama hep onun senden nefret ettiğini iddia eder,kendini mutlak doğru sevgi dolu ve mantıklı insan olarak görürsün.her zaman sen yeşili tercih ederken kırmızı elma isteyen suçludur,çileden çıkarıcıdır,deli gibi uğraşılası ama uğraşmaya değmez gösterilesi küçük mavi yaratıklardır.

sadece nefretin kendisinden nefret etmek lazım,işte o zaman şirinleri görebilirsiniz*.
devamını gör...
kafirlerin sığındığı bir kalkan daha. seni pis pkk sempatizanı dersen nefret söylemi olur ama herif pkk propagandası yaparsa ifade özgürlüğü. yemezler gözüm başka kapıya!
devamını gör...
belirli bir grubu ya da kişiyi, ırk, cinsiyet, yaş, ulus, din ya da cinsel yönelim gibi konularda aşağılar veya tehdit eder tarzda konuşmaktır...
yer yüzünde ya da sözlük ortamında bunu yapan her kimse nefret söylemindedir... kendiyle ve değerleriyle hesaplaşmakla mükelleftir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar