nekropsi

itü rock fest kapsamında canlı izleme şŸansı bulduğŸum *, izlenecek dinlenecek kalitede, alışŸılmadık, deneysel bir grup. albümleri ise şŸöyle, mi kubbesi (97), sayı 2 (06).
devamını gör...
ölüm ve hastalık nedenini araştırmak amacı ile kadavranın bir yöntem çerçevesinde açılıp organ ve dokularının incelenmesi,bu işlemi hayvan kadavrasında yapmak nekropsi,insan kadavrasında yapmak otopsi adını almaktadır...
devamını gör...
psychedelic müzik yapıyoruz ayağına bildiğin deli müziği yaptıklarını düşünüyorum bu grubun.
he ama yollar parçası başarılıdır cidden.ama biraz fazla uzundur bi yerden sonra bayar.
devamını gör...
kelime anlamı : hayvanlara yapılan otopsi'dir.

lakin türkiye'de daha çok deneysel, progresif rock grubu olarak bilinir.
1989’da istanbul’da necropsy adıyla kuruldu. 1992'de speed lessons - part 1 adlı thrash metal tarzı bir demo çıkardılar. ardından, “nekropsi” adını alarak, etnik öğelerin de kullanıldığı, parçalarında hemen her tür geçişin bulunduğu experimental olarak lanse edilen tarza yöneldiler.
1997'de ilk albümleri mi kubbesi'ni çıkartan nekropsi, 1998’de jimmy page - robert plant konserinin konuk topluluğu oldu.
2006'da sayı 2: 10 yılda bir çıkar isimli 2.albümlerini çıkardılar. bu albümde kurban grubundan tanınan kerem tüzün basları çaldı. albüm kapağında cevdet erek'in annesi aysel erek tarafından çekilen, fatih sultan mehmet köprüsü'nün inşaat fotoğrafı yer almaktadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar