neredesin firuze

''ya evde yoksan'' şarkısını söyledikleri sahne görülmeye değerdir. o dans figürleri falan haluk bilginer'in ceketi çıkarıp sallaması ve şarkının sonunda:

demet akbağ- ( güler) öyle şey olur mu cocuklar ben hep evdeyim.

devamını gör...
türk sinemasının son zamanlardaki en iyi filmlerinden biridir.haluk bilginer ve diğerlerinin, kendilerine intihar etmiş süsü verip her şeyden kurtulacakken onu da ellerine yüzlerine bulaştırdıkları sahneler çok komiktir.
ata demirer'in,'salla pulları zarları' şarkısını seslendirdiği bölüm çok güzeldi.haluk bilginer'in oyunculuğu on numara idi.özcan deniz'de oldukça başarılıydı oyunculuk performansı bakımından.hele müslüm babanın, bu film için,elinde sigarası ile söylediği 'sensiz olmaz' şarkısına çektiği klibi unutulmayacak şarkılardan biridir.
devamını gör...
bir de şebnem dönmez vardır filmde.kimse yazmamış,tamam,anlıyorum,ama benim aklıma gelir işte."ya evde yoksan"'ı söyledikleri sahne gibi meselâ ya da hepsinin numaradan intihârı sırasında ö.d.'nin gerçekten intihar etmesi gibi...
devamını gör...
oyuncularıyla ve film müzikleriyle tam seyirlik bir türk filmidir kendisi. haluk bilginer in oyunculuğu yetmezmiş gibi bir de müziklerin kalitesi ve kurgusu ile alır götürür sizi. hint filmlerindeki kadar şarkısı bol olan ama hiçbir şekilde insanı rahatsız etmeyen bilakis eğlendiren bir filmdir. ezel akay ın gizemli adam rolünde oynaması ve sert sesi filme mafyavari bir hava katması seyrin tadını arttırır.

devamını gör...
bir casting harikasıdır da aslında. figüranlar bile ünlü.

müzikler dönüp dönüp tekrar dinlenilecek kadar güzel. en son ortalık karıştığında ata demirer in bornozla sahneye dalıp maskeli balo ya başlaması süperdi mesela.

özcan deniz de bir ahirim sensin söyler ki bence söylediği en güzel parçadır o. o da şurda,
devamını gör...
orhan gencebay'ın ya evde yoksan şarkısının haluk bilginer ve özcan deniz tarafından yorumlanmış hali vardır ki, kareografi eşliğinde mükemmel gider. http://www.vidivodo.com/275...

şarkının tam hali için, #s/1aiyoj" target="_blank">http://fizy.com/~~~capture0...
devamını gör...
17.
"neredesin firuzeee?" sorusunun sorulduğu sahnede, eğlenceli geçen filmde bir anda insanın içini hüzün kaplamasına sebep olan sahneye sahip sinema filmi.
devamını gör...
cem ozer'in sahtekar yapimci rolunde asmis oldugu film.

adam "dovizle odenir" yaziyor diye kontratta, dukkan sahibine kongo sterlini itekliyor, daha ne olsun? bir de utanmadan sozde kongo kralinin sozde yegenine sozde kaset yapacaklar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar