netflix

#özgürler 

abd'de posta ile size dvd film yollayan super sirket. bir sinema bileti parasina 1 ay dvd seyredebiliyorsunuz. 1 gunde evinze geliyor, seyredip posta kutusuna geri koyuyorsun, postaci amca geri goturuyor; sonra gelsin yenisi. ama bu is turkiye'de tutmaz; 1 haftada batar bu sirket. bizim millet o ilk cikan dvd'nin aninda kopyasini yapip korsan piyasasina surer, mertlik bozulur. bircok filmi dogrudan internet uzerinden de seyretmek mumkun.
devamını gör...
web sitesinde önce watch tv shows & movies anytime, anywhere. deyüp hemen altına sorry, netflix is not available in your country yet. ironisini yapıştıran site. teşekkürler...
devamını gör...
test için bir aylık ücretsiz premium sürümünü kullanmakta olduğum sistem.
arşiv sandığım kadar iyi çıkmadı, dizilerin hepsi yok. sadece yayını devam eden dizilerin çoğu netflix dizisi, bunların dışında yayını devam eden çok dizi yok. bitmiş diziler mevcut ama onlar da çok değil.
diziler dışında film arşivinin de çok geniş olduğu söylenemez. müzik ve oyundan sonra korsanın son kalesi dizi ve filmlerde de orijinal tüketime geçme isteğime rağmen üzerinden yeterli zaman geçmesine rağmen bir çok film sistemde bulunmuyor.
planımız 4 farklı ortamda izlenme imkanı sunan premium hesabı alıp maliyeti de arkadaşlarla paylaşmaktı. ama bu performansı ile şimdilik bu planı rafa kaldırdık.
devamını gör...
premium içeriği ülkeden ülkeye çok farklılık gösteren online sistem. misal amerikan içeriği türkiye içeriğinin 5 katından fazla. amerikadaki içerik burada olsa istediği ücreti hak ettiği söylenebilir çünkü film ve dizi konusunda neredeyse her ihtiyaca cevap veriyor. türkiye içeriği ise, türkiyede kullanıma açıldığı ilk dönem olan ocak a nazaran gelişmiş olsa da, hala tam olarak yeterli değil. bu içerik artışı zaman içerisinde devam ederse tercih edilebilir bir uygulama haline gelecektir.
devamını gör...
dünkü twitter'daki kampanyanın gizli öznesi firma. yabancı dizi filmlerin internet ortamında yayımlanması bu şirketin isteği üzerine mahkeme kararı ile sonlandırılmış. bunun üzerine dizi film takipçileri her zamanki gibi meseleyi hükümet'ten, reis'ten, koyunlardan, çomarlardan bilip hurra etmişler twitter'a . başlık, kısa zamanda gezici çomarların fink attığı ortama dönüşmüştü. sanki yerli dizi filmleri de bu hükümet çekiyormuş gibi, beraberce telin ediliyordu. bir kültür politikası zannıyla.

ışin tuhafı ben de başlığa baktığımda durumdan haberdar değildim. bir zahmet google' a girip araştırdım ki zaten meydanda bir haberdi. ıste ülkedeki çağdaş görünümlü cehaletin geldiği nokta.
devamını gör...
dizi olayında yeni bir dönemi başlatmaya karar vermişler. artık bazı yeni yapımlarda hikayenin gidişatına seyirci karar verecekmiş.
şimdi hala var mı bilmiyorum ama 90'larda meşhurdu hikayenin bir noktasında ilerleyiş okuyucuya sorulur ve kararınıza göre 28. sayfadan ya da 53. sayfadan devam ederdiniz kitaplarda, işte bu şekilde diziler çekecekmiş. vereceğiniz karar hikayenin ilerleyişini değiştirecek ve birden fazla sonla bitme imkanı verecek.
ilginç bir deneme olacak ve bence ilgi görür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar