nevin yıldırım

2012 yılında ısparta'nın yalvaç ilçesinde kendisine tecavüz eden nurettin gider isimli şahsı pompalı tüfekle vurduktan sonra başını kesip köy meydanına atan kadın. altı yıl geçmesine rağmen hiç gündemden düşmedi ve yargılaması hala devam ediyor. 2015'te müebbet hapis cezası verilse de yargıtay yeniden yargılama kararı vermişti.
devamını gör...
olayla alakalı çok fazla iddia ortaya atıldı. ilişkinin gönüllü olduğu söylendi.
ortada meşru müdafaa sınırını aşan bir fiil var. ceza alması bu sebeple normal. en fazla haksız tahrik indirimi söz konusu olur.
devamını gör...
kadının beyanı esastır. tecavüz demişse tecavüzdür. kaldı ki ortada gönüllü birşeyler olsa öldürdüm, yaptım diye bu kadar net konuşmazdı.

neticede birini öldürmüş ceza alması gerekir ama ona yapılan fiil de az buz bir indirim gerektirmiyor. insanlar hakaret davası açıp onurum şöyle böyle zedelendi deyip dünyanın parasını alabiliyorken namus namus diye ölenlerin öldüğü bu ülkede "namus"a yapılan her türlü saldırıdan kendini korumak... neyse.

ibreti alem olsun diye bazılarının taksimde saşlandırılmasına gerek yok. başı kesilip köy meydanına atılması ile de aynı etki yakalanır. verilmek istenen müebbet kamuoyu baskısı yüzünden bozulup duruyor ama acaba nevin gibi kaç kadın kendini korumak, yapılan haksızlığı haz etmeyerek giriştiği fiilden dolayı böylesine dikkatleri üstüne çekti? dikkat çekmek şöyle önemli: ne yazık ki kanunların işlenmesinde bir içgörü, insan hakları ahlakı olmayan kişilerin görünür olmayan davalarda çok daha hoyrat davranması tecavüzcüyü salıp mağduru suçlu ilan etmesi işten bile değil.
devamını gör...
adamı öldürürken bile, haklılığına inanılmayacağını, arkasından dedikodusunun yapılacağını için için hissetmiş kadındır.

kafanın kesilip köy meydanına atılması, peşinen bu lakırdıların önünü kesmek amacıyladır.

helal olsun dediğimdir.
devamını gör...
ısparta'da tecavüzcüsünün kafasını kesip köy meydanına atan onurlu kadının adıdır. erkek devlet yasaları uyarınca müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. yasalarda yıllardır kirli egemen erkekliği ödüllendirmek için kullanılan namus cinayeti indirimi bu genç kadına tanınmamıştır. yargıtay müebbet cezasını bile az bulup bozmuştur. erkek devlet yasalarında ve erkek dinlerinde kadının bir ruhu yoktur. ona karşı reva görülen en ağır fiziksel ve sözlü şiddete boyun eğmek zorundadır. kadınlar, paşa ve bey olarak büyütülen erkek çocukları büyüdükten sonra erk alanlarını istedikleri gibi kullansın diye var olan zevk metalarıdır.

kadınları her yerde bunun böyle olmadığına dair ses çıkartmaya davet ediyorum. bu biz erkeklerin de kirli zihinlerinin temizlenip yaşamın her alanında özgür olabilmemiz için tek yoldur.
devamını gör...
müebbet hapis cezası onaylanmış katildir.

mahkeme kayıtlarına göre 2010-2011-2012 yılları boyunca saatleri bulan telefon görüşmeleri,aşk mesajları tespit edilmiş,öldürdüğü sevgilisinin karısı bunları iş üstünde bastığını söylemiş,yine telefon konuşmalarına göre zina ile dünyaya getirdiği çocuğunu 50 bin tl gibi bir paraya satmaya çalışmış,canice ve tasarlayarak sevgilisini öldürmüş katildir.

özgecan aslan'ın katillerinden farksızdır velhasıl kelam.
devamını gör...
evli bir adamla 3 sene boyunca ask yasayan, kendisi de evli, esini aldattigi adamdan olan cocugu satmaya calisan, iliskisi ortaya cikacagindan oturu korkup sevgilisini katledip kafasini koy meydanina atan ruh hastasi psikopat kisilik. twitter'da ise tecavuzcusunu olduren kahraman. iste populizm boyle rezil bir sey. tecavuze dair tek 1 delil kirintisi yok ancak feminist sarlatanlara gore tecavuzcusunu olduren kahraman bu kadin. cidden insan aklini kaciracak gibi oluyor dusundukce.

kadin beyani esastir diye bir zirva tutturmuslar gidiyorlar. boyle bir evrensel hukuk normu yok tamamen saptirma. kadinin bu yonde bir beyani varsa sorusturma acilir, bu kadar yani "kadin beyani esastir." denen mevzu. ama bizim ulkede herkes hukukcu herkes hakim herkes her seyi biliyor anasini satayim.

bu davada kadinin tecavuze ugradim beyani disinda hicbir sey yok tecavuze dair. hicbir sey. sifir. o zaman tum kadinlar sevgililerini oldursun, tecavuze ugradim desin. olen adam olu oldugu icin tecavuz etmedigini de kanitlayamasin ahahah bug bulduk ne guzel. ne guzel harbiden yav.

nevin yildirim, hak ettigi gibi tum hayatini hapiste curuyerek gecirecek olan canavar. fazlasi degil.
devamını gör...
--- alıntı ---

nevin yıldırım’ın, nurettin gider’le 2010 yılında beri görüştüğüne yer verilen iddianamede, nevin yıldırım’ın, 2010 yılında nurettin gider’le cep telefonuyla 3 saat 46 dakika 31 saniye, 2011 yılında 42 saat 3 dakika 10 saniye ve 2012 yılında 114 saat 47 dakika 33 saniye görüştüğü belirtildi. nevin yıldırım’ın, nurettin gider’e telefon konuşmalarında ve attığı mesajlarda, ’seni seviyorum, canım’ gibi ifadeler kullandığı kaydedildi.

--- hürriyet gazetesi ---

mahkeme zina sonucu hamile kalmasının ortaya çıkmasından korkarak sevgilisini planlı bir şekilde öldürdüğü kanaatine varmış. şimdi ne oldu, bütün ülke öğrendi. hiçbir veriye bakmadan savunuyorlar bi de feminikler. kadının beyanı meselesi bu değil.
devamını gör...
aldığı müebbet hapis cezası onanmış. davayı takip ettim, nevin yıldırım maktul ile hiç ilişkisinin olmadığını söyleyip sonrasında sistematik biçimde tecavüze uğradığını iddia etti, savunmasını zayıf kılan ve ceza almasına neden olan asıl sebep bu. kaldı ki tecavüze uğramak kimseye birinin başını kesip ortalık yerde sergileme hakkı tanımıyor. ceza alması gerekiyordu ve aldı. “tecavüz etti diyoruz tecavüz alöğğ!!” zılgıtları anlamsız. kimse sizi penisi ile öldüremez.
devamını gör...
bu karıyı feminist iğrenç mahlûklar savunmamış mıydı bir de? yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

"kadın olsun da isterse katil olsun." mantığı. vay bee!.. bir de kadının ifadesi esastı değil mi... hmm ok.
devamını gör...
2012 yılında kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği adamı kafasını keserek öldüren kadın. kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği evli adamla senelerce görüştüğü hatta “aşkım canım cicim” gibi ifadeler kullandığı ortaya çıkmıştır. ayrıca kendisi de evlidir yani eşini aldatan bir kadındır. hayırsız bir insanı sırf kadın diye savunmayın. iki hayırsızdan sadece biridir. biri mezara gitmiştir öbürü hapise hepsi bu kadar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar