nicelikle övünmek

malum hükümetimizin son yıllarda bilhassa ağzımıza soka soka yaptığı şey. avrupa'nın en büyük hava limanı!! yahu tamam getirisi var bu açıdan iyi ama övülecek kısmı bu mu? hadi bunu gecelim. ankara şehir hastanesi icin "avrupa'nın en büyük hastenesi"! yahu bu tam bir cehalet göstergesi. zira avrupa'da sistem hastalanmamak üzere kurulu iken biz hasta etme üstüne mebniyiz. yaptın kocaman hastane noldu? her yere bina diktin kankalarını zengin ettin noldu? bir zamanların hocaları şimdi müteahhit oldu başka bisi yok ortada. devam edin nicel yapılarla övünmeye bakalım.
devamını gör...
2014 yerel seçimleri öncesi olduğu gibi bu yerel seçimler öncesi de recep tayyip erdoğan'ı belediye başkan adaylarından daha fazla ön plana sürmek kadar saçmalıktır. denildiği gibi her yere yeni hastaneler yapılıyor ama eski hastane binası şehrin göbeğinde bomboş duruyor ve hırsızların, yağmacıların durağı oluyor.

"yol yabtı" ve "egonomik griz yok" sözleri ise tek başına bizim burada geçen yıl yapımı durdurulan ve hala da devam etmeyen torbalı-kiraz bölünmüş yol projesi ile çöküyor. hele bir de ufak bir semt sahası yapılıyordu, kriz var denip bırakıldı.

ödemiş belediyesi'ni akp alamazsa ülkenin bekası tehlikeye girer, aman diyeyim.
devamını gör...
sovyetler bir dönem bu hataya düştü, bedelini çok ağır ödedi. pantherler ve tigerların; tabiri caize tek başına sayıca çok fazla rus tankını püskürttüğü, hatta kayıp verdiği tanklarda da çok yüksek oranda mürettebatı sağ salim kurtardığı biliniyor. fakat infilaka ramak kala rus tanklarından mürettebat tahliyesi neredeyse mümkün değildi savaşın belirli bir döneminde. sonuç ne oldu ?

pire gibi salvo atan t-34 ler peydah oldu. ruslar dersini almıştı çünkü. sadece nicel güç değil, nitel güçte önemliydi. bakın burası çok önemli.. sadece nicel güç değil, nicel güç üzerindeki nitel güçte çok önemli

bugün milyonlar sizinle olsun, fakat bir tane faaliyetiniz olamasın gelişmek adına... göreyim sonra milyonlar neler yapacak...
her alanda liyakat, her alanda nitelik en büyük sorunumuz, ve en büyük derdimiz olmalı.

nitelikli siyaset,
nitelikli eğitim,
nitelikli üretim
nitelikli toplum bilinci
nitelikli tahammülkârlık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar