bunu da sanki bir sözlük adeti gibi benimsemişsiniz, eğer öyleyse muhafazakarlıktan yana maaşallahınız var helal olsun. sabahtan beri gelen mesajlarla beni kendimden soğuttunuz yav ne bu gözden düşmüş muamelesi insana..

t: heves kırıcıdır arkadaşlar. yani insanın kendini daha iyi hissettiren bir mahlas değişimine de hakkı yok mu? bakın bir kişi daha “eskisi daha güzeldi” diye gelirse onu galadriel’in insafına teslim edeceğim.
devamını gör...
işgüzarlıktır. insan nasıl mutlu hissediyorsa o şekilde tercih yapabilir.
devamını gör...
yazari yaptigina yapacağına pisman eder acabalara gark eder, o kadar mi kotu bu ya düşündürür hasılı gereksiz eylemdir. mahlastan cok çekmiş biri burdaydi..
devamını gör...
uludağ sözlükte sırf onun feridun düzağaç hayranı olduğu için albüm adını nick olarak aldığımda karşılaştığım cümle.
devamını gör...
öyle düşünülse bile söylenmemesi gerekir bence. üzer çünkü insanı, beğenmiş sevmiş değiştirmiş. burada kuralı, süresi var mı bilmiyorum ama geri dönüş imkanı yoktur muhtemelen. o yüzden iyi düşünüp kalkışılmalı zaten bu harekete de.
devamını gör...
çok kötü bir şey ya... valla. mahlasımı değiştirene kadar bin kişiden, hoo morko eşorp hoç gözel doğoolll diye tepki aldim. değiştirdikten sonra Allah var beğenisi çok oldu ama, 100 kişi begense, iki kişi eskisi daha güzeldi dese insanin zoruna gidiyor abi. çünkü mahlas değiştirme isi hakikaten sancılı bir iş. isim değiştirmek gibi bir şey, sonucta burda çoğunluk senin ismini bilmiyor, takma isimle hitap ediyor. ne koysam ne koysam diye düşünüyorsunuz, sonra büyük bir risk alıp değiştiriyorsunuz. zırt pırt değiştiremeyeceğiniz için de gelen kötü yorum insanı üzüyor.

elbette herkes beğenmek zorunda değil. zevk meselesi. evet biliyorum herkesin özgür fikrini belirtme hakkı vardır. lakin bu bir ülke mevzusu değil herhalde. sen beğenmedigini belirtmediğin zaman bir şey kaybetmiyorsun. ama mahlasını değiştiren insan beğenilmediğini duyduğu zaman senin sandığından daha kötü hissediyor. insan üzmeye cidden gerek yok.
devamını gör...
bu eskisinden de beter denilmesinden iyidir.
devamını gör...
sanki yazar bizi tatmin etmek için mahlas değiştiriyor. hatta mahlas değişiminden önce anket çalışması yapalım ne dersiniz? elbette beğenmemiş olabilirsiniz de şevkini neden kırıyorsunuz.
devamını gör...
sonu gelmez konuşmaların uzayıp gitmesine sebep olacak bir durumdur. nick'i alan üsküdar'ı geçti oysa.. *
devamını gör...
saçını kestiren kadına eskisi daha güzeldi diyecek kadar çıldırmış olmayı gerektirir!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar