nihat genç tipi muhalefet

pembe hayallerle bir dünya kurup kurduğŸumuz bu sanal dünyadan reel hayatı sorgulamak, çıkan farklılıkları da çarpıklık olarak algılayıp bu yanlışŸların müsebbibi farz edilen her şŸeye karşŸı çıkmaktır. bu herşŸeyin sınırları da nihat genç ağŸbimizin o anki öfkesiyle paralel olarak genişŸleyebilir ya da daralabilir.

önemli olan bu tip muhalefetin beslendiğŸi tek kaynağŸın ütopyalar ve salt öfke oluşŸur.
devamını gör...
zaman zaman arabeskvari cümlelerle konuşma süslenir.

cümleler arasına yer yer fakirlik, sefalet, açlık, parasızlık serpiştirilerek dramatik bir hava verilir. iş mağarada doğduma kadar gitmez ama yanına yaklaşır hatta başa baş kapışır.
devamını gör...
bu muhalafette, kurt sorunu konusunda barisci bi durusun ve soylemin varsa pkk'li olursun.
dinsel ozgurluklerden bahsedersen, amerikanin yarattigi ilimli islamin fettulah ayagi olursun.
en fazlada da odatv gibi kiymeti kendinden menkul sitemsi seyde surekli ropartajin cikar.
baskada bi agirligi yoktur.
devamını gör...
bu muhalefeti yapanları cümle sözlük ahalisini toplayıp sözlü bir şekilde sözlüğün ortasında linç edebilirsiniz...

nefretiniz ve kininiz o kadar büyüktür ki ramazan bayramının birinci gecesinde , saat 01.30'da tüm ekürünizle birlikte hedef noktasındaki kişinin etrafını çakal sürüleri gibi sarabilirsiniz...

bu muhalefeti yapanlara karşı "barış,demokrasi,insan hakları" gibi yıllardır bu ülkenin saf insanlarına yutturulan masalları göğsünüze siper edebilirsiniz...

bu muhalefeti yapanların tartışılan çeşitli sorunlar hakkındaki görüşleri acaba nelerdir diye araştırmak istemezsiniz...onların bir başlık altındaki iki tanımından tüm dünya görüşünü özetleyebilecek kadar süper insanlar da olabilirsiniz...
devamını gör...
bu muhalefeti yapanlar sizinle sözlükte bir konu hakkında tartışmak , diyalog kurmak için size insanca mesaj atar, ama siz onu dinlemez, ona saygı duymaz ve direk slogan moduna geçip daha tek kelime etmesine fırsat vermeden faşişt,ırkçı gibi -ist, ve -çı dolu sıfatlarınızı ona karşı sıralayabilirsiniz.
devamını gör...
bu muhalefeti yapanların "muhalefet" yapması esasında konunun özünü teşkil http://eder.asıl sorun zaten burdadır.
ihl sözlük her renge açıktır,ama bu "muhalefet"'i yapanlara asla.
ateist, deist, marksist,komünist olabilirsiniz ama muhalif asla

ihl sözlük herşeye tahammül eder, "dindarlı" başlıklara bile ama iktidar partisine yöneltilecek en ufak bir muhalif adımda karşınızda bu delikanlı baba yiğitleri görürsünüz.
devamını gör...
en azından bir muhalefet türüdür. eleştiri hakkına halel gelsin istemiyordur belki. her muhalefet %100 doğru olacak diye bir kaide elbette yoktur, velakin eleştirilerinde çoğuncalıkla haklı olduğu taraflar ağır basmaktadır.

bodoslama muhalefet değildir kanaatimce, çünkü nihat genç daha düne kadar erdoğan hükümetini destekleyici yazılar yazıyordu, sırf bu toprakların çocukları oldukları için. hakan albayrak ile, murat menteş ile fikir birliktelikleri, eylem ortaklıkları vardı. hala da muhabbetlerinin tükendiğine inanmıyorum. ben nihat genç in artniyetli olduğuna inanmıyorum.

dünya dönüşüyor, insanlar dönüşüyor; nihat genç in her eylemine-söylemine imza atmak zorunda değiliz, kimsenin her şeyine imza atmak zorunda değiliz. ama kulak kesilmek şart. tatlı su solcularına, gayrimüslimlere, kadın memesi edebiyatı yapanlara gösterilen hoşgörünün 1000de 1ini de olsa hak ediyor nihat genç. düne kadar kenan evren ihl açılmasına müsaade etti diye cennete girebilir diye yorum yapanlar, bugün darbe karşıtı oluverdi nedense.

hasılı kelam aynı pencerelerden bakıldığında ismet özel, bülent akyürek ve nice yazar çizer düşünce adamı da paralel yönde eleştirilerde bulunmakta zaten. o zaman topluca yargılayıp asalım gitsin. böylece muhalefet eden kalmayacak. ne yani chp muhalefet mi yapıyor?

**
devamını gör...
bu muhalefet tipi particilik ve cemaatçiliği kendilerine yeni bir "din" edinmiş zihinleri bir hayli öfkelendirir.sizi yolda görseler linç etmeleri içten bile değildir.
bu muhalefet tipinde olduğunuz için tüm sanal alem sözlüklerinde hakkınızda yüzlerce sayfa hakaret girilir..
bu yüzlerce sayfalık hakaretler daha önce ne adolf hitler'e, ne stalin'e, ne apo'ya edilmemiştir...
"suçum ne acaba ?", ne yaptım ki ? diye düşünürsünüz...ama düşünmeyin onlar böyle, sorun sizde değil.
devamını gör...
tüm ekipmanları basit demagojilerden oluşur. bi bakarsın borsadan konu açar ve onla alakası olmayan sağlık konusunu bağlar, sebep gösterir ona bunu. mesela; ülkede sel olur, bununla alakalı olarak* başbakanın amerikaya gitmesini eleştirir. gibi...
devamını gör...
bu muhalefet tipini eleştirmek için lise ağızlarını kullanıp ne kadar basit insanlar olduklarınızı alenen sergileyebilirsiniz de....otlamak vs. gibi...

ruhları kararmış insan mı hayvan mı oldukları belli olmayan Allahın yarattıklarına acıyınız geçiniz o halde.
devamını gör...
bazılarını çok gerdiğini gördüğümdür.

gerilmelerinin sebebinin nihat genç tipi muhalefetin onların tabularına değdirmesi olabilir.

bu adamlar için önemli olan nasıl anlattığı, hangi açıdan olaya baktığı değil, bu yavrucukların tabularına nihat genç tarafından dokundurulmasıdır.

çok daha dramatikmiş bu.

- nihat genç tipi muhalefet nedir ?
- iktidar partisini, başbakanı kötüleye...
- kes sesini, daha da oksijen tüketme. iktidar yalaması.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar